Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Baphomet  (Okunma sayısı 76054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 22, 2011, 01:53:49 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın AQUA,

güzel bir anlatım gerçektende, eskiden radyo tv yokken genelde gök yüzünü izlerlerdi eski Atalarımız, belkide ordaki yıldızların birleşimden keçiye benzetip keçi kutsal bir hayvandır gök yüzündeki yıldızlar işaret ediyor demiş olabilirler.... belkide ilk çağlarda hayvanlar değerli olduğundan etinden sütünden beslendikleri için çocuklarına bu hayvan yaratıcı saygılı ol denilip ilerde bir din de doğmuş olabilir,
gök yüzündeki bazı değişiklikler(ay gibi) ilklimleri oluşturduğundan büyük bir gücün kaynağı olduğunu düşünmüş olabilirler...
zaten fal vs.. tarzı bu inanç sisteminden gelmektedir burçlar gibi...

Saygılarımla,
418

Ağustos 25, 2011, 10:19:37 ös
Yanıtla #11

Merhaba,
Baphomet ile ilgili nedense internet sitelerinin %90'ı "şeytan" ya da "deccal" gibi tanımlamalar yapıyor.  Açıkçası Baphomet kimin nesi oluyor net bir fikrim yok  :-\
Mtv kanalının, 2008 yılındaki reklamının, İlluminati yapımı bir reklam olduğu söylenir(anti masonik kaynaklarca).
Reklamdan bir resim paylaşayım:

Ortadaki, üstünde salça lekesi olan kız; aslında iki mason tarafından kurban edilen bir kızı temsil ediyormuş.(Bu kadın kurban etme olayı, "Eyes Wide Shut" isimli filmde işlenen bir konuydu.)
Arkadaki geyik kafalı ise baphomet ve yanındaki siyah elbiseli adam da onun yardımcısıymış.
Mtv'nin binasında "Masonic Temple" yazdığına göre, sanırım Mason-Baphomet-Satanizm bağlantısının neden kurulduğu daha iyi anlaşılabilir.
Ayrıca Sn.Eureka'nın  bahsettiğine göre Baphomet resmi birçok şeyi sembolize ediyor. Keşke net bir bilgi bulabilseydik  ::)
Saygılarımla,

"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ağustos 26, 2011, 09:10:46 öö
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Felix Steiner sitemize yeni gelmiş üyelerimizden. Hoş gelmiş, umarım safalar getirir. Şimdilik her konu ile ilgilendiğini görüyorum. O da iyi.

Bu başlık ile ilgili son tümcesine bayıldım: "Keşke net bir bilgi bulabilseydik"...

Var olmayan, asla da olmasımş, söylentiyle varlığı yaratılmış, zihinlerde dolaştırıla dolaştırıla abartılmış bir şeye ilişkin daha net bilgi nasıl bulunabilir ki!...
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 26, 2011, 09:32:17 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Mtv kanalının binası daha önce Masonlara aittir. Birçok locaya ev sahipliği etmiştir.
http://en.wikipedia.org/wiki/Masonic_Temple_(Toronto)

Mtv kanalının o reklamı izlendiğinde bile bir kareden fikir çıkartmanın ne kadar yanlış olabileceği, bunu yapanın ne kadar komik duruma düşebileceğine ironik bir örnektir. (youtube erişemiyorum, tavsiye ederim)

Bu iki bilgiden(!) yola çıkarak Mason-Baphomet-Satanizm bağlantısı yapmak zorlamadır.

Baphomet kod adı ile gizlice Muhammed'e taptıkları, Tapınak şovalyelerinin müslüman olup, müslümanların Tanrısı Şeytana tapmakla suçlanmaları söylencesi de ayrı bir ironidir.

Merhaba,
Baphomet ile ilgili nedense internet sitelerinin %90'ı "şeytan" ya da "deccal" gibi tanımlamalar yapıyor.  Açıkçası Baphomet kimin nesi oluyor net bir fikrim yok  :-\
Mtv kanalının, 2008 yılındaki reklamının, İlluminati yapımı bir reklam olduğu söylenir(anti masonik kaynaklarca).
Reklamdan bir resim paylaşayım:
Ortadaki, üstünde salça lekesi olan kız; aslında iki mason tarafından kurban edilen bir kızı temsil ediyormuş.(Bu kadın kurban etme olayı, "Eyes Wide Shut" isimli filmde işlenen bir konuydu.)
Arkadaki geyik kafalı ise baphomet ve yanındaki siyah elbiseli adam da onun yardımcısıymış.
Mtv'nin binasında "Masonic Temple" yazdığına göre, sanırım Mason-Baphomet-Satanizm bağlantısının neden kurulduğu daha iyi anlaşılabilir.
Ayrıca Sn.Eureka'nın  bahsettiğine göre Baphomet resmi birçok şeyi sembolize ediyor. Keşke net bir bilgi bulabilseydik  ::)
Saygılarımla,

Ağustos 26, 2011, 11:21:33 öö
Yanıtla #14

Sayın Felix Steiner sitemize yeni gelmiş üyelerimizden. Hoş gelmiş, umarım safalar getirir. Şimdilik her konu ile ilgilendiğini görüyorum. O da iyi.

Bu başlık ile ilgili son tümcesine bayıldım: "Keşke net bir bilgi bulabilseydik"...

Var olmayan, asla da olmasımş, söylentiyle varlığı yaratılmış, zihinlerde dolaştırıla dolaştırıla abartılmış bir şeye ilişkin daha net bilgi nasıl bulunabilir ki!...

Sn. Adam, hoşbulduk. :)

Net bir bilginin bulunamaması kafa karıştırıcı, ama söylentiyle mi yaratılmış yoksa başka bir durum mu var bilemedim. Ruhani Satanizm denen bir akım var, belki duymuşsunuzdur. Onlar da Keçi figürünü kutsal sayıyorlar, tanrılarının adını da Enki,Ea şeklinde çağırıyorlar. Bu durum da anti-masonik kaynakları desteklemiş oluyor.
Sn. ozkann durum zorlama olsun ya da olmasın, internette yüzbinlerce yazı var "baphomet" ile ilgili. Kararsız olanları bile anti-masonik akımlara çekecek kadar "uydurma" kanıtlar ve belgeler var. Bazı blogcular internetteki kaynakları öyle bir birleştirmiş ki,  bütün masonlar satanisttir anlamı çıkarmışlar. Blogu takip edenler de durduk yere büyük düşmanlık beslemeye başlıyorlar. Yani mason düşmanları hedeflerine ulaşmış oluyor.

Saygılarımla
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Eylül 12, 2011, 08:13:26 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Bana bazı arkadaşlarım Baphomet'in Uşağı diyor.Sebebi ise şudur:
Bundan 4-5 ay önce arkadaşlarımla Masonluk üzerine hararetli bir tartışmaya girmiştik.Onlar Masonların gizli bir satanist grup olduklarını ileri sürüyorlardı; bende Masonların satanistlikle bağlarının olmadığını onlara anlatmaya çalışıyordum ki bir arkadaşım bana "Bırak ya,senin gibi Baphomet'in uşaklarıyla uğraşamam." dedi.Bana tüm arkadaşlarım öyle demese de bazıları şakayla karışık "Baphomet'in Uşağı" diyor.Ne yapalım artık arkadaş oldukları için katlanacağız : :)

Eylül 13, 2011, 01:06:04 öö
Yanıtla #16

Baphomet'in anlamını sorun... Biliyorlarsa tartışın yoksa Bathomet nedir siz araştırın....
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Eylül 13, 2011, 05:25:34 öö
Yanıtla #17
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Baphomet figurunun yani Keci'nin neden Seytan'la ozdeslestirildigi konusunda bir fikrim var acikcasi...

Bakin Hz. Isa, Lamb of God'dir. Yani Tanri'nin kuzusu.

Burada Kuzu figuru ile Koyun figuru es degerdir. Tanri, kullarinin ona bir koyun gibi eslik etmelerini, sorgusuz sualsiz kabul etmelerini bekler. Buna bir diger ornek de Islam'dir. Islam bir cok dusunure gore "submission" yani teslim anlamina gelir. Insanin sorgusuz sualsiz kendisini Allah'a teslim etmesi...

Keci ise koyunun tam aksine inatcidir ve kendi ozgurlugune duskundur.

Yani koyunlar, Yaraticinin yolundan giderken, Keci yani seytan ona baskaldirmis, itiraz etmis ve kendi yolunu secmeye calismistir.

Boyle bir yorumum var neden Keci figurunun seytan ile eslestigi konusunda... Bunun disinda bir anlam vermek pek mumkun degil sanki...

Esenlikler,
Laus Deo.

YY & Y

Eylül 13, 2011, 08:59:19 öö
Yanıtla #18
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Eh, şimdi Sayın Laus Deo'nun dediğinden yola çıkarsak Masonluğun dinler ile uyuşmasına olanak yok; özellikle de kuzu simgesini İsa ile özdeşleştirerek benimseyen Hıristiyanlıkla.

Çünkü Masonluğun birinci asal ilkesi ÖZGÜRLÜK. Öyle boyun eğme, kabullerme, razı olma falan yok Masonlukta. Ancak bilimsel ve akla yatkın gerçeklerdir kabullenilebelicek şeyler; hurafeleler ve masallar değil.

Ancak masonlar keçi gibi inatçı da değildir bildiğimce. Dolayısıyla ne kuzu ne de keçi simgesi uyum sağlıyor masonlarla.

Fakat tarihte bu keçi simgesi Tapınak Şövalyeleri ile uyum sağalayabilirdi belki. Onların dtirenmeci ve diretmeci bir şekilde yetiştirildiklerini biliyoruz.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 13, 2011, 09:42:40 öö
Yanıtla #19
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Benim soylediklerimden yola cikarak bunlari soyleyebiliriz elbette.

Fakat Masonluk, bilime ve akla onem verdigi kadar, dine de onem verir. Burada din'den kasit Yuce Yaradan'in yaratmis oldugu herseydir, yani butun olarak.

Zaten bilimin ve dinin kesistigini ve aslinda ayni cizginin iki ucu oldugunu ilerleyen yuzyillarda gorecektir insanoglu.

Bu keci-kuzu muhabbetleri Masonlukta yok ve bizler Evrenin Ulu Mimari'nin izniyle akil ve bilim yolunda ilerlememize devam ediyoruz.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y