Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

KURTLAR VADİSİ KALDIRILMALI MIDIR ?

EVET
24 (42.1%)
HAYIR
33 (57.9%)

Toplam Oy Verenler: 31

Gönderen Konu: Kurtlar Vadisi  (Okunma sayısı 79045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 08, 2007, 05:18:14 ös
Yanıtla #90
  • Uzman Uye

Yine de teşekkürler.
''Kızıl elmada buluşalım''

Haziran 08, 2007, 05:28:05 ös
Yanıtla #91
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Çakırın cenazesine kılmaya mı benziyor ?  :) Gerçek hayatta bu işleri yapan kişiler kurtlar vadisi olmadan önce masonlar deniliyordu. Yani bağlantı kurmaya gerek yok masonları kastediyorlar yani siz bağlantı diyorsunuz çünkü artık anladınız dizinin masonları anlattığını yol değiştiriyorsunuz. Demişsiniz ki '' Benim dedigim bir mason kavrami yok zaten. ''  Bir çok mason kavramı var. Sizce hangi grup toplandığında beyaz eldiven ve önlük giyiyor. Hangi grup gizli yerlerde buluşuyor. ( Eskiden ) Semboller geçen sohbetler .....
Dogru soyluyorsunu. bu kislere mason deniliyordu :) Zaten mason degil baska birsey denilseydi emin olun simdi "bunlar masonlar" yerine baska bir dernegin adi cikardi. Benim de soylemek istedigim bu. Var olan komplo teorilerinin ustune giderek senaryo yazmak :)

Benim dedigim mason kavrami yok derken, size cevap olarak soylemistim. Yani benim masonluk ile ilgili bir soylevim olmamistir :) O anlamda soyledim. Her yere esit uzaklikta durmaya calisan bir insanimdir. Milliyetci tarafim biraz agir bassa da mantikli dusunmeye calisirim.

Konuya donelim. Ben dizide Masonlar ima edilmliyor demiyorum. IMA edilen olgunun masonlar olarak algilanacagini bilerek senaryo yaziliyor diyorum. Kilit kelime Senaryo ;)

O yuzden cakirin cenazesi ornegini verdim. Her diziye kendini kaptiran, gercek hayatla (herhangi bir sekilde) bagdastirmaya calisan kisi genelde etki altinda kaliyor. Bence bu konuda asiri basarili bir dizi. Halki nasil etkileyecegini cok iyi biliyor, ve bazi onyargilari kurcalayarak insanlari diziye bagliyor. Bu masonlar olsun, Cakir olsun, Polat olsun.

Bilmem dikkatinizi cekti mi :) Bunu en basit ornegini kullanilan arabalarin plakalarina bakarak anlayabilirsiniz. Seyredenler karakterleri gercek hayatla bagdastirabilsin diye taktikler kullaniyorlar.
Ornek... Dizideki Toros ailesi. Cok buyuk insaat firmasi.  Plakalarina dikkat ettinizmi arabalarinin?
Hep GS ;) Galatasaray ile ilgili ve cok buyuk insaatci olan kim var? ;) Buradaki amac, gercek hayatla bir iliski kurmak... Kafalardaki acaba sorularini gorsel bir objeye baglamak.
Simdi siz diziyi seyredip, o Galatasaray ile ilgili kisinin gercek hayatta mason oldugunu veya rakiplerini oldurttugunu kafanizda canlandirmaya basliyorsaniz amaclarina ulasmislar demektir.
Eger hayir o sekilde bagdastirmadim derseniz dizide verilen sembolleri de ayni secicilikte bagdastirmaniz gerekir. O GS plakasi da bir semboldur. Bileceginiz uzere de, semboller herkese gore degisiktir. Yani ayni sembol birden fazla kisiye gruba farkli mesajlar verebilir. Ornegin sizin masonik tabir ettiginiz semboller, belki de masonlara gore baska bir dernegin sembolleridir.. Bunu bilemeyiz tabiki. Dedigim gibi biri o sembolleri koyabilse burayya da bilen biri yorum yapabilse.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 08, 2007, 05:28:30 ös
Yanıtla #92
  • Ziyaretçi

Rica ederim

Haziran 08, 2007, 05:29:31 ös
Yanıtla #93
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Amma cok gulen yuz kullanmisim bir onceki mesajimda :D

Haziran 08, 2007, 05:31:28 ös
Yanıtla #94
  • Uzman Uye

Ben sorularıma cevap bekliyordum ama ? Okudunuz mu bu mesajdan önceki mesajımı ?

Haziran 08, 2007, 05:39:45 ös
Yanıtla #95
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Verdim ya cevap :)
Satir satir degil, cumle aralarinda verdim. Isterseniz siz sorulari MADDA MADDE sorun, ben verdigim cevabin icinden bolumleri madde madde cevap halinde gostereyim :)

Haziran 08, 2007, 05:51:02 ös
Yanıtla #96
  • Uzman Uye

Ben göremedim heralde :)

Haziran 08, 2007, 05:52:00 ös
Yanıtla #97
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Belki de ben acik olamamisimdir :)

Haziran 08, 2007, 05:52:25 ös
Yanıtla #98
  • Uzman Uye

Ne garip kör oldum galiba :) şimdi gördüm

Haziran 08, 2007, 05:53:09 ös
Yanıtla #99
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Haa , cidden gormediniz yani :D Ben de nezaketen mesaj attiniz sandim :D