Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gulen Azerbaycana geliyor.  (Okunma sayısı 10464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 27, 2011, 11:30:19 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Öyle demeyin lütfen. Bazı örgütler güçlendikçe daha çok taraftar toplar. Güçlendikçe de müritlerine daha çok imkanlar sunmaya başlar. Bizim halkımız aşırı derecede cahil. Daha Cumhuriyeti kuranı, ülkesinin hangi kıtada olduğunu bilmiyor. Bizim ülkemizde değil mi makarna ile oy toplamak? Üstelik makarnayı yiyenler biz bu adamın ekmeğini yedik hıyanet edemeyiz bile der. Kaldı ki yakın tarihte bu örneği çok gördük.
İşin en kötüsü bu örgütler, insanların korkusundan besleniyor, dinlerin getirdiği ahiret korkusu. Hayat felsefesi günah ve sevap üzerine kurulu insanların bunların peşinden gitmeyi çok soylu ve ilahi olduklarını sanması ço k doğal.
Gelecek bence çok karanlık, bu olanların bedellerini ödemeye henüz başlamadık. Öderken kurunun yanında yaşın daha çok yanacağı da kesindir.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 27, 2011, 11:34:22 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Öyle demeyin lütfen. Bazı örgütler güçlendikçe daha çok taraftar toplar. Güçlendikçe de müritlerine daha çok imkanlar sunmaya başlar. Bizim halkımız aşırı derecede cahil. Daha Cumhuriyeti kuranı, ülkesinin hangi kıtada olduğunu bilmiyor. Bizim ülkemizde değil mi makarna ile oy toplamak? Üstelik makarnayı yiyenler biz bu adamın ekmeğini yedik hıyanet edemeyiz bile der. Kaldı ki yakın tarihte bu örneği çok gördük.
İşin en kötüsü bu örgütler, insanların korkusundan besleniyor, dinlerin getirdiği ahiret korkusu. Hayat felsefesi günah ve sevap üzerine kurulu insanların bunların peşinden gitmeyi çok soylu ve ilahi olduklarını sanması ço k doğal.
Gelecek bence çok karanlık, bu olanların bedellerini ödemeye henüz başlamadık. Öderken kurunun yanında yaşın daha çok yanacağı da kesindir.

Saygılarımla...
Sözlerinize katılmamak mümkün değil..

Mayıs 27, 2011, 01:21:27 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin uyeler ben Gulen veya nurcu harekatini biliyorum. Suana kadar 4 ogrencimin Gulen ve vehhabi tarikatlari ile baglantisi oldugu icin disiplin puanini sifira indirib oklulla ilisigini kesdim. Turkiyede Genelkurmayda Bati Calisma Gurubu diye bir gayri resmi yapilanma oldugunu hepimiz iyi biliyoruz. Gerci son zamanlar Irtica Partisi Genel baskani Sayin Erdogan bu yapilanmainin faaliyetini vatana ihanetle ayni safta tutdu.Ama inanin bu yapilanma Turkiyede dinlerin faaliyetini, tarazligini elinde  tutmasi cok onemlidir.Bana gore Bati Calisma Gurubu  Turkiyede cok onemli bir gorevi ustlenmistir. Keske benimde ulkemde boyle bir yapilanma olsaydi diye dusunuyorum.
Bu gun Azerbaycanda vehhabiler, nurcular yetmezmis gibi bir de hristiyanlik sorunu var. Rusiyadan gelmis ve Azerbaycanda cok siki bir yapilanma olan hristyan teskilatlari  hristyan dinini ulkede yaymaya calisiyorlar.Hristyan dinini kabul eden her bir aileye kisi basina 100 dolar para veriyorlar. Gencecik cocuklar kocaman sakallarla dolasiyor.Sakalinin her santimine 100 dolar para aliyorlar. Iranin dini kurumlari da baska bir yollarla alevilik konusu uzereinde calisiyor.
Korkunc bir durum degilmi? Petrol zengini bir ulkenin halki yoksulluktan dinini, egidesini satiyor. Bu durum hic bir devlet yetkilisini rahatsiz etmiyor.Cunki halkla devlet arasinda artik buyuk ucurumlar var.
Ben ulkemde ilimli bir islamin olmasini istiyorum. F.Gulenin Azerbaycana gelmesi beni cok rahatsiz ediyor cunku Turkiyede yaptiklarini cok iyi takib ediyorum. Sayin Prometheusun soylediklerine aynen katiliyorum.
Saygilarla.
1283 - leriz biz.

Mayıs 27, 2011, 03:11:18 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Suana kadar 4 ogrencimin Gulen ve vehhabi tarikatlari ile baglantisi oldugu icin disiplin puanini sifira indirib oklulla ilisigini kesdim.

Harika yapmışınız, inanın çok hoşuma gitti. Onların sinsiliği, ikiyüzlülüğü herkesçe bilinir. Ancak, bundan sonra dikkat edin sayın Eser, sizin adınız gerekli yerlere şikayet edilmiştir bile.
Sizde onların yöntemini kullanmak zorundasınız. Gerekçe olarak "disiplinsizdiler" veya başka bir şey deyin. Yoksa sizi vatan haini, din düşmanı olarak tanıtırlar.  Demezler ki bizim gizli emellerimize engel oldu diye.
Bizim ülkemiz artık geri dönülecek noktayı çoktan geçti, bari siz geç kalmayın.

Saygılarımlarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 29, 2011, 12:46:44 öö
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Sayın Prometheus  ve Sn. Eser

Sert ve kaba üslupla yazılmış mesajlarınızın, forum kurallarını ihlal ettiğini hatırlatmak isterim.  Kişileri veya kurumları eleştirmek   hakaret etmeyi gerektirmez.  Sizlerden beklenen saygı ve forum kuralları çerçevesinde fikirlerinizi paylaşmanızdır.

Uyarıyı dikkate almanızı rica ederim. Aksi halde hakkınızda yaptırım uygulanacaktır.

8.   Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Mesajlar "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif ve özenli olmalıdır.
9.   Forum alanı içerisinde konusu suç teşkil edecek şekilde veya kişileri kurumları rencide edecek şekilde , genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı yazışma yapılması yasaktır. Bu yönde olduğu tespit edilen (konusu suç teşkil eden veya kurallara aykırı) yazılar nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluğu yazana ait olmak üzere tespit edildiği anda yazışma forumdan kaldırılacak, bu şekilde mesaj gönderen kişiler forum üyeliğinden çıkarılarak tekrar forum üyeliğine alınmayacaktır.
10.   Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.

Sayın Eser,
Ciddi anlamda işiniz çok zor. İnanın teselli edecek bir kelime bile bulamıyorum.
Ancak korkmayın, köpekler ilk sahiplerini asla unutmazlar ve terk etmeleri neredeyse imkansızdır. Azerbaycan ne verirse versin fettulahın amerikayı terk edeceğini hiç sanmıyorum. Kaldı ki fettullah Türkiyeye karşı koz olarak ve bölebilmek için amerikaya lazım. Yani köpek gelmek istese bile sahibi izin vermeyebilir.
Ancak tutuklatıp idam etmenize karşıyım. Onu bir çiftliğe koyacaksınız, öleceği güne kadar çalıştıracaksınız. İnsanların sırtından geçinmek yerine, hayatı boyunca tek bir şey üretmeden yaşamak yerine, üretmenin ne olduğunu öğrensin. Milyar dolarla oynamanın yerine, karnını çalışarak doyurmanın ne demek olduğunu bir görsün.
En büyük acıyı o zaman tadacaktır hiç merak etmeyin.

Saygılarımla...

Keske yetkim olsada gelir-gelmez tutuklatib idam edebilsem.Butun Turk dunyasi kurtulurdu Fetllahin  nurundan.
Sayin uyeler teselliye ihtiyacim var.

Mayıs 29, 2011, 02:17:34 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Doğudan, sanırım uzun süredir forumda yoktunuz. Lütfen bütün mesajları okuyunuz. Özellikle Sayın Nomen est omen'in yazılarını.
Ayrıca benzetme sanatı diye bir şey var. Direk şu kişi köpektir demiyorum. Köpeklerin şöyle bir özelliği vardır diyorum. Kaldı ki bilimsel bir neticedir.

Saygılarımla...

Mayıs 29, 2011, 01:08:18 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Sayın  Prometheus,

Konumuz benim uzun süredir burada bulunup bulunmadığım değildir. Zamana, mekana bağlı olmaksızın, bahsi geçen fikrin/kişinin  karşı görüşünde yer alsanız bile eleştirlerimizi/yorumlarımızı  saygı kuralları çerçevesinde yapmalısınız.

Düşüncelerinizi yazıp  "Gönder" tuşuna basarak yollamadan önce,  site yönetiminden gelebilecek ihtarlara gerek kalmayacak şekilde tekrar  irdelemenizi öneririm.

Saygılarımla,

Sayın Doğudan, sanırım uzun süredir forumda yoktunuz. Lütfen bütün mesajları okuyunuz. Özellikle Sayın Nomen est omen'in yazılarını.
Ayrıca benzetme sanatı diye bir şey var. Direk şu kişi köpektir demiyorum. Köpeklerin şöyle bir özelliği vardır diyorum. Kaldı ki bilimsel bir neticedir.

Saygılarımla...

Mayıs 29, 2011, 01:15:33 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sanırım yine anlamadınız. Konu hakkında sayın Nomen est omen zaten bir uyarıda bulunmuştu. Her yöneticiden ayrı ayrı uyarı olacaksa işimiz baya zor demektir.  Bütün masonların da yönetici olduğunu var sayarsak bir konu hakkında yaklaşık 40-50 uyarı anlamı çıkıyor.

Konuyla ilgili, teşbih olduğunu zaten önceki yazımda açıklamıştım tekrar etmeye gerikli görmüyorum.
Lütfen "Gönder" tuşuna basmadan önce, önceki uyarıları okuyunuz.

Saygılarımla...