Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mozart'ı Masonlar mı öldürdü?  (Okunma sayısı 16897 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 06, 2007, 04:13:15 ös
Yanıtla #20
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Foruma bir göz atayım dedim, yine çekişme, bir dolu ağız dalaşı. Uzun zamandır foruma özellikle girmediğim halde görüyorum ki ben bile konu olmuşum.

Sn. İttihatçı foruma girmeme sebebimi çok basit bir şekilde açıklamam gerekirse "kırgınlık"tır.

Birilerinin sizi takip edip, kışkırtmaya uğraştığı sanrısından vazgeçiniz.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Temmuz 06, 2007, 09:31:13 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sevgili Omnia kırgınmıydınız yoksa tatildemiydiniz bilemem ve Sevgili Omnia Tempus Alit bende foruma eskisi kadar girmiyorum, çok seyrek şekilde mesaj yazıyorum ve bunun sebebini çok basit bir şekilde açıklamam gerekirse "kırgınlık" ve "provakatörlerdir"dir.

Saygılarımla.

Temmuz 06, 2007, 09:33:31 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sizinki biraz tabiri caiz ise "Gavura kizip oruc bozmak" olmus :)
Hosgeldiniz geri.

Sn. Omnia ve ittihatci; Basklarinin yazdiklarindan dolayi foruma kirilmayiniz :)

Temmuz 06, 2007, 09:43:30 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Hahah dur tahmin edeyim...
Ama zaten herkes tahmin ediyor KAYNAGI artik. Bu zamana kadar okudugum dediklerinizi de eminim son zamanlarda elde etmisinizdir. HEr seferinde baska birinin gelip sizi kurtarmaya calismasindan belli oluyor ::) Piyon gibi ileri suruluyor gibi bir havan var ;) Satranc bilir misin? AMa o gavur oyunudur ;D
Forumlarda tarikat kurmussunuz resmen obicilik yapiyorsunuz, bir de masonlara laf ediyorsunuz. Utanin....

santrançı iran bulmuştur.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 06, 2007, 11:01:30 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sadece varsayım ve duyumlar kaynaksız bılgıler bunlar..Tartısmak bıle gereksız...:D
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 07, 2007, 06:28:14 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok :D diye bi laf var Sn.Leon ve Omnia :)

Eylül 30, 2018, 05:34:24 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

'İmparator olmak istiyorum'

"İmparator olmak istiyorum

Silkelemek istiyorum Doğu'yu,

Titretmek istiyorum Müslümanları,

Konstantinopolis benim olmalı..."

Mozart bildiğim kadarıyla Türk düşmanıydı bu sözler muhtemelen ona ait lakin buradaki Mason arkdaşlardan birisi Mozart ın "Sihirli Flüt" ü ile Mason luk arasındaki bağı açılayabilirmi var mı böyle bir bağ?

11 sene önceki bir yazı olmasına rağmen not bırakayım. Keşke bu haber sitelerindeki makaleyi okuyup Mozart'a sözleri mâl etmek yerine Johann Wilhelm Ludwig Gleim tarafından sözlerin yazılıp, Mozart tarafından III.Joseph'in isteği üzerine savaş yıllarında bestelenen müziğin birleşimi olduğunu fark etseydiniz. Söylemek için çok geç fakat umarım bu 11 senelik süre içerisinde bu tür bilgilerin fazlasını kapmıştır bunu yazan birey.  :)

Hahh "sonuç olarak Mozart'ın Türklere karşı bir savaş şarkısında emeği geçmiş" diyeceklere belirtim şudur ki Vlad Tepeş'in gaddarlık söylemlerinin o yıllarda savaş sebebiyetiyle artması, Rusların Türkler hakkında kasap söylentilerini savaş sebebiyle çıkartması gibi pek çok söylenti yükselir. Önemli olan olayın aslını subjektif değil, objektif olarak araştırmak olduğunu düşünüyorum. Mozart'ın koca imparatoru düşmanın hoşuna gitmeyecek diye geri çevirmek yerine müzik siparişini yetiştirmesi gayet normal geliyor bana. Sözleri yazan Johann Wilhelm Ludwig Gleim'in şarkısına ise iyice bakılırsa orada bir coşku ve milliyetçi duyguların yükseltilmesi, dünyadaki bütün güçlü ve ihtişamlı devletlere özenme atıfının olduğu anlaşılabilir. Osmanlı o dönemlerde en güçlü devlet mertebesini savunduğunu düşünecek olursak Osmanlı başkentini ele geçirmeyi hayal etmeleri fazlasıyla coşturur. Burada Türk düşmanlığından çok insanlık içerisinde muhteşem olup en güçlü kısım olan Osmanlı(Müslümanlar-Doğu'nun Efendisi) karşısında zafer elde etme hevesi görüyorum ben.