Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 08, 2007, 10:16:39 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye

duyduguma göre benim tarlanın 4 de 3 ü baraj altında kalmış .hoş ben dogdugumdan beri görmedim ama genede para edr diyorlar ...bir ara devr edildi diye duymustum ama aslı nedir onuda bilmiyorum .varsa bildiğin bıçkın bi avukat ugraş, alırsan eger senin olsun ...banada  bi yemek ısmarlarsın artık sn sullg ..
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ekim 15, 2007, 02:23:34 ös
Yanıtla #21
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Foruma davet isteyen bir email:

1- Neden bu foruma uye olmak istiyorsunuz?
c:öğrenmek ve düşüncelerimi tez etmek için

2- Yasiniz ve tahsiliniz nedir?
c: [silindi] 1989  LİSE

3- Masonluk ve Masonlar hakkinda neler dusunuyorsunuz?
c:fazla birşey bilmiyorum ama amaçları ve düşünceleri hoşuma gidiyor

4- "Masonluk" kelimesini ilk olarak nerede, ne zaman duydunuz?
c:bir kitapçıda

5- Bildiginiz yabanci diller nelerdir?
c:orta düzeyde ingilizce

Gonderen kisinin email adresi:   ukala__pich@[silindi]
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 15, 2007, 07:55:21 ös
Yanıtla #22

Gerçekten çok çirkin şeyler bunlar, aslında bizler karşımızdaki kişilere karşı böyle davrandığımız sürece kendi seviyemizi düşürmekten başka bir şey elde edemeyiz. Bence herşeyin bir kuralı vardır. Artık çoğumuzun idrak etmesi gereken en önemli noktadır diye düşünüyorum. Karşımızdaki İnsana ya da İnsanlara saygı gösterdiğimiz sürece kendi özsaygımızı belirtiriz. Bence kendi görüşüme göre bu şekilde yazan bir kişinin kendisine asla saygısı yoktur. İnsan olmayı öğrenememiştir. İtibar çok önemlidir.
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2007, 07:59:05 ös Gönderen: SEVİL »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 16, 2007, 12:19:01 öö
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

İnsanın  itibarı ona tanınan  imkan ölçüsünde deger kazanır ....19 yaşında üslubu hayli bozuk çokça imla hatası yapan düşük türkçeli bir genç. (en azından halkımın  kalan yüzde 70 şinin içinden geçen küfürleri ve suçalamaları  dile getirmeyecek kadar nazikmiş :eminim o türden maillerde geliyordur...)  ....Eytim şart deseniz  anlarım sevil hanım, ama bu alevlenmeniz ne diye .Herkez sizin kadar iyi izlenim brakmıyor ilk görünüşte nede olsa alışmanız gerek  bu durumlara......
   Üstelik masonluga karşı önyargıların örneklerini sergilemk için açılan bu başlıkta sizin ve bazılarının beklentisini karşılamayan bu cevapları eleştirmenizde  absürt.

Ekim 16, 2007, 08:21:53 öö
Yanıtla #24

Tepkim hala bu türden olan insanların varlığıdır, Masonlara karşı yapılmış olsun ya da olmasın farketmez. Önemli olan kendilerini hala düşük seviyede tutan insanların giderek azalması gerekirken bakıyorum ki en başta benim çevremde ve bulunduğum yerde bu gibi insanların sayısının fazlalığı beni derinden üzüntüye boğuyor, kendi açımdan söyleyebileceğim bir şey yok fakat kendi değerlerini bu denli düşürmeleri gerçekten içler acısıdır.
Örneğin ben sizinle art niyetli olarak alay etsem bunun size asla zararı olmaz. Ancak bana benim değerimi düşürmesi açısından çok büyük bir zarar teşkil eder. Ya da bir başkasını sözüm ona rencide etmeye kalkışan bir kişinin en başta kendisinin rencide olduğunun bilincinde olsaydı bu şekilde davranmayacağının kanaatindeyim. Bakın ben bir birey olarak İnsani ilişkilere çok önem veren bir insanım ve bu nedenledir ki bu tip olaylarla karşılaştığım an vermiş olduğum tepki yerinde olan bir davranış tutumudur. Bireysel Sorumluluk gereği!
Sanırım bu kadar açıklamam sende bir şekilde bireysel anlamda fikir sahibi olmanı sağlar Sevgili Paragon_
SAYGILARIMLA 
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2007, 08:23:39 öö Gönderen: SEVİL »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 16, 2007, 04:22:54 ös
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

Mevzu aslında başlıgın amacı ile alaklıydı ama sizi anlıyor ve saygı duyuyorum ....Sevgiler sevil hanım

Ekim 16, 2007, 05:21:06 ös
Yanıtla #26
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Bir baska davetiye istegi:

1 - Forumun metal muhabbeti ve yemek tarifleriyle düşen seviyesini yükseltmek için üye olmak istiyorum
2 - 22 üni.öğrencisiyim
3 - Bir gün mason olabilme umudu taşıyorum
4 - Her yerde sürekli duyuyorum
5 - ingilizce

Saygılarımla...

Email adresi: kabalacikafir@[silindi]
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 16, 2007, 05:27:51 ös
Yanıtla #27

Sn. Shemuel dost acı söyler diyerek başlayayım sözlerime.

Son günlerde foruma hiç yazasım yok ne zaman girsem bir metal tartışması yemek tarifi müzik sohbeti ya da başka bir sohbet  almış başını gidiyor bunlar dakonuşulmalı ama bence fazla abartıldı sizin gibi birini buralara  fazla fazla mesaj yazarken görünce üzülüyorum bu qqqqqq ne şimdi ben eski shemuel i bekliyorum zıt olduğumuz dostça tartışdığımız shemuel i... 

Yorumsuz...

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Ekim 16, 2007, 05:35:22 ös
Yanıtla #28
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bir baska davetiye istegi:

1 - Forumun metal muhabbeti ve yemek tarifleriyle düşen seviyesini yükseltmek için üye olmak istiyorum
2 - 22 üni.öğrencisiyim
3 - Bir gün mason olabilme umudu taşıyorum
4 - Her yerde sürekli duyuyorum
5 - ingilizce

Saygılarımla...

Email adresi: kabalacikafir@[silindi]

bu arkadaşı üye yapın, büyük de bir misyon yüklemiş kendisine düşen seviyeyi yükseltmek gibi... gelsin yükseltsin kriko vazifesi görsün ben mutlu olurum şahsen. hem 22 yaşında ünüviersite öğrencisi arkadaşımız hayatı bu kadar ciddiyetle yaşadığına göre bize de biraz bilgi verir. ingilizcesi de varmış... umudu da var... kariyer bile yapar benim arkadaşa inancım var hemi de kafir üstüne üstlük kabalacı...

vale çok güzel adresler alınıyor benim dunyasamutbirkup iyice sıradanlaştı :)

Ekim 16, 2007, 09:32:17 ös
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Shemuel dost acı söyler diyerek başlayayım sözlerime.

Son günlerde foruma hiç yazasım yok ne zaman girsem bir metal tartışması yemek tarifi müzik sohbeti ya da başka bir sohbet  almış başını gidiyor bunlar dakonuşulmalı ama bence fazla abartıldı sizin gibi birini buralara  fazla fazla mesaj yazarken görünce üzülüyorum bu qqqqqq ne şimdi ben eski shemuel i bekliyorum zıt olduğumuz dostça tartışdığımız shemuel i... 

Yorumsuz...

Saygılarımla,

Sn. Mistik neyi kastediyorsunuz tam olarak anlayamadım ama benim silinen mesajımı buraya niye koydunuz?O isteği gönderen kişininde ben olmadığı galiba Sn. Admin biliyordur umarım amacınız beni zan altında bırakmak değildir şahssı tanımıyorum kabalayı sevmesemde kabalacı kafir diye adres alan biriyle işim olamaz lütfen ithamlarınızda daha dikkatli olunuz daha önceden de devamlı uyardığınız (bu tür durumlardan dolayı) üyelerin durumana düşmeyiniz.

(Not: siteyi bu güne kadar kimseye tavsiye etmedim etsem bile bile böyle tiplere etmem çünkü gelip tekrar beni bulabilirler geçmişte bunu tecrübesini az biraz edindim o yüzden bilhassa bu gibi kişiliklere siteyi tavsiye etmem.)

saygılar
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2007, 09:38:18 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...