Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm  (Okunma sayısı 33122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 01, 2008, 01:33:22 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Türk halkını israil in dostluğuna inandıramassınız Türk halkı haklı bir paranoya ile yaşar ve hiç bir komşusuna güvenmediği gibi İsrail gibi bir devlete hiç güvenmez Türkleri 2000 küsür yıldır ayakta tutan mantalite budur.

İsrailin Türk Halkının dostluğuna iktiyacı yokturki :D Sonuçta İsrail kendi başına ayakta durabilen bir devlettir.Ama halkların dostluklara iktiyacı vardır
Ayrıca konumuz Türkkiye-İsrail dostluğu değil...
Ayrıca bosnalılar zamanında kendilerini satmışlardır..E ne oldu Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
Dünde aynı katliamı Sırplar kendilerine yaptı.
bosnalılar İşbirlikçidir bu gerçektir kimsenin zoruna gitmesin olayı getirip müzlüman,yahudi yada hristiyan meselesine getirmeyin.Özellikle benim konularım üzerinde kimse böyle bir yorum yapmasın.Çünkü hiç bir din benim için bir anlam ifade etmiyor

Sevgili Lucky ayrıca kimseye güvenmeme  olayı  tamamen ruhsal bir hastalıktır.Sizden ricam bu hastalığı Türk milletine mal etmeyin..Ben marsta yaşamıyorum.Bu toplumun içindeyim.

Ocak 01, 2008, 05:17:46 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

İsrailin Türk Halkının dostluğuna iktiyacı yokturki ,,

Sonuçta İsrail kendi başına ayakta durabilen bir devlettir.

İsrail, ancak kendi ayakları üzerinde duran son devlet olabilir.!.!

Etrafındaki tüm komşuları düşman bellemesi,bu halka osmanlının son zamanlarında ve cumhuriyetin kurulmasının başlarında öğretilmiştir,,konu ile ilgili Ahmet Altan ın bir yazısını foruma eklemiştim..

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3460.0
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2008, 05:20:59 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ocak 01, 2008, 06:19:26 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

İsrailin Türk Halkının dostluğuna iktiyacı yokturki ,,

Sonuçta İsrail kendi başına ayakta durabilen bir devlettir.

İsrail, ancak kendi ayakları üzerinde duran son devlet olabilir.!.!

Etrafındaki tüm komşuları düşman bellemesi,bu halka osmanlının son zamanlarında ve cumhuriyetin kurulmasının başlarında öğretilmiştir,,konu ile ilgili Ahmet Altan ın bir yazısını foruma eklemiştim..

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3460.0

Sevgili hiario konumuz İsrail değil
Antisemitizmden söz ediyoruz yani sami kökenli bir halka olan düşmanlıktan
Devlet politikaları beni ilgilendirmez ve Ahmet Altanın ne dediğide  hiç önemli değil ...sonuçta o kişi tarafsız değildir.
Varsa bildiğiniz başka Nazi işbirlikçileri  söyleyin bilelim açısından söyledim.
Bu gün İran örnek gösterilecek bir İslam ülkesidir.Cumhurbaşkanı İsrail karşıtı söylemlerde bulunsa bile ülkesinde 25 bin Yahudi vatandaşı yaşamaktadır.bu vatandaşlar itibar görmektedir.Burada her hangi bir antisemitizmin görüldüğü söylenemez.
Anlata bildimmi konumuz Antisemitizm

hristiyanlık,musevilik,islamiyet v.b. gelenekleri ne korurum nede düşmanlık ederim.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2008, 06:21:33 ös Gönderen: shemuel »

Ocak 01, 2008, 08:42:08 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Shemuel Türkiye nin İsrail in dostluğuna ihtiyacı yok ama İsrail in Türkiye nin dostluğuna ihtiyacı var bu bölgede ona tek düşman olmayan devlet Türkiye aman onuda kaybetmesin.

Etraftaki herkesi düşman görme mevzu bahsine gelince Şekil A da bir önrke yaşıyoruz biraz G.Doğuya yönelelim dedik hemen Batı dan Yunanistan bastırdı ayrıca bu olay 200-300 yıllık değil Çin le olan savaşlarımızdan gelir Osmanlı Bizans gelecek o gelmeden biz gidelim Haçlılar gelecek o gelmeden biz gidelim gibi mantıklar güderek kısa zamanda büyümüştür bu hastalık değil GERÇEKTİR.Asıl hastalık atasının yaptığını torununa ödetmektir Bosna işbirliği yaptı diye torununu kıymak olmaz öyle bi mantıkla gidecek olursak ilerde İsrail parçalandığı zaman Yahudilerde kurşuna dizmek lazım bakın ben antisemitist değilim sadece İsrail i sevmiyorum ben Arabistan ıda sevmiyorum ama Müslümanım bence Yahudilerde ırf Yahudi şeriatıyla yönetiliyor diye İsrail in tarafında olmasın (Yahudi şeriatıyle yönetilme hususu mübalağadır) İsrail siyonist bir devlet...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 01, 2008, 09:01:42 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Sn. Shemuel Türkiye nin İsrail in dostluğuna ihtiyacı yok ama İsrail in Türkiye nin dostluğuna ihtiyacı var bu bölgede ona tek düşman olmayan devlet Türkiye aman onuda kaybetmesin.
Dediğim gibi işin o kısmı beni ilgilendirmez :D
Devletler arası çıkar ilişkileri kim kime ne satarsa satsın...Türkiyenin nufusu ve İsrailin  parası ne yapalım
 herkes iyi birbirine karşı siz merak etmeyin.
Bu gün kanlı bıçaklı Araplar ile Yahudiler Yarın bir çıkar söz konusu olduğunda aynı bardaktan su içecekler

Ocak 01, 2008, 09:07:31 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Aktif Uye

“Yeryüzünde kabara kabara yürüme. Çünkü sen yeri yırtamazsın; boyca da dağlara erişemezsin”
(el-İsra, 17/37)

Bu ayeti niye yazdım çünkü İsrail in parası kısmı dikkatimi çekti bilhassa Yahudilerin son zamanlardaki finansal güçlülüklerini ileri sürerek dünya bizim tavrı takınmalarında dolayı yazdım sözüm sana değil sn. shemuel genel yargı bence bu kadar kendine güven zarar verir görüntüye bakılırsa Yahudilerde pek iyi durumda değil biraz özeleştiri yapmalılar.

Ayrıca Araplarla Yahuiler aynı bardaktan su içebilir ama Türklerle Yahudiler aynı bardaktan su içmez ilerde susayan Yahudi olursa biz bardak verebiliriz.Neyse konuyu saptırdım özür dilerim.

Ocak 01, 2008, 10:21:52 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

FREIES ARABIEN nedir diye soracaktım sevgili shemuel, ama ekşi sözlük sağolsun hemen çıktı...:)
Benim herhangi bir ırk, din veya milletle hiçbir sorunum yok. Sadece ülkemdeki teröre karşı büyük bir tepkim var, onun dışında insanları ayırt etmeksizin seviyorum... Çünkü tüm semavi dinlerde ve inanış biçimlerinde esas budur, insanları koşulsuz sevin... Mevlana gibi büyük bir tasavvuf düşünürü boş yere mi demiştir, "Ne olursan ol gel..." diye... Tabii ki Yahudilere karşı çok uzun zamandır düşmanlıklar beslenmiştirki tarih bunun şahididir. Fakat sakın kimse yanlış anlamasın, neden Yahudiler? Neden bu ırka karşı bu kadar çok düşmanlık söz konusudur? Kusura bakmayın tarih bilgimin eksikliğinden kaynaklanan bir sorudur bu, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan değilimdir, o nedenle öğrenmeden de herhangi bir değerlendirme (kualktan dolma) yapmak istemiyorum...
Saygılarımla

Ocak 02, 2008, 08:51:13 öö
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Anti-semitizm dilinziden düşmüyor hiç Yahudiler bundan dolayı kendilerinde hata arıyorlarmı

Tabiki ariyorlar.Supheniz olmasin Sn Lucky.

Ancak ortada öyle bir görüntü var ki sanki bütün dünya tek yumruk olmuş Yahudilere karşı tüm insanların arasında ayrılıklar var   

Bunu gormemek icin herhalde gercekten gozlerini bilerek insanin kapatmasi lazim. Daha gecen yil GKB yahudi kokenli diye olmadik iftiralar bas gostermedi mi bu ulkede? Sonra muslumanlarin mutemadiyen  cesitli firmalari hedef gosterircesine soz konusu firma logolarinin altina karni sarapnel parcasiyla delinmis bir bebek resmi koyarak kullanmama boykotu yapmalarini nereye koyuyorsunuz? Ya Vitali Hakko'nun ardindan olmadik cirkin ifadeler kullanan bir takim Islamci gazetenin tavirlari?Yok efendim  Gulen cemaatinin Yahudiler tarafindan icad ve finanse edildigi iftiralari?Her tasin altinda bizi aramaktan vazgecmeyecek bu insanlar.Daha ne deyim ki.

Bu gün en çok İslamafobi ve anti-İslam gibi hareketler yükselme göstermede 
Evet haklisiniz maalesef Arap Milliyetciligi ve Radikalligi sayesinde dunyada insafsiz baska bir problem de Islam dusmanligi. Size bu konuda katiliyorum. Peki Muslumanlar da bu konuda kendilerini sorguluyorlar mi deme saygisizligina girmeyecegim zira herkesin muhasebesi kendine!

Yahudiler bu antisemitizmi neden bu kadar dert ediyorlar yoksa Hıttin korkuları halen devam ediyormu ben açıkcası bunu düşünüyorum.
Sizin de yahudi oldugunuzdan dolayi isten atilma gibi yasadiginiz bir talihsizlik olsaydi veya kendi Y isminizi rahatca kullanamamak gibi  (kaldiki 28 Subat doneminde bunu bir cok Turk Musluman'da yasadi) bunu daha iyi anlardiniz .Yahudi firmalarin surekli Yahudi oldugu icin IL'e yardim ettigi suclamasi ve amborgusuyla karsi karsiya kalmalari, nukleer guce sahip Iran'in yanina Suriye ve diger komsu devletleri de alarak aleni olarak IL'i haritadan yok etme beyanlari ve planlari , her an uykusunda bir fuze atisi olacak mi, intihar saldirisi olacak mi diye korku ile hayatini idame ettiren  IL 'llilerin zehir zemberek hayatlari  dunyada gittikce Anti Semitizm'in yayildigi isaretini gostermekte ve biz de bundan endise ediyoruz dogal olarak sn Lucky.Bu ornekler yiginla ve cogaltilabilir. 

Forumda hep bu konularda başlık açılır oldu
.
Burasi ozgur bir forum.Kimseye hakaret niteligi tasimadigi muddetce herkes kendi alaninda uzman veya ilgi alaninin yogun oldugu bir konu acip tartisabilir. Nitekim siz de kendi sahanizda uygun gordugunuz konulari acabilirsiniz saniyorum.

arkadaşın birisi demiş ki "TÜRKİYEDE HER 2 KİŞİNİN 3. SÜ ANTİ SEMİTİST"  eee bravo Türkçedeki bütün kural ihlallerini bir cümlede toplayın deseler bu tam bir örnek olur heralde bir kere yanlış mantıkla kurulmuş bir cümle tam olarak ne dediğini bile anlamadım

Turkcedeki hangi imla veya dilbilgisi kuralini ihlal etmisim daha acik olursaniz yanlisimi duzeltebilirim Sn Lucky. Ayrica bunda anlasilmayacak bir sey oldugunu sanmiyorum. Gayet acik degil mi?

ayrıca türkiye antisemtizm yok antisiyonizm var
Ikisi de ayni sey Sn Lucky. Bunun icin Siyonizmin once ne demek oldugunu bir kere daha muzakere etmekte fayda var sanirim. Siyonizm ilk defa 19. yy'da Avusturyali Yahudi bir gazeteci olan Theodor Herzl tarafindan ortaya atilmis, Dunyadaki Yahudilerin Filistin ve Kenan bolgesinde bir devlet kurma hakki oldugu tezini savunmustur.Nitekim onun bu tezi 1948'deki BM karariyla bir devlet statusu seklinde hayata gecmistir.  Siz simdi diyorsunuz ki biz Yahudilere dusman degiliz ama dunyada da asla ve kata bir devlet statusunde olamazlar, kendilerine ait bir devletleri olamaz. Bu ne demek simdi?Ben size dersem ki Turklere dusman degilim ama Turklerin bir devlet sahibi olma hakki olamaz dersem siz ne anlarsiniz? IL politikacilarini elestirirsiniz, yeri gelir yerden yere vurursunuz ama bugun kusura bakmasin hic kimse "Yahudilerin IL'de bir devlet sahibi olma hakki yoktur"  diyemez cunku BM karariyla bu zaten gerceklesmistir.!

Türk halkını israil in dostluğuna inandıramassınız 

Turk halki inanmak zorunda tabiki degil. Kaldiki daha 60 yillik bir komsusuna ve kendi ic guvenligini saglayamamis surekli Araplarla cekismeli halde olan bir devlete kim olsa guvenmez. Bir de IL'in zalim, kiran geciren bir devlet teroru imajinin hakim oldugu bir medyanin haberleriyle Israil'e guvensizlik olusumunun olmasi kadar normal bir sey yok... Bu on yargi ancak zamanla asilabilecek bir sey.

Türk halkı haklı bir paranoya ile yaşar ve hiç bir komşusuna güvenmediği gibi İsrail gibi bir devlete hiç güvenmez .Türkleri 2000 küsür yıldır ayakta tutan mantalite budur

Turkiye'nin paranoya ile yasamasi normal. Osmanli dagilirken bir cok komsusu, Ermeniler Ruslarla bir olup, Araplar Ingilizlerle bir olup Osmanli'ya ihanet ettiler. Iste bugun de IL'in Filistinlilere karsi siki denetim altinda tutmasi, her dogum ambulansinda bile bomba var mi diye arama yapmasi bu paranoyanin bir neticesidir. Nitekim hamile olan bir Filistinli bayan uzerine bomba sarili oldugu halde IL ambulansinin icinde hastaneye giderken guvenlik guclerine yakalniyorsa siz de artik bundan sonra butun ambulanslari kontrol etmez misiniz?

Bugunku Turkiye 1908'deki Jon Turklerin ortaya attigi milliyetcilik fikriyle ilk defa yonetimi altinda olan bugunku komsulari tarafindan ihanete ugramaya baslamistir. Neden?Cunku Osmanli'da millet sistemi vardi. Bugunku Turkiye ise millet sistemini yikip, tamamen bir ulus devleti haline gelince bugunku komsulari da birer birer ihanet etmeye basladilar. Yahudiler ise hic bir zaman Osmanli'ya ihanet icinde olmamislardir. Oyle olsaydi ne diye Kurtulus Savasinda bir cok yahudi zorunlu olmadigi halde Turklerle ayni cephede omuz omuza savasirdi? Canakkale'de bir cok Yahudi Canakkale sehit mezarinin olmasi bunun ispatidir.

Turkleri 2000 yildir ayakta tutan mantalite nedir pardon daha acik olursaniz iyi olur. Zira ona gore 2000 yilda kurulan ve yikilan  Turk devletlerini muzakere ederiz yeniden.

sevgilerimle..
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2008, 09:09:10 öö Gönderen: Kirlangic »

Ocak 02, 2008, 12:56:27 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Kırlangıç verdiğiniz detaylı cevaptan ötürü teşekkürler....

Bakın halen siyonizmi devlet kurma hakkı olarak görmekte ve savunmaktasınız siyonizm devletçilik değil aşırı millyetçiliktir Yahudilerin de elbette devlet kurma hakkı vardır hatta nşu anki sınırlarında kalmasınada artık kimse ses etmiyor amma ve lakin arzu mevud tehlikesinide herkes biliyor Yahudilerde bunu hiç inkar etmiyor İsrail Devletinin güttüğü politikada tam buna endeksli olunca insanlar ister istemez anti-siyonist olur.Arapları bilmem ama Türk halkı  genel olarak konuşuyorum ne zaman bir Yahudini tavuğuna kışt demiştir bir kaç fevri olaydan yola çıkarak tüm Türk halkını antisemitst ilan edemessiniz bu gün başta Bursa, İzmir ve İstanbul olmak üzere bir çok yerde Yahudi olduğunu gizlemeyen büyük işletmeler var eğer ki o adam gidip karının belli bir miktarını Mossad a haraç vermesse Mossad gidip o parayla K.Irak ta PKK yı eğitmesse kimsenin o tacirlere sesi çıkmaz karalamlar kampanyalar elbette olacaktır bu her din için geçerli İslam içinfde geçerli siz ce İslam dünyası özeleştiri yapmıyormu bence fazlasıyla yaptığı için özgüvenini kaybetmiş durumda.Yahudilerde ise genel bir megalomanite görüyorum ben...

Türkler 2000 yılda 16 devlet kurmuş yıkılmıştır 17. yi kurmuştur oda yıkılırsa Allah göstermesin 18. kurulur bu 17 defa başarısızlık anlamına gelmez Türklüğü bir ÇAM gibi düşünürsek bu devletler bu ÇAM ın kozalakları vakti gelen kozalak dökülüyor velhasıl kelam ÇAMDA BİZİM KOZALAKTA...Bu devletçilik başarsının arkasında özgürlüğü düşkünlük, iman, cesaret ve tecrübe yatmaktadır biz bazı sıcak ev kedileri gibi binlerce yıl başka devletlerin hükmünde yaşayamayız başımız ağrımasın diye..!Bu uğurda canımızı nasılda verebileceğimizi her daim göstermekteyiz.

Forumda bu konuların sıklıkla açılmasından bir şikayetim yoktur sadece çok açılıyor dikkatimi çekti dedim şikayetim olduğundan değil yanlış anlaşılmasın.

Ayrıca her 2 kişinin 3. sü cümlesinde mantık hatası vardır o hata şöyle düzeltilebilir her üç kişiden birisi Antisemitisttir deseydiniz bir sorun olmazdı...
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2008, 12:58:29 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Ocak 02, 2008, 01:11:11 ös
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ayrıca bir taraftan bütün finansal güç elimizde deyip bir taraftan da bütün dünya bize düşman demek ne oluyor bence bu gün en çok korkulan din İslam bunun sebebiyse CIA güdümlü Ladin füzeleri ikincisi Yahudiler olabilir onun sebebinie giremeyeceğim belkide siyonist güdümlü Yahudilerdir bilemem saygısızlık etmeyeyim bende...

Siyonistlerle Yahudileri özellikle ayırıyorum çünkü siyonizmin dinsizliğe kayan bir çizgisi var ve arkasından Yahudileride sürüklüyor bence Yahudiler bir an önce bırakmalılar...