Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İBRET VERİCİ OLAY  (Okunma sayısı 21305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2007, 06:17:52 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Sn Sevil, anlasilmayacak bir sey yok. Sn. SkullG'nin soylemek istedigi, HER dava, olay vs. farkli sartlarda, farkli kanit ve durumlarda islenir. O yuzden bu davada kabul edilemeyecek bir sey baska bir davada edilebilir.

Ornek:
Ayni mantigi uygulayiniz. Misal veriyorum bir erkek arkadasiniz veya esiniz var. ve cantasinda cinsel munasebette bulunmaya yarayan, yardimci olan veya korunma amacli bir madde buluyorsunuz. Bunlarin sizin ile alakaniz ollmadigini biliyor iseniz eger, sinirlenir veya tahrik olmaz misiniz?
Sordugunuz sorularin cevabinin ilk onyedi saniyede gelmemesinden bile gina gelen bir yapiniz olduguna gore bu tarz seylerin sizi cok yipratma ihtimali olabilecegi goz onunde bulundurulabilir.

Baska birisi sizin ile ayni tepkiyi vermeyebilir, bu yuzden de sizin davaniz ile baskasinin davasi ayni olmayabilir.

Eylül 26, 2007, 06:20:26 ös
Yanıtla #31
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

haksız tahrikle ilgili bir örnek vereyim.

A, B"nin sevgilisi C hakkında kötü isnadlarda bulunuyor. B bunu öğreniyor ve Aya bunları söyleyip söylemediğini soruyor. A da B'ye "söyledim nolmuş, az bile söyledim senin sevgilin okulun paçavrası oldu, herkesle arası iyi, sende okulun en boynuzlu geyiğisin" diyor. B  de bu tahrik neticesi duyduğu hiddet ve şiddetli elemle Aya kafa atıyor sonrada yerde yatan Ayı bi güzel benzetip, bulduğu taşla da başını eziyor. işte burada bir haksız tahrik vardır ve indirim yapılabilir.

(kusura bakmayın biraz vahşi bir son oldu. ama ceza hukuku işte :) )

Eylül 26, 2007, 06:22:07 ös
Yanıtla #32

Şimdi anladım işte tamam bu arada Sevgili SublimePrince olayı bana ayrıyetten tercüme ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Evet olay şiddete dayanıyorsa tabiki farklılaşır.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 26, 2007, 06:27:45 ös
Yanıtla #33

Hiç sormayın böyle bir örnek pek de vahşet içerikli değil diyemem tabiki, ama üzücü bir durum evet insanın tahrik olup olmaması önemli aslında ya ben de çok çabuk tahrik olurum aslında hemen sinirim bozulur sonra da beni kızdıran hele hele tahrik etmeye çalışan bir insanı elimde olsa param parça ederim. Çünkü kasıtlı olarak benim tahrik olacağımı biliyor ve neden üstüne üstün bunu yapıyor aslında dayak lazım dayak sinirin geçene kadar döveceksin ve sonra da bir daha öyle yapar mı görür o zaman! Sonra da Mahkemelerde al cezayı aslında bunun için tahrik edici şeyleri sorguluyorlar değilmi? En azından cezada indirim olması için!!! 

Eylül 26, 2007, 06:31:05 ös
Yanıtla #34

Nasıl şakamı beğendiniz mi? Ama cidden bir şey söylicem bu İnsani İlişkilere çok dikkat etmek lazım Sevgili Arkadaşlar, olumsuz duygular insanı etkisi altına aldığı zaman vay haline o zaman! Kontrollü olmak çok güzel bir olay_   

Eylül 26, 2007, 06:47:32 ös
Yanıtla #35
  • Aktif Uye

Nasıl şakamı beğendiniz mi? Ama cidden bir şey söylicem bu İnsani İlişkilere çok dikkat etmek lazım Sevgili Arkadaşlar, olumsuz duygular insanı etkisi altına aldığı zaman vay haline o zaman! Kontrollü olmak çok güzel bir olay_   
olumlu yada olumsuz her duygunun kntrolü önemlidir .Gerçi bana kalsa  her duygunun köküne kibrit suyu ama ne yaparsınız genede onlarsız hayat yok.İdare etmesini biliceksin
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2007, 06:50:20 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Eylül 26, 2007, 07:13:59 ös
Yanıtla #36

Hayatta en güzel şey, Sevgili Paragon; her ne olursa olsun tahriklere olumlu cevap vermek ve yeryüzündeki bütün Kötülükleri ise Sevgi'yle yenmektir, yenmeyi başarabilmektir. Çünkü ancak bu sayede ''Doğru İnsan'' olabilirsin! Ve şunun bilincine vardım gerçekten de Kötülüğü Sevgiyle yenebiliyormuş insan, işte o zaman Gerçek Sevgi'nin ne olduğunu anlıyorsun...
Galiba işin sırrını çözdüm: İnsanı ayakta tutan tek şey; SEVGİ
SAYGILAR_

Eylül 26, 2007, 07:32:16 ös
Yanıtla #37

Hayatta en güzel şey, Sevgili Paragon; her ne olursa olsun tahriklere olumlu cevap vermek ve yeryüzündeki bütün Kötülükleri ise Sevgi'yle yenmektir, yenmeyi başarabilmektir. Galiba işin sırrını çözdüm: İnsanı ayakta tutan tek şey; SEVGİ
SAYGILAR_

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum Sevil hnm.İyilik yapan mutlaka iyilik bulur.Bir iyilik yapıldıktan sonra insanın kalbini kaplayan o derin huzur başka hiç bir duyguya benzemez.Yapılan bir kötülüğe rağmen kötülüğü yapan kişiye intikam duygusu ile değilde affetmenin verdiği o yüksek duygu ile bakabilen kişi aydınlanmış kişidir.Bu tip insanlar hırs,intikam vs gibi negatif dugulardan özgürleşmiş insanlar oldukları için başlarına ne gelirse gelsin anlamını bilirler.Hepimizin amacı bu noktaya ulaşabilmek olmalıdır.
Omnia mors aequat

Eylül 27, 2007, 10:01:38 öö
Yanıtla #38

Ya Saygıdeğer Mystic; en çok uyuştuğum ve tamamen aynı fikirlere sahip olduğum ender İnsanlardan birisiniz. Bu kadar mükemmel düşüncelere sahip olmanız ve çok güzel bir şekilde ifade etmeniz doğrusu beni çok mutlu etti ve böylesi değerli bilgilere sahip olup bizlerle paylaşmanız çok daha harika bir durum_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA_

Eylül 27, 2007, 07:31:19 ös
Yanıtla #39
  • Aktif Uye

Hayatta en güzel şey, Sevgili Paragon; her ne olursa olsun tahriklere olumlu cevap vermek ve yeryüzündeki bütün Kötülükleri ise Sevgi'yle yenmektir, yenmeyi başarabilmektir. Çünkü ancak bu sayede ''Doğru İnsan'' olabilirsin! Ve şunun bilincine vardım gerçekten de Kötülüğü Sevgiyle yenebiliyormuş insan, işte o zaman Gerçek Sevgi'nin ne olduğunu anlıyorsun...
Galiba işin sırrını çözdüm: İnsanı ayakta tutan tek şey; SEVGİ
SAYGILAR_
Sevginin mantıhgın dada bu vardır zaten sevgili sevil .Sevmek tanımla olmaz katagoriktir.Bir insanı seven bütün insanları sevdiğinde ;Bİr çiçegi seven bütün dogayı kucaklamayı bildiğinde gerçek  sevgiyi tatmış olur ..
   Eger senden nefret eden  birini sevmeden ölürsen hiç sevemeden ölmüşsün demektir,ve bahsini eddiğin karşılıksız iyilik ancak karşılıksız sevgiyi tadan insanların işidir.....
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..