Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnsanoğlunun Nesli Tükensin Hareketi - Voluntary Human Extinction Movement  (Okunma sayısı 10934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 13, 2013, 12:07:18 öö
Yanıtla #10

İşte bu yüzden insanlık birleşmelidir. İşte bu yüzden Venüs Projesi diyoruz. İşte bu yüzden Gene Roddenberry'i seviyoruz.

İnsanlığın devamının tek yolu derin uzaya açılarak yeni yaşanabilir gezegenlere ulaşmaktır. Bunun için de savaşmayı bırakmalı ve birleşmelidir. Tamamen bilime, teknolojik atılımlara ve keşiflere yoğunlaşmalıdır. Bunu yapmak için de Venüs Projesi (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Venus_Project) fiiliyata geçirilmelidir ki tüm dünya kaynakları en optimal biçimde kullanılabilsin, açlık, fakirlik kalmasın ve nihayetinde de insanlığın derin uzaya açılmasını sağlayacak imkanlar yaratılabilsin.

Yeteri kadar insan bu yaşamı kabullenecek bilince eriştiğinde gerçekleşir, ne dersin :)
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Nisan 19, 2013, 12:15:45 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

mantıklı da vinci demons dizisine bir Türk konu olmuş izlemenizi tavsiye ederim dediğim gibi imkansız hiçbirşey yok :)

Nisan 20, 2013, 07:30:57 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

insanın özgürleşmesinde engel 3 şey vardır. Bunlar; aile, mal varlığı ve insanın doğadan koparılarak kendi kendine yetebilirliğin yok edilmesidir.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Eylül 15, 2014, 01:47:59 öö
Yanıtla #13

neden ilk iş olarak intihar edip bizlere iyi örnek olmuyorlar  :D
Tanrı'nın yardımı ve kendi gayreti ile...

Eylül 24, 2014, 05:28:42 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Site Türkçe olarak da hizmet vermekte. Görüşe saygı duyuyorum ancak bana uygun değil. Bir bayan olarak yetişkin olan bayanların çoğunluğunda evlenip çocuk sahibi olma hayalinin yattığını görmekteyim . Türk ulusuna uygun bir düşünce değil gibi gözüküyor.

Eylül 24, 2014, 07:59:42 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Leonardo DiCaprio (UN Messenger of Peace) at the opening of Climate Summit 2014
"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Eylül 24, 2014, 08:14:52 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gönderen: glory
« : Bugün, 17:28:42 »
Alıntı Yap

Site Türkçe olarak da hizmet vermekte. Görüşe saygı duyuyorum ancak bana uygun değil. Bir bayan olarak yetişkin olan bayanların çoğunluğunda evlenip çocuk sahibi olma hayalinin yattığını görmekteyim . Türk ulusuna uygun bir düşünce değil gibi gözüküyor.

Yukarıdaki düşünce sistemi tümdengelim olabilir mi? yoksa tüme varım mı? yada biçimsel mantık mı?

Siz bayansınız
Bayanlar çocuk sahibi olmak ister
Siz çocuk sahibi olmak istiyorsunuz

Bu uymadı

Siz bayansınız
Siz çocuk istemiyorsunuz

Bu da olmadı

Türk ulusu çoğalmak ister
Siz Türk değilsiniz
Siz bayan da değilsiniz

Bu da olmadı galiba bana yardım etmek isteyen yok mu?

Alıntıdır:
"Fresco lectures his ideas and gives tours of the Venus Project location.[3] The term "resource based economy" is used by the Venus Project to describe a hypothetical economic system in which goods, services, and information are free. Fresco says the Earth has enough resources for all and the practice of distributing resources through a price system method is irrelevant and counterproductive to survival."

Saygılarımla,
Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Eylül 25, 2014, 12:26:13 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Eylül 29, 2014, 11:38:14 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayın Selim ;
Benim nasıl düşündüğüm siz dahil kimse için düşünce yöntemimi sorgulama yetkisi vermez . Olayı kişiselleştirmeyin . Farklı bir başlık altında da benimle yarış havası içindeydiniz.

Ayrıca bir bayanın düşüncelerini hemcinsi olmadan anlamak güçtür. Benim fikirlerim yine banadır ama ben etrafımda gördüklerimi söylüyorum. Beğenirsiniz beğenmezsiniz o beni ilgilendirmez. Ancak;

Tekrar ediyorum nasıl düşündüğüm nasıl bir yol izlediğim tutarlı yada tutarsız olmam sizi ilgilendirmez !

Eylül 30, 2014, 12:49:02 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Bu konuda Dan Brown'un Inferno'sunda, Dünya nüfusunun kontrol altına alınmadıkça her defasında katlanarak artacağından bahsedilir.

Görüşüme göre Dünya nüfusu, ailelerin daha bilinçli olarak çocuk dünyaya getirmeleri ile dengede olacaktır. Özellikle Doğu kültürünün bu konuda bazı yeni düşüncelere ihtiyacı olduğu görüşündeyim. Bolluk her zaman bereket değildir.

Yani; günümüzde nüfus yoğunluğu sorunlarının her birey farkındadır, bunun çözümü ise global düzeyde bilinçlenmedir, ortak harekettir, ulusların elele vermesinde gizlidir.

Tüm bunların yanında bir de yapılaşmadaki ve kentleşmedeki hatalar bulunmaktadır. Yüksek oranda göçlere sebebiyet verecek durumlar yaratılmamasına gayret gösterilmelidir diye düşünüyorum.

Saygılar.