Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Farmakoloji Seyirci Statusune Alinmistir  (Okunma sayısı 2294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 09, 2018, 12:12:55 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Farmakoloji uye isimli sahis, "hakaret-vari soylemler, saygisiz ifade bicimi ve daha onceki yaptirimlardan beklenen sonuclarin alinmamasi" nedenlerinden dolayi seyirci statusune alinmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 16, 2018, 01:07:52 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İsabet olmuş değerli site kurucusu ve bizleri böyle güzel bir platformda bir araya getiren sayın Mason'u tebrik ederim doğru hareketten dolayı. Farmakoloji isimli bayanın şimdi neden yasaklandığı, yasaklanma öncesi tepkileri, siteye hakaretini anlayabiliyorum. Sitede ve farklı platformlarda sürekli olarak üstüne değinilen "Dogmatizm karşıtlığı"nı sadece Sihirli Fasülye gibi çocuk masallarına inanamamak olarak görmüş kişilerden birisi olup burayı ve masonluğu-masonluğu benimseme yolunun teolojik, majik, okültistik ekollerin dogmalarıyla dolu olduğunu sananlardan olduğu da belli. Yanlış bir amaçla girdiği platformda böyle "saçma yer" gibi hakaretleri sarf etmesi kendi dogmalarının karşılığını bulamamasından kaynaklı.

Farmakoloji gibi bir çok üye, Parapsikolojinin deneye dayalı olduğunu bilmeden, araştırdıkları bilgilerin bilimsel nitelikte olmadığı ve kaynağı belirsiz dogmatik efsaneler, mitler olduğunu bilmeden çeşitli kategoride konu açmaktalar. İnternet platformu üzerinden Helena Petrovna Blavatsky gibi pek çok büyü ile kafayı yemiş, dogmalarıyla etrafındaki insanların beynini yıkayan bir çok kişinin bilgilerini kaynak belirtmeksizin yada yetersiz kaynakla gerçek gibi gösteren yerlerden gördükleri şeyleri "Bilim" kategorisinde açmaları ise ayrı bir ironidir. Bilim çerçevesi içinde gerçek sonuca varılmamış olayların yada akla mantıklı gelip hiç tartışmadan-sorgulamadan kabul edilmiş olan şeylerin dogma olduğunu bu kişilere ayriyeten öğretmemiz gerekecek gibi...

Çeşitli mit ve efsaneyi bilim içeriği olarak nitelendirip tartışmaya açık tutmayacak üyelerin yasaklanmaya devam edeceği yada forumu yarı yolda bırakacağı açık ve nettir. Eski bir Okültizm meraklısı olarak; bu yolda (Okültizm) öğrendiğim tek şeyin her şeyin ve bu konuda çalışma yapan her ünlü kişinin birbirinin kurduğu kurguyu devam ettirme ve yeni nitelik katma dışında hiçbir şey yapmadığını keşfetmek olmuştur. Bilimsel nitelik taşımayan çalışmalar ve uydurmalar üzerine kafaya yorulmasından çok gerçek bilim dallarına merak sarılması ve kafa yorulmasının bizlere daha çok şeyler katacağını düşünmekte ve savunmaktayımdır.

Yasaklanan bayana ve yasaklanan diğer yada yasaklanmadan hala benzeri paylaşımlar yaparak efsaneler karanlığı içinde kaldığını belli eden üyelere, aydınlığın onları aydınlatmasını diliyorum.

Eylül 17, 2018, 03:32:42 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

isabet buyurmuşlar diye düşünüyorum ben söyledim.

Eylül 21, 2018, 11:33:09 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

arkadaşlar sayın farmakoloji benle iletişime geçti.siteyi gözlemci statüsünde takip ettiğini ve  kendisi hakkında hakaret edenler olursa hukuki işlem başlatabileceğini söylememi istedi. bende elçi olarak yazıyorum sadece. saygılar

Eylül 22, 2018, 12:16:03 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Neden bu hale gelindi anlamış değilim .Özde iyi bir insan  olduğu kanaatindeyim ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 23, 2018, 01:23:56 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yazılarını inceleyen birisi olarak beni üzen bi durum oldu keşke hala burda olsa
Saygılarımla ...
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Eylül 24, 2018, 02:47:02 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yazılarını inceleyen birisi olarak beni üzen bi durum oldu keşke hala burda olsa
Saygılarımla ...

Katılıyorum.. Çok güzel yerinde yazılar yazan bir arkadaşımızdı.