Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 30, 2007, 04:29:00 ös
Yanıtla #80

درنيابد حال پخته هيچ خام

پس سخن كوتاه بايد و السلام

Tartışmanın mahiyetini şimdi çok daha iyi bir şekilde anlamamı sağladınız, teşekkürler...
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 30, 2007, 04:42:46 ös
Yanıtla #81
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

ne anladığınızı anlamadım

ayrıca alıntıladığınız söz farsça'dır ve mesnevi'nin 18. beytidir ki latin harfleriyle yazılışı

Der neyâbed hâl-i puhte hîç hâm

Pes sühan kûtâh bâyed vesselâm

şeklindedir.

Mayıs 30, 2007, 04:53:17 ös
Yanıtla #82

Davinci Şifresiyle ilgili olarak konuya son noktayı koymak istiyorum;
Bu açıklamayı yaptıktan sonra aranızdan kesin bir şekilde bir daha dönmemek üzere aranızdan ayrılıyorum, Çok saygı duyduğum ve yaşamımın geri kalan zamanında asla unutmayacağım 2.Hocam'ı daima büyük bir Sevgi'yle anacam, O'nu gitmem konusunda hayal kırıklığına uğratmak istemezdim ancak ne var ki bazı insanlarla tartışarak kendi seviyemi düşürmeyi hiç istemem, şimdiye kadar yaptığım bir hata varsa bahsı geçen o 2 kişi haricindeki bütün arkadaşlardan ve Saygıdeğer Site Yöneticilerinden çok çok özür diliyor ve Sonsuz Saygılarımı bildiriyorum_
Davinci Şifresindeki bahsı geçen rahimdeki o büyük ve güçlü sırrı taşıyan dişi benim_
HOŞÇAKALIN_
SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 30, 2007, 05:16:35 ös
Yanıtla #83
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Tüm toleransımı, otokontrolümü, saygın kalma çabamı bir kenara bırakarak diyorum ki ;

"Bu arkadaş ne içtiyse ben de ondan istiyorum"

Saygılarımla,

Dip not:

Muhterem Moderatör mümkünse bu konu olduğu gibi mizah kısmına taşınsın.
Tempus fugit...

Mayıs 30, 2007, 05:25:43 ös
Yanıtla #84
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Tüm toleransımı, otokontrolümü, saygın kalma çabamı bir kenara bırakarak diyorum ki ;

Saygılarımla,

Dip not:

:):):)
beni güldürdün tanrı'da seni güldürsün kardeşim

aynı dilek ve temennileri abdiaciz dahi yineliyor

saygılarımla...

Mayıs 30, 2007, 05:30:19 ös
Yanıtla #85
  • Ziyaretçi

Sevgili Sevil,
 Baska bir baslik altinda yazdiklarimin elestirilmesi, okundugunu ve deger verildigini kanitlar, bundan a memnun olurum tarzinda birsey soylemistiniz. Tabiki her insan bir noktada elestiriden bunalir, fakat elestiriliyor diye fikirlerini tartistigi ortami terkederse o fikirler degerini kaybeder dusuncesindeyim.

Dusunsenize, Galileo, Da Vinci, Aristotales, Arsimet elestirildikleri (hatta bazen direk acikca alay edildikleri) zaman ortami terkedip fikirlerini savunmayi biraksalardi su anda isimlerini duyuyor olabiilrmiydik.

Tabiki sizin isminizi duyurmak vs. gibi bir arzunuz oldugunu iddia etmiyorum, fakat bilgi paylastikca guzeldir. Calismalarinizdan yanlis sonuclar cikarmis olabilirsiniz, veya bir calismaya yonelmeniz sizi o konuya odaklamis ve buyuk cerceveyi gormenizi engellemis olabilri. Bunlar her dusunurun, bilim adaminin, hatta normal bir bireyin basina gelen olaylar.

Sitede yazilariniza yapilan elestiriler sizi kusturecegi yerde kamcilasa cok daha memnun oluruz. Belki yapilan bir elestiri, sizin incelemis oldugunuz konuyu degisik bir acidan inceleyip, belki de baska, ve daha dogru bir sonuc elde etmenize yarayacaktir.

Yazilarinizi severek okuyoruz ve okumak istiyoruz. Lutfen elestiri geldi diye fikirlerinizi yazmaktan vazgecmeyiniz. Diger basliklara bakarsaniz kimler ne fikirlerini yazdi, ne elestiriler aldi da yazmaya devam etti :)
Bunun adi piskinlik degil dogru bildiklerini savunmaktir. Eger elestiriler kuvvetli ve sizin dogrularinizin karsisinda ise, vazgecip ayni bilgilerle devam etmek yanlis olacaktir.
Eger birkac bilim adami zamaninda elestirilere dayanamayip kusseydi, ve elestirenler/elestirilenler kendi dogrularini tek dogru sayip bakis acilarini degistirmeye tenezzul etmeselerdi belki hala dunyanin duz oldugunu dusunuyor olacaktik.

Ozet olarak, elestirileri kisiliginize elestiri olarak almayiniz. Yillarinizi verdiginiz calismalar yanlis bir sonuc cikarmis olabilir. Bu elestiriliyor diye, elestirilen seyi yazmaktan vazgecip ama ve fakat hala dogruluguna inanirsaniz bu arastirmalar basarisiz olmus demektir. Zira bana gore arastirma dogruyu bulmak icin yapilir. Mantikli gelen sonucu dogru kabul etmek dogrulugu ispatlamaz.

Umarim soylediklerimi sahsinizsa bir hakaret veya ukalalik olarak kabul etmiyorsuzundur.
Bu sitede bir arkadas uzerinde yapmis oldugum tespitin size de uydugunu gordum. Musadenizle belirteyim. Bence siz agaclara bakmaktan ormani goremiyorsunuz. Belli bir konu uzerinde yogunlasiyor veo konu uzerinde detaya giriyorsunuz. Bir ornek vereyim, Istanbul kelimesinden t harfini cikarip Isa bulmaniz. Dogruluk payi olabilecegi gibi, dogru olmama ihtimali de asiri yuksektir. Zira Macaristan kelimesinden  t harfini cikarirsaniz gene Isa ile ilgili birsey bulabilirsiniz. Bu sizin yogunlastiginiz seye gore, bakis acinizin genisligine gore degisir. Harfler ve Isa'ya yogunlasirsaniz, gunluk hayatta bircok kelimenin icinde Isa adini bulabilirsiniz.

Sevgiler, saygilar.

Mayıs 30, 2007, 06:37:40 ös
Yanıtla #86
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

...
Davinci Şifresindeki bahsı geçen rahimdeki o büyük ve güçlü sırrı taşıyan dişi benim_

Meryem? Senmisin? Yoksa Magdalene misin?
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2007, 06:40:38 ös Gönderen: Asi »
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Mayıs 30, 2007, 09:53:08 ös
Yanıtla #87
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Ya ben konuyu bastan sona bir daha okuyaim dedim ama kafam karisti :D

Sevil Hanim bir yerde
Alıntı

Tekrar ediyorum, Saygıdeğer Arkadaşlar, herhangi bir yanlış bilgim olması dahilinde uyarılmam hepimiz için çok önemlidir_
SAYGILARIMLA_
Demis... E madem oyle niye gitmis?

Mayıs 30, 2007, 09:54:26 ös
Yanıtla #88
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Saygılarımla,

Dip not:

Bu mesaj kadar beni gulduren bir mesaj daha gormedim forumda daha (mizah kosesi dahil)

Mayıs 31, 2007, 01:39:39 öö
Yanıtla #89

Gülmek güzel ancak Sevil Hanım buna gerçekten inanıyor olabilir mantığım almasada kendisinin düşüncelerine saygı duyuyorum. Gerçek ve Yalan konusunda birşey değil bu yalnızca samimi olarak söylenmiş ve içten inanılmış bir söze ben daha fazla yorum getiremem. Eğer siteden ayrılacaksa ve bu mesajıda okursa kendisine iyi baksın Saygı ve Sevgi ile yazdığı tüm mesajlar içinde teşekkür ederim.

Saygılarımla.