Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hiram'ın Anahtarı  (Okunma sayısı 20830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2008, 01:11:41 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

İlk basımı ingilizce 1991 Türkçe basım Bilge Karınca Yayınları 2007 internetten sipariş edebilirsiniz. İnternette ve Dost kitap evinde mevcut fiyatı 16 ytl.

Kitapta anlatılanlara gelince henüz bitiremedim az kaldı , gelebildiğim yere kadar Kayıp kıta Mu' dan Sümer'e geçen bilgiler ve İbrahim Peygamber ile Mısır'a taşınmış kadim bilgilerden bahsediliyor. Bu sırların Musa Peygamber yolu ile Bugünkü İsrail ve çevresine taşındığı bu esnada Mason Efsanesi olarak anlatılan kişilik Hiram Abif 'in gerçek kişiliği hakkında yapılan çalışmaları bunun sonucunda efsanelerin nasıl şekil değiştirsede özlerini korumaları ve gerçek tarihi kişiliklere dönüştüklerini anlatıyor. Daha sonraları ilk masonları ve ilk Hırıstiyanları inceliyor İsa'nın kişiliği ve tarihte kaç İsa olduğu Mesihliğin ne anlama geldiği Yahudi Metinlerin Grekçe'ye çevrilirken nasıl anlam farklarına uğradığı konusunda araştırma ve tezler sunulmuş. Daha fazla anlatmayayım işin büyüsü kaçmasın.

Çok ilgi çekici, Dost kitabevine hemen gidiyorum yarın. Bilgiler ve paylaşım için çok teşekkür ederim Sn. Fraternis.

Saygılarımla,

Mart 10, 2008, 01:14:52 öö
Yanıtla #21

Rica ederim bilgilerimizi paylaşmak için buradayız. Kitapevi projesine katkıları olan ve olacak herkese teşekkürler.

Mart 10, 2008, 09:32:11 öö
Yanıtla #22

Bu kitap Sevil Hanım'ın tüm bildiklerini de sarsabilir. Masonluk Tapınak Şövalyeleri ve Da Vinci şifresi türünden kitap yazarlarının sıklıkla başvurduğu bir kitaptır. Pek çok masonunda okumuş olduğunu düşünüyorum. Kitapta yazan gerçekler ile bize dünden aktarılan gerçekler arasında derin uçurumlar var okuyunca sizde göreceksiniz.

Umarım, Sevgili Fraternis; çünkü Bildiklerim konusunda Değişkenliğe yatkın olduğum içindir ki yeni öğreneceklerimin tüm bildiklerimi sarsmasının pek de bir etkisinin olabileceğini düşünmüyorum. Yine de Hatırlatma için Teşekkürler ;)

Saygılar;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 20, 2008, 12:49:05 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Şuan "Hiram' ın Anahtarı" adlı kitabı okuyorum, henüz başındayım ama inanılmaz bir kitap. Bir çok şey öğrendim, ama burada kurallar yüzünden deşifre edecek değilim. Benim merak ettiğim böyle bir kitap mevcut iken, forumda neden "bazı" şeyler paylaşıldığında sakıncalı oluyor? Eleştiriden ziyade anlamaya çalıştığım için soruyorum. Sonuçta bu forum; Masonluk hakkında DOĞRU bilgiyi vermek, yanlış bilgileri olabildiğince azaltmak için değil mi? Ayrıca bu kitabın iki yazarı da Mason, onlar nasıl bu kadar cesur bir kitap yazabiliyorlar?

Yorumları merak ediyorum bu hususta.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Mart 20, 2008, 01:03:33 öö
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Cicekcigim,

Liderlik vasiflarina haiz misin bilmiyorum ama kendin bir ezoterizm olustursan kendi ekolunde epey basarili olurdun eminim :)

Ezoterik Meraklisi Cicek seni :)

Muhabbetle

Mart 20, 2008, 01:08:46 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Cicekcigim,

Liderlik vasiflarina haiz misin bilmiyorum ama kendin bir ezoterizm olustursan kendi ekolunde epey basarili olurdun eminim :)

Ezoterik Meraklisi Cicek seni :)

Muhabbetle
Canım,

Çok okuma diyorsun sanırım :) Ama hakikaten ezoterik meraklısıyım :D Muftelası olmaktan korkuyorum :)

En derin sevgilerimle,

Ekim 11, 2009, 06:29:49 ös
Yanıtla #26

Hiram'ın Anahtarı adlı Kitap'ta ilgimi çeken her nedense De Molay ismini daha önce de duymuştum ama öldürülüş biçimini farklı biliyordum, bunun ne kadar doğru ya da yanlış olabileceği hususunda pek bi bilgim yok ama dikkatimi çekenlerin bir kısmında tereddüte düşmekteyim. Şimdi merak ettiğim husus şu; De Molay neden Isa gibi Çarmıh misali acı çektirilip sonrasında tam olarak hatırlamasam da hatalı olan kısımlar hususunda uyarılmak isterim; yaktırıldı?

Kitabı okuyunca birçok bilgiye aşina olduğum için açıkçası bi burukluk oluştu bende çünkü daha çok bilmediklerim yönünde olduğunu tahmin ettiğim ancak neredeyse Kitabın tamamının Isa üzerinde yoğunlaşması beni hayrete düşürdü ki hemen ardında Kitapları olan İkinci Mesih Kitabını okumaya başladım. Gerçekten çok ilginç..

Ekim 11, 2009, 06:40:44 ös
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Şuan "Hiram' ın Anahtarı" adlı kitabı okuyorum, henüz başındayım ama inanılmaz bir kitap. Bir çok şey öğrendim, ama burada kurallar yüzünden deşifre edecek değilim. Benim merak ettiğim böyle bir kitap mevcut iken, forumda neden "bazı" şeyler paylaşıldığında sakıncalı oluyor? Eleştiriden ziyade anlamaya çalıştığım için soruyorum. Sonuçta bu forum; Masonluk hakkında DOĞRU bilgiyi vermek, yanlış bilgileri olabildiğince azaltmak için değil mi? Ayrıca bu kitabın iki yazarı da Mason, onlar nasıl bu kadar cesur bir kitap yazabiliyorlar?

Yorumları merak ediyorum bu husust

En derin sevgi ve sa9ygılarımla,

selam

o merak ettttiğin yasaklarla ilgili ben sanırım 6 ay seyirci olma cezası aldım bugün yazmama izin verdiler ama sanırım çok uzakta olmayan bir zamanda yine ya yasaklarlar ya silerler.beynimin özgürlüğüne aşık olan biri olarak soru sormaya merak etmeye karşı olmanın mantığını hala çözemedim.ama kuralsa kuraldır uymak lazım sanırım sevmesekte
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 11, 2009, 06:59:17 ös
Yanıtla #28

Neden böle düşünüyorsunuz Sevgili Karahan :) bence Masonların Sitesinde olduğumuz için Masonlar her ihtimale karşı bizleri uyarır, diye düşünüyorum. Hemen ilk etapta ceza vermeyi tercih edeceklerini düşünmüyorum. Çünkü burada adil ve adalet ilkesi bağlamında ( özür diliyorum Hukukçu olmadığım için detayını bilemediğimden ) tam bir adil uygulama olmaz diye biliyorum, haksız mıyım haklı mıyım onu da açıkçası bilmediğim için biz gene de Masonların -Adil- uygulamalarına ve cezai yaptırımlarına Adil olduğu sürece hoşgörüyle yaklaşmanın en başta çözücü olacağı fikrindeyim. Sorunlar çözülmek için vardır oysaki..

Bu arada bişey daha söz etmek isterim; Hiram Abif'in bazı sırlarla ölüp gittiği hususunda.. Açıkçası çok merak ediyor değilim ama eğer durum böle gerçekleşmişse o zaman Kayıp Sırların olduğu da muhakkak kesinlik taşıyor. O zaman akla şu geliyor, acaba o Sırların açığa çıkmaması için -eğer olay tarihte anlatıldığı şekilde seyretmişse- Hiram Abif'in öldürülmesi gerekiyordu. Açıkçası eksik anlatım yüzünden yanlış anlaşılmak istemem ama nedense olayın üzerinde durmam gerektiğini bişekilde hissettiğim için burada paylaştığım sürece neyin doğru neyin yanlış olabileceğini bu sayede anlamış da olabilirim. Edindiğim bazı şeylerin yanlış olabilme ihtimalini düşündüğümde ise doğrusu yanlış bilgilerle donanmak ya da donatılmak istemediğim için..

Yine Hiram Abif'e gerçekten çok Saygı duyuyorum elbetteki O'nun öldürülmesina tabiki içtenlikte üzülüyorum ama gelgelelim bazı şeylerin de gerçekleştirilmesi gerekiyor ki bazı şeyler daha iyi anlaşılabilinsin ya burada aslında Hiram Abif'in öldürülmesi gerekiyordu falan asla düşünmüyorum. Sadece olayı yorumlamaya çalışıyorum, olay bu..

Saygılar,

« Son Düzenleme: Ekim 11, 2009, 07:04:17 ös Gönderen: Isabell »

Ekim 11, 2009, 08:57:05 ös
Yanıtla #29

Tarot Kartlarının Tapınak Şovalyeleriyle ilgisi nedir?

Peki Tapınak Şovalyelerinin Haçlı Seferlerini düzenlemediklerini ve aniden yok olmadıklarını öğrendim ama Kutsal Emanetleri alarak Avrupaya gittikleri ve çok fazla güçlendikleri sonuç itibariyle de aniden değilmiş ama yavaş yavaş yok olmaları ya da Masonlar içersinde yeralıp aynen Illuminati Tarikatı mesupları gibi Masonluğun bünyesinde kalarak eridikleri ya da eritilmeleri gibi birşey söz konusu olabilir mi acaba? 
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2009, 09:05:54 ös Gönderen: Isabell »