Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hiram'ın Anahtarı  (Okunma sayısı 20831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 11, 2009, 09:20:35 ös
Yanıtla #30

Şimdiye kadar tek ayakta kalmayı başarabilenler Masonlar oluyor ki bunun sırrı uzun süre varlıklarını koruyabilmelerinde yatıyor da bu Kutsal Emanetlerin ne olduğunu açıkçası çok merak ettim fakat açıklanamama durumu söz konusu mu bilemiyorum ama aklımda giderek çelişik ifadeler de yeralmıyor deil.  Aklımda yeralan sorular;

- Masonluk derecesi neden 33 ?
- Bu derecelerin atlama süresi tam olarak ne kadardır? Örn/ bi yıl mı ya da daha kısa veya uzun mu? Her derece atlatılmadan önce belirli bi sınava tabi tutuluyor mu?

Neden diğerleri yokolmaya yüztutup da Masonlara sığınıyorlar? Masonluk dünya tarihinde sanıldığından da çok mu güçlü Kuruluş?

Ayin ve Törenleri tarihteki yaşanmış olayları yeniden canlandırmak için mi yapılıyor?

Hiram Abif'in en üst Mason derecelerinin bildiği sırlardan daha fazlasına sahip olup, ölmesiyle birlikte sırların da sonsuza dek kaybolduğu yönündeki ithamların doğrulu payı ne derecedir? Peki gerçek böyleyse Masonluğu ne derece etkileyebilmiştir?

Saygılarımla  

Not: yani şimdi kalkıp da biri bana bu sorularıma cevap bulamazsın da Masonlar bazı şeyleri gizli tutuyorlar falan derse işin açıkçası Masonluk Sitesinin varolma amacından doğan bilgi ve tanıtım gereği bazı soruların direkt değil ama merakları gidermek amacıyla yolu yordamınca açıklanabilmesi sanırım bazı şeylerin daha iyi anlaşılabilinmesini sağlar. O zaman Masonluk Sitesinde ne işimiz var diye düşünmeden de edemem..  bi de azar falan işitmek istemiyorum, sadece merak ediyorum merak etme hakkım ve özgürlüğüm vardır sokak ağzıyla da konuşmuyorum, bu söyleyiş tarzım, herkesin olduğu gibi kabullenilmesi gereklidir. Tekrar saygılar..

« Son Düzenleme: Ekim 11, 2009, 09:30:53 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 11, 2009, 09:54:17 ös
Yanıtla #31

Ama ben Tapınak Şovalyelerinin 13 Ekim 1307 Cuma günü yok ediklerinden bahsetmiştim. İşte Kitap'tan alıntı:

'' 13 Ekim 1307 Cuma sabahı şafak vaktinden hemen önce, Fransanın ihtiyarları, bir gece önce kutsal düzenin saygın üyeleri olarak yatağa giren ve sabah kafirlikle suçlandıkları için zalimce uyandırılan, onbeşbin Tampliye Şovalyesinin üzerine çullandılar. '' diyor.

Bi de böyle bir olayın komplo amaçlı olup olmadığını düşündüğümde ise Tapınak Şovalyelerinin sözde Isa'nın Haçına ( tövbe ediyorum ) tükürdükleri ve küfrederek alay ettikleri hakkında bir tür suçlama yapılmış olduğunu da öğrendim. Bunun ne derece doğru ya da gerçek - ya da yanlış olduğunu bilemiyorum sadece duyduklarımı aktarıyorum. Yani bir tür bahane mi oluşturulmaya çalışılmış? Tapınak Şovalyelerine saldırmak için (!)  Onlara karşı yapılan suçlamalar;

1- İsa'nın reddedilmesi ve haçın kirletilmesi
2- Puta tapma
3- Sapık içerikleri olan dinsel törenler düzenleme
4- Ritüel cinayetleri
5- Din karşıtı olduklarını belirten kalın sicim takmaları
6- Ritüel öpücük
7- Aşai Rabbani Ayini'nde değişiklik yapma ve tebriyenin ortodox olmayan bir formatta düzenlenmesi
8- Ahlak bozukluğu
9- Hıristiyan kuvvetlerinin diğer bölümlerine ihanet etme.

Çok şaşırıcı ve ilginç. Kilisenin oyununa mı gelindi? Yani bu gibi dayatmalar yüzünden yapacakları katliam mı her neyse ona sadece sebep bulmak. Aslında tarihimizde hiç de yabancı olmadığımız durumlar ne yazıkki..    

« Son Düzenleme: Ekim 11, 2009, 10:05:05 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.