Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "İlaç Helal Olmalı" Diyen Doktor  (Okunma sayısı 6031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 10, 2013, 01:37:13 öö
Yanıtla #10
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bence olayları değerlendirirken konuları birbirine karıştırmamalıyız.

Eğer böyle bir doktor varsa gereği yapılacaktır,yapılmıyorsa da ilahi adaletin tecelli edeceğini ummak durumundayız.

Cehaletin nelere yol açabildiğini defaatle gördük,görüyoruz fakat oruç tutan insanları da hemen bu konuyla ilişlilendirip onların niyetlerine de karışmak doğru değildir çünkü kimin ne niyetle ibadet ettiğini bilmemiz mümkün değildir.

Konunun dışına çıkmak istemiyorum fakat ülkemizde maalesef siyasi sorunların arkasında bir parça bu durum yatıyor gibi geliyor bana.

Dini gereklerini kendi bildiğince yaşayan insanlarımıza tolerans göstermeyi pek bilemedik sanki.Aslında laikliği savunurken çoğu zaman karıştırdık din ve devlet işlerini birbirine mesela imam hatipli bir devlet adamına tahammülümüz yoktu.

Beri yandan her museviyi,hristiyanı hatta ne acı bir cehalettir ki din bile olmamasına rağmen masonu vatan haini ilan ettik.Bir insan hem musevi hem de vatansever olamazmış gibi musevi vatandaşlarımız ve hatta ülkemizdeki azınlık vatandaşlarımızın tümü aynı muameleye maruz kaldı.E hani İslami hoşgörü?

Sonuç olarak kişiler kendi düşüncelerinden ve hareketlerinden sorumludur her insan aynı karakterde olmadığı gibi her dindar da yobaz değildir.

Biraz hoşgörü bizim ilacımız.
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2013, 01:46:51 öö Gönderen: erim »
Memento Mori

Temmuz 11, 2013, 01:54:08 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Haberi ben de okudum. Bilime inanan biri olarak böyle bir şey olabilir mi diye sordum kendi kendime ama gördüm ki maalesef oluyor. Ver bu insanlar tıp doktoru olarak görev yapıyorlar. NE ÜZÜCÜ. Ama unutmayalım ki toplumumuz artık bu şekilde yönlendiriliyor. Bir gün bir bakıyorsun akademisyen bir kadın ortaya çıkıyor, "erkeklerin dört eşle evlenmesi gereklidir" diyor, bir başka gün bir bakıyorsunuz hiç bir önlem almadığınız bir yerde bir kaza meydana geliyor bir çok insan ölüyor ve ardından devlet yetkilileri çıkıp "Allah'ın takdiri "diyorlar. Maalesef bilimden uzaklaştıkça hurafenin kucağına düşülüyor.
         İlacın haramı-helali mi olur ? Bir tıp doktorunun böyle bir sözü UTANMADAN nasıl söylediğine şaşıyorum. Çok yazık çok yazık.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 11, 2013, 12:33:37 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Domuz etini ilaç olarak yesen ilaç olduğu için helaldir.
Hatta gerektiğinde hayatta kalmanı sağlayacak kadar ölü insan eti yemen bile islam açısından uygundur.

Temmuz 11, 2013, 02:32:47 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslamiyette domuz eti ve ürünleri yenmez ibaresi cok abartılıyor.Sebebi,cift toynaklı hayvanların yenebildiği
Söylenmesine karşın.Domuzunda cift toynaklı olmasından dolayı ,ekstra belirtilmesinden doğmuştur.
hz muhammedin kişisel bir deneyimde. Bir akbabanın domuz leşini yedikten sonra kurtlanarak ölmesinden ve cift toynaklı hayvanlar yenebilir ibaresinden sonra bu deneyimi Yaşadığı için  domuzu ayrı olarak belirtmiştir.
Burdanda domuzun islamiyette her şeklde kullanılmaması gereken bir canlı olduğu görüşü yanlıştır
Balığa benzemeyen denizden cıkan ürünlerinde yenilmemesi sölenmiştir
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 11, 2013, 02:45:22 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Domuz etini ilaç olarak yesen ilaç olduğu için helaldir.
Hatta gerektiğinde hayatta kalmanı sağlayacak kadar ölü insan eti yemen bile islam açısından uygundur.
Yumurta büyüklüğü kadar, insan eti belirtilmiştir.Ama Homo safiyen yani insanlarında neandartelleri yediği
bilinmektedir
Ama domuz eti yenmemesi ve beslenmemesi sıtma tarzı hastalıkların arap yarım adasında coğalmasına sebep olmuştur
Avrupada vebayı engellemek için, büyücü adı altında kedilerin öldürülüp vebayı taşıyan farelerin coğalmasıyla vebanın dahada yayılmasına sebep olduğuda  görülmüştür.Fareli köyün kavalcısı hikayesinin Bilge bir kişinin fareleri uzaklaştırmak için.
yaptığı işlemler.Hikayeyede dönüşmüştür
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2013, 03:01:10 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ