Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Açtığımız Konunun İlk Mesajını Düzenleyebilelim  (Okunma sayısı 2500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 01, 2016, 08:50:02 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili dostlar, bence forumun en önemli ihtiyaçlarından biri açtığımız konunun ilk mesajını düzenleyebilme imkanımızın olması. Bu şekilde bilgi verilen konularda çok daha etkin şekilde yazılar yazabiliriz. Zamanla konuyu güncelleyerek ilk mesajı (konu mesajını) eksiksiz hale getirebiliriz. Öteki türlü düzenleme yapmak için ya konuya yeni bir cevap yazıyoruz ki arada kaynayıp gidiyor ya da yöneticilerle iletişime geçiyoruz ki onlara da her kelime/cümle eklemesi için başvurmamız mümkün değil.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Kasım 01, 2016, 11:36:36 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • http://www.masonlar.org

Bence güzel bir tespit. Ben de katılıyorum sn kurta. Hatta iletinin bütününü güncelleyebilme, düzenleyebilme imkanı verilebilmeli. Umarım bu yönde bir imkan verilebilir üyelere
Güçsüz adalet aciz, adaletsiz güç zalimdir!

Kasım 06, 2016, 05:18:21 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @Risus, teklifim acaba sizlere ulaştı mı? Yazmak istediğim çok konu var ama sırf bu düzenleme olayı olmadığı için yazamıyorum. Örneği bir kitap okuyorum ve içindeki anlamlı sözleri bir başlık altında foruma aktarmak istiyorum. Tabi kitabı okudukça ilk mesajıma düzenleme yaparak diğer sözleri de eklemek istiyorum. Maalesef forumda ilk mesajı editleme imkanı olmadığı için önüme iki seçenek çıkıyor. Ya kitabın sonuna kadar her şeyi not almak ve sonunda yarım hevesle notları buraya aktarmak ya da hiç aktarmamak. Ne yazık ki genellikle ikinciyi seçiyorum.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Kasım 08, 2016, 02:38:17 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın kurt,

Talebiniz değerlendirmeye alınmıştır.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Aralık 15, 2016, 08:13:52 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin kurt,

Mesaj duzenleme suresi suanda saniyorum 15 dakika olarak belirlenmis durumdadir. Eger bu sureyi iptal edersek, kisiler daha onceki yazilarini istedikleri sekilde degistirebilir yada silebilir. Bunun kayitlarinin kontrol edilmesi oldukca zor olacagi gibi, kisilerin foruma zarar verme niyeti ile bu yolu kullanmasi da buyuk risk teskil edecektir. Dolayisiyla mevcut mesaj degistirme yapilanmasinda bir degisiklik olmayacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 15, 2016, 08:17:03 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin @kurt ve @Risus,

Belirli kisilere yonelik mesajlar yaziyor ve sorular soruyorsaniz @ ozelligini kullanmanizi oneririm. Yukarida yazilmis olan soru Kasim ayinda eklenmis. Ancak ben forum icerigini artik takip etmedigimden dolayi suanda gorebildim. Oysaki eger herhangi bir uye herhangi bir mesajina @MASON yada @Arais yazmis olsaydi bize konu hakkinda uyari gonderilirdi. Dolayisiyla konuyu daha erken gormus olurduk.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.