Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 313 sayisi ne anlam ifade eder??  (Okunma sayısı 17663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 29, 2017, 04:12:38 ös

313 sayisi neyi ifade eder?Sayfanin üyelerinin fikrini almak istiyorum? Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2017, 04:17:03 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ağustos 30, 2017, 01:58:29 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Soruyu biraz daha açarsanız anlaşılır olur sanırım. Cevabı her etnik kökene göre farklıdır. İslamiyette Hz. Peygamber'in Bedir Savaşı'nda 313 kişi bulunuyordu. Ayrıca İslam inancına göre ahirzamanda gelecek Hz. Mehdi'nin ordusuda 313 kişiden oluşuyor. Matematiksel olarak yorumlarsak 313 bir asal sayıdır. Kesin bir bilgi olduğunu bilmesemde daha önce Hz.Nuh'un gemisinde kurtulanların sayısınında 313 olduğunu duymuştum.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Ağustos 30, 2017, 06:25:24 ös
Yanıtla #2

3 (1) 3 olarak  yada  3          gibi tanımlanır ise,bir noktaya varılabilir diye düşünüyorum.
                                (1)
                                     3                                                                                                                                                                                     
Adem'in farkındalığından başlayarak "Süleyman'ın mührü", "menora", "milano fermanı" ve İslam'ın derin ezoterik yapılanmalarından devam ederek, bireyin birey olmasından öte bir bütünlüğü kavramış olmasını ifade eder.

Yüksek bir farkındalığın matematiksel açılımıda diyebiliriz.Kanımca bu soruyu tamamen tanımlamaya çalışmak evrendeki gezegenleri saymaya benzer ve form değil internet ağının tüm sunucuları yetersiz kalır.İlahi bir farkındalıkmıdır bilemem.Yanlız; bilinci yükselmiş bir kişinin,bilinci yükselmiş bir kişiyi tanımasında matematiksel bir delildir.Bu kişi ve kişiler Hz.Muhammed'te olabilir,pisagor'da,Hz Adem'de...yaşamış,yaşayacak veya yaşayan biride,birileride...

Sevgiler,
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2017, 06:41:30 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ağustos 30, 2017, 10:29:30 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 31, 2017, 12:00:32 öö
Yanıtla #4

Uyarı mahiyetindeki sözleri eğer yetkin değil isek, ince seçmeliyiz; çünkü her şey zariflikten zarar görür. İnsan ise, yanlızca sertlikten...

Saygılar.
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2017, 12:04:58 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ağustos 31, 2017, 12:56:52 öö
Yanıtla #5

Katılıyorum  ...

Sayın Nosam33;

Form kurallarından birini sürekli ihlal ettiğiniz gibi ayrıca gördüğüm kadarı ile form'a hiç bir katkıda bulunmuyorsunuz.
Sürekli hiç bir değer ifade etmiyen kısa kelime ve cümleler ile gereksiz ifadeler ile konu altı yorumlarda bulunuyorsunuz.Sanırsam bu form içinde bir kural ihlali...Ayrıca; "eleştirinize saygı duyarım" gibi bir cevap yerine,neden bu tarz bir "Ekstremofil" örneği özellikleri gösterdiğinizi kaleme almanızı isterim.

Vakti zamanın da form'a katkıda bulunabilecek her düşüncenizi kaleme aldığınızı düşünüyor iseniz o zaman o düşüncede kalmanız ve gereksiz kelimeler ile konulara gereksizce icabet etmemeniz gerekmez mi ?Ya da kendinizi geliştirerek bize biraz daha katkı sağlamanız  ...  ;)  ...

Form kuralları hakkındaki keskin ifadeler neden eski ve kendini tekrarlıyan üyeler için geçersizleşiyor ? Bu duruma muhattaplarınca bir açıklama getirilmesi gerekir.

..... . .....
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2017, 01:13:20 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ağustos 31, 2017, 01:03:27 öö
Yanıtla #6

Sayin Üyelerden, 313 sayinin  neden önemli olaylara zuhur ettiğini ogrenmek istemistim.Sayin Zaharof'un dediği gibi 313 sayisi farkli dönemlerde önemli olaylara zuhur ettiği icin neden bu rakam?? Bedir savaşı 313 kisi,Hz Nuh'un gemisindeki sayi 313,Ahir zamanda beklenen Mehtiye katılacak sayi 313 bu sayı neden? Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ağustos 31, 2017, 01:11:12 öö
Yanıtla #7

Masonlukta dahi sayılar var? ,3ler,33ler vs.Sayilarda hesaplamalarda verilen bir mesaj var?... Tartışma cikmasini istemiyorum.Yeterince herkes bilgilerini sunmaya çalışıyor.Burda sorun bilgiyi uyelerden cevap istemis olmam.Soruyu kapali tutmamin sebebi cevap almak isteyisim.Eksik soru sordugum icin Sayin üyelerden özür dilerim.Sayin Anarchosa kapali soru sordugum icin haklidir.Sayin Nosam 33'te  hak verdiği icin haklidir.Sayin Tık-Tik-Tak sayilar üzerinde bilgileriniz var.Degerli bilgilerinizi bizimle paylasirsaniz cok sevinirim.Saygi ve sevgilerimle.

Ağustos 31, 2017, 11:19:46 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Tık-Tik-Tak  uyarınız için teşekkürler ; ben böyleyim kısa ve net yazmak istiyorum . Dediğiniz uyarı doğru uyarı yerinde konu hakkında bilgi olmayınca ne yazabilirim , genelde ALINTI  paylaşıyorum  .Benide böyle kabul ederseniz beni mutlu edersiniz uyarınada dikkat edecem .
Saygılar ..

HAM TAŞ  yavaşta olsa yontuluyor ... : 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 31, 2017, 01:43:03 ös
Yanıtla #9

Tık-Tik-Tak  uyarınız için teşekkürler ; ben böyleyim kısa ve net yazmak istiyorum . Dediğiniz uyarı doğru uyarı yerinde konu hakkında bilgi olmayınca ne yazabilirim , genelde ALINTI  paylaşıyorum  .Benide böyle kabul ederseniz beni mutlu edersiniz uyarınada dikkat edecem .
Saygılar ..

HAM TAŞ  yavaşta olsa yontuluyor ... : 8)

Sayın NOSAM33;

Şimdi bu zarif karşılığınız ile,beni garip bir duruma soktunuz.Demekki öğrenmem gereken daha cok şey var. :)

En içten Sevgilerimle
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2017, 01:48:31 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin