Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonik Ahit nedir?  (Okunma sayısı 2121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2017, 10:29:29 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar Sevgili Üyeler,

İnternetten kitap sipariş etmek için kitap inceliyordum. Serhat Ahmet Tan’ın “Kozmik Miras” adında bir kitabı var. Yeni çıkmış galiba. Arka kapağını okurken şöyle bir yazı gördüm:

“Eski Ahit’e göre, Yeni Ahit’e göre, Kur’an-ı Kerim’e göre, Masonik Ahit’e göre, Ateistlere göre ve İbn-i Arabi’ye göre kozmoloji ve evren tasarımı nasıldır?”

1 ay sonra 2 sene olacak. Yaklaşık 2 senedir bu forumdayım. Forumda veya okuduğum Masonik kitaplarda “Masonik Ahit” diye birşey ne duydum ne gördüm. Kitapda kastedilen Anderson Nizamnamesi mi acaba bilemedim. Alıp okumakda kararsızım.

Ahit : Antlaşma (TDK)

Masonlukda böyle bir antlaşma var mıdır? Varsa içeriği nedir?

Sevgilerimle...
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Aralık 23, 2017, 12:18:33 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Neden forumda Masonluk ile alakalı şeylere katılım az? Hatta yok. İyice haber sitesi yaptınız şu güzelim yeri yeter.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Aralık 23, 2017, 12:58:14 öö
Yanıtla #2

Gündelik haber arşivlerine internet aracılığıyla ulaşabiliyoruz.Kopyala, yapıştır yapmakla haber sitelerini bu siteye taşıyıp mesgul etmek yanlış.Haber sitelerinde haberlerde yeterince yorumlar yapılıyor.Katılım olmaması sebebine gelince sürekli ayni eksen uzerinde güncel konuların paylaşımı.Heyecan, bilgi,insani arkasından sürükleyici etkili paylaşımların yok denecek kadar az olması.Form malesef heyacan ve ritmini yitirmiş durumda..."Sorunuza gelince Masonlukta ahit kavramı yok.Yahudilik ve Hıristiyanlık dininde ahit kavramı var.".. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2017, 01:00:49 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 25, 2017, 10:03:10 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sorunuzun cevabı hakkında bilgim yok. Kitabı incelemedim. Ben bu tip aklıma takılan sorular olduğunda yazara ulaşmayı deniyorum. Kendisine ulaşabilir cevap alırsam yazarın sorunuza verdiği cevabı paylaşırım. Saygılarımla.
no one

Aralık 25, 2017, 01:37:23 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Bana göre yahudilikte ki ahit sandığını kastediyor .Masonlukta bu konuyla ilgili cevap  bulamadım ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus