Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Selahaddin Eyyubi ?  (Okunma sayısı 20479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 31, 2007, 11:09:23 ös
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar, Masonluk bildiğimiz üzere bizim gibi grubun içinde bulunmayanlar için bir soru işareti. Arkadaşla yaptığım sohbette forumunuza üye olduğumu söyledim, o da rica etti "Selahaddin Eyyubi" hakkında Masonların düşüncelerini sormamı istedi.

aranıza girmek gibi olmasın sanırım bu soru içerisinde Tapınak Şovalyeleri, Haçlı Savaşları ve Kudüs'ün Müslümanlar tarafından fethini ilgilendiriyor.

Kasım 01, 2007, 08:33:33 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin DaVID,

Selahaddin Eyyubi, (o yillarda daha Masonluk/Masonlar ile hicbir iliskiye girmemis olan) Tapinak Sovalyelerine karsi savasarak onlari yenmis, ortadogudaki bircok musluman toplulugu oldukca basarili bir sekilde birlestirerek uzun yillar yonetimi ve faaliyetleri ile onlara faydali olmus onemli, basarili bir Islami Liderdir.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2007, 08:35:16 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 01, 2007, 07:51:57 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

edindiğim çeşitli bilgilere göre israilde hala tapınak şovalyeleri bulunup çeşitli çalışmalarda bulunmaktadırlar ayrıca tapınak şovalyeleriyle bağlantıları bulunan ismini söylemek istemediğim bir tarikatta bulunmaktadır bunların ağır sorumlulukları olmakla birlikde büyük çalışmalar yapmaktadırlar.
SELAMLAR.

Kasım 02, 2007, 09:38:05 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

edindiğim çeşitli bilgilere göre israilde hala tapınak şovalyeleri bulunup çeşitli çalışmalarda bulunmaktadırlar
Sevgili klmtrs israilde ne yi ararsanız o var.İstediğiniz tarikatı bulabilirsiz.Ama Tapınakçılarla bağlantılı Tarikatı bilmeniz ilgimi çekti, ayrıca  İsrailde tapınakçıların sazla sevildiği söylenemez.

Kasım 02, 2007, 09:57:00 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Tapınak Şovalyelerinin Masonlarla ilgisi nedir?. Sürekli başka kaynaklardan okuduğum bilgiler var elbette ancak ben sizden duymak istiyorum !.

Kasım 03, 2007, 12:52:17 öö
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 03, 2007, 01:41:02 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

SEVGİLİ kardeşim shemuel 
israilde sadece birileri karar vermektedir bu ne  askeridir nede iktidarlarıdır bunlar farklı kişiler ve geri planda olanlardır.onun için israilde kimin sevilip sevilmediğinin hiçbir önemi yoktur kararı sadece birileri vermektedir. zaten şuanda israille ilgili mevzuhatları yakından izliyorsanız nasıl bir çıkmazda oldukalarını ap açık şekilde göreceksiniz özellike İSRAİL HİZBULLAH savaşı  oldukdan sonra israilde büyük patlamalar(siyasi anlamda patlama) büyük istifalar boy göstermektedir bu savaş medyada gösterildiği gibi olmamıştır israil bu şavaşda büyük kayıplar vermiştir  neyse fazla uzatmadan.
size bağlantıyı kurmanız için bir iki şey söyliyeyim.

VATİKAN yahudiliği ... tarihine kadar kesinlikle tanımamaktadır fakat ...tarihinde yahudiliği tanımaktadır(bu tanınmanın çeşitli açılımları vardır  ince detaya gerek duymadığım için kestım) kimilerine göre bunun sebebi VATİKANIN bunlardan(yahudilerden) kendileri için elde edeceği çıkarlarıdır  kimilerine göre ise yahudiler ve çeşitli masonik gruplar +cia de işin içinde olmak üzere VATİKANI  ele geçirmişler ve sistem artık onların(yahudilerin) elinde olduğu söylenmektedir.  ayrıca p2 mason locaları italyada çok yönlü ve etkili çalışmalarda bulunmaktadırlar  (bu grubun büyük üstadı Licio Gelli dir)  öyledirki bu locaya bağlı 4 bakan, İtalya'nın üç istihbarat örgütünün başkanları, 48 milletvekili, 160 subay, iş dünyasından bankacılar, sanayiciler, yüksek diplomatlar ve Genelkurmay Başkanı üye olarak bulunuyordu ve bu bu örgüt  VATİKANIN İÇİNDE kendilerine göre işler yapmaktadırlar kardinallerden bazılarını afaroz etmişler bazılarını  yok etmişler istediklerinide başa getirmişler   ee  peki insanlar sormazmı  VATİKAN  NASIL OLUYORDA UZAKDAN YAHUT YAKINDAN YAHUDİLERLE BAĞLANTISI OLAN şahsiyetleri içlerinde barıdırıyorlar(ayrıca p2 mason localarıda çok geniş uzantıları olan yahudi gruplarlada haşır neşir durumda olduğunuda belirtmek isterim) artık bunun cevabınıda okuyucular olarak sizler verin  (söylenecek başka şeylerde var fakat bence ortam ona müsait olmadığından bazı noktalardaki ayrıntıları sizlerin bulup anlamanız gerekmektedir).ama başka başlık altında bir konu açılırsa düşüncelerimi   daha fazla bir şekilde belirtmek isterim.
bir yanda tapınakçılar diğer yanda yahudiler ve yandaşları  ortada kalan kim????  bence hiçbir şey göründüğü gibi değil    kimileri hristiyan maskesini  takmış ama locaya çalışmaktadır  kimileride farklı maske takıp başkalarına çalışmaktadır ee  doğal olarak bunlar  olmaktadır herkesin mücadelesi kendine ama  bu yapılanların hepsi oturup popo şişirmekden iyidir.
                  ayrıca ateistliğinde nereden çıktığını araştırmanızı tavsiye ederim

ekstra bilgi olarak  vatikanın ilaç sektöründen mükemmel bir rant elde ettiğide edindiğim bilgiler arasındadır  ilaçdan edindikleri cironun  şuanda istatistiği ni unuttum ama tekrar öğrendiğimde sizinle paylaşıcağım.
SAYGILAR.
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2007, 01:42:59 öö Gönderen: klmtrs »

Kasım 03, 2007, 09:22:51 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

sevgili klmtrs İsrail  hangi şavaşta büyük kayıplar verdi?Nasıl bir savaş çok kayıp verdirir karadan karşılıklı savaş olursa kayıplar eşit bir biçimde olur.
israil sadece silahlarını denedi.istifalar her ülkede olmaktadır.
Ayrıca siz hiç israile gittinizmi?
Yazdığınız Yazı birazcık kurtlar vadisi gibi olmuş.
Açıkçası ben anlamam tapınakçılardan yada vatikandan bildiğim tek bir şey var oda israil bir ordu devletidir sivil halktan çok asker vardır.Bunu anlamanız için israile gidip gezin yeter. ;)

Ayrıca materyalizmle bu konun ne alakası var.nerden çıktığıda felsefe tarihinde açıkça ortadadır. :)

Kasım 04, 2007, 12:41:25 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Açıkçası ben anlamam tapınakçılardan yada vatikandan

SAYIN shemuel bahsettiğiniz konulardan anlamamanız size o konu hakkında yorum yapmama hakkını doğurmaktadır bu hakkınızı kullanmanız şahsımca tavsiyemdir.
bu arada shemuel  bu  yazı kurtlar vadisi gibi olmasının sebebi ben değilim(zaten masonik şekiller ve anlamlarıda kurtlarvadisinden alıntıdır :''') ) birazcık ilgi gösterip araştırmanız size fazlasıyla yetecektir aksi halde bilginiz olmadan yorum yapmanız ciddiyetle karşılanmayacaktır.

sevgili klmtrs İsrail  hangi şavaşta büyük kayıplar verdi?Nasıl bir savaş çok kayıp verdirir karadan karşılıklı savaş olursa kayıplar eşit bir biçimde olur.
israil sadece silahlarını denedi.istifalar her ülkede olmaktadır.
Ayrıca siz hiç israile gittinizmi?
Yazdığınız Yazı birazcık kurtlar vadisi gibi olmuş.

siz  gerilla  saldırılarıyla düzenli ordu saldırılarını eşit düzeyde tutabilirmisiniz.  bu savaşda karadan gerçekleşmektedir  sadece israil diğer yollarıda kullanmaktadır  belki gene kurtlar vadisi tarzında alakasız örnekler vereceksiniz ama  israilin 25bin askeri hizbullahın üzerine yollamakda hizbullah buna 5 bin askerle karılık vermektedir  ayrıca hizbullah gerilla olduğu için bu taktik  hizbullaha büyük avantajlar sağlamıştır   aynen hilale  dikey vurmak gibi 4 katı güç uygular  ;)

SAYIN shemuel sanırım siz israili gezmişsiniz ama yaşananların farkına varamamışsınız.
burada ki büyük kayıp nedir billiyormusunuz   hizbullah gibi küçük bir grubun  koss kocaa israil devletinin askerini 476 sını öldürürken hizbllahda bu sayı askeri olarak 57 dir    bu aradaki mesafeyi siz hesaplayın ayrıca israile ait yüzlerce  araç tahrip olmuştur.
israil silahlarını denedi demek  size şu soruyu yönelteyim SEVGİLİ shemuel  bu savaşın(israil vs hizbullah) çıkmasının sebebi nedir verdiğiniz cevaba göre yorumlarda bulunacağım.

AYRICA istifalar her ülkede olmaktadır doğru fakat bir savaşın sonunda ülkede müthiş çalkalanmalar oluyorsa savaş bakanları ve çeşitli diğer bakanların istifası geçekleşiyorsa halk artık olmertin bulunduğu mevkiden sıkıntı duyuyorsa bu bana göre gerçekden büyük bir sıkıntıdır  bir ülkede bu denli siyasi çalkalanmaların yaşanması ülkede düzensizlik  başlaması anlamına gelmektedir  bu benim düşüncemdir.

SEVGİLİ shemuel konuşmak istediğiniz herhani şeyler varsa sizinle konuşmakdan mutluluk duyarım.

SEVGİ ve SAYGILARIMLA
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2007, 12:51:17 öö Gönderen: klmtrs »

Kasım 04, 2007, 08:43:40 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Açıkçası ben anlamam tapınakçılardan yada vatikandan

SAYIN shemuel bahsettiğiniz konulardan anlamamanız size o konu hakkında yorum yapmama hakkını doğurmaktadır bu hakkınızı kullanmanız şahsımca tavsiyemdir.

Tamam tavsiyelerinize aynen uyacağım.Yorum yapmadan önce benim tapınıkçılar hakkında fazla bilgim yoktur.
Tapınakçıların her hangi bir riti varmıdır ve dereceleri nelerdir?
ayrıca sütunlardan hangisi tapınakçıları sembol eder?Tapınakçıları Ve İsrail içindeki konumunu bildiğinizden dolayı Sütunlarıda mutlak bilirsiniz
Cevabınızı bir an önce bekliyorum