Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hristiyanlık ve misyonerler  (Okunma sayısı 22357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 08, 2009, 06:45:19 ös
Yanıtla #50
  • Ziyaretçi

Bence misyonerlik yapmak insanin icinden gelmeli. Ben 4 sene misyonerlik yaptim.

Nisan 26, 2017, 01:06:29 öö
Yanıtla #51
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hristiyan olmayı isteseydim ortodoks olurdum ve Papa Eftim'in Türk Ortodoks Kilisesi cemaatinden olurdum. Museviliği ama daha çok benimsiyorum, islamiyet benim gözümde nerdeyse sıfıra indi. Musevilik veya hristiyanlık sonradan bir birey kabul ediyor mu ki?
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Nisan 26, 2017, 11:56:55 öö
Yanıtla #52
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hristiyan olmayı isteseydim ortodoks olurdum ve Papa Eftim'in Türk Ortodoks Kilisesi cemaatinden olurdum. Museviliği ama daha çok benimsiyorum, islamiyet benim gözümde nerdeyse sıfıra indi. Musevilik veya hristiyanlık sonradan bir birey kabul ediyor mu ki?
Boşver sen böyle kal.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 26, 2017, 03:54:02 ös
Yanıtla #53
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Teşekkür ederim Sayın karahan, ancak bu bir tercih meselesi. Ben destek istiyorum bugüne kadar benim karşılaştığım bütün olaylar da hep engel gördüm.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Nisan 26, 2017, 07:57:53 ös
Yanıtla #54

Din,gitmek istedğin yer ile,olman gereken yer arasında kalan o ince cizgiye götürür İnsan'ı.O yüzden ilk hepsini araştır,sonra o yola cık derim.
Sen Özelsin

Nisan 26, 2017, 10:42:03 ös
Yanıtla #55

Saygıdeğer Bilge Kağan,Nasıl mutlu olmak istiyorsan öyle yaşa.Yureğinin gittiği yere git.Evrenin Ulu Mimarinin indirdiği bütün dinler ahlak ve insan sevgisi,iman ,itikat, dürüstlük,iç huzurdan bahsetmiştir.İnsan oğlu hirslarindan kutsal kitapları Tevrat ve İncili değiştirmişlerdir.İncil okumak istersen "Aziz barnabas İncili"okumanı tavsiye ederim.Degismeye az uğrayan incillerden birtanesi.Hiristiyan toplumları kitapları değişse bile misyonerlik yapıyorlar.Ahlaki olarak ve eğitimli tebalari yüksek.Bir ülkede adalet varsa halkı eğitimli ahlaklı ise o ülke dinini ve milletini sever.Aslinda sorun din değil yaşayış biçimi ve gelişmemislik..... Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!