Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dayı Masonlar Neden Kötü !!!  (Okunma sayısı 9479 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 27, 2014, 04:14:10 ös
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Masonluk gizli bir şey değil. Kimilerinin Masoonluk hakkında saçma sapan şaylar uydurduğu doğru ama bu Masonluk gizli bir şey olduğundan değil. Neden böyle olduğunu anlamak için bu Forumdaki antimasıonik analizleri okumak ve öğrenmek gerek.

Kimse Masonlukla alakalı hiçibir şeyi nesıl biliyor, bunu anlamak da zor.

Masonlar çok yerde açıklamış. Alınıp okunacak çok kitap var. Televizyon şart değil. Aslında o da var. İsteyen bulur.

Bir yerlere okul yaptırmışlıkları da var. Başka ülkelerede pek çok. Türkiye'de örnekleri de var. Üstelik Çocuk Esirgele Kurumu'nu kurmuşlar.

Fakat masonlar kendilerinin reklamını yapmaz. Bu, Masonluğun Töresi'ne aykırı. Kendilerini sevdirmek için de uğraşmazlar. Masonlukta böyle şeyler yok. Böyle işler onursuzluktur, iki yüzlülüktür, art niyetliliktir; masonlara yakışmaz.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 27, 2014, 05:16:12 ös
Yanıtla #11

Fakat masonlar kendilerinin reklamını yapmaz. Bu, Masonluğun Töresi'ne aykırı. Kendilerini sevdirmek için de uğraşmazlar. Masonlukta böyle şeyler yok. Böyle işler onursuzluktur, iki yüzlülüktür, art niyetliliktir; masonlara yakışmaz.

Şu cümleleri yazmayı çok istedim ancak kimseyle tartışmamak için geri durdum. Sayın ADAM öyle güzel yazmış ki; içimin yağları eridi desem yeridir. Bir yılda kişi başına okunan kitap sayısı çift basamaklara çıkamamış bir ülkede kime nasıl anlatacaksın bunu.

Her türlü rezilliği, kepazeliği yapan adamlar, kuyrukları her sıkıştığında, x lobisi, masonlar, illuminati, yahudiler, siyonistler dedikçe baş tacı ediliyor. Okumayı, araştırmayı kendine zul gören bir halka yıllarını verip anlatsan ne değişir.

Ben kendi ışığımı yakma derdindeyim. Karımın, çocuklarımın geleceği kaygısına düşmüşken bu kitle ile uğraşmak ancak bana zaman kaybı olur.

Bencilce mi, evet bencilce. Ancak yapacak bir şey kalmadı.

Her neyse konu dağılmasın. Masonlar kötü insanlar değil kardeşim.

Emin ol değiller!

Saygılarımla.
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Aralık 27, 2014, 07:32:11 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk hakkında bildiginiz güzel bir kitap var mı¿
🖖🏻

Aralık 27, 2014, 07:41:49 ös
Yanıtla #13

Sevgili Melike,

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?board=291.0 bu başlığı incelemenizi naçizane tavsiye ederim.

Saygılarımla.
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Aralık 27, 2014, 08:30:17 ös
Yanıtla #14
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Özellikle Murat Özgen Ayfer ile Remzi Sanver'in kitapları önerilir hatta her ikisi birden.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 27, 2014, 09:37:19 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Daha önce masonluk üzerine okuma yapmayanlara başlangıç olarak:
Remzi Sanver'in  "Masonluk" Işığı Arayanların Hikayesi ile
Murat Özgen Ayfer'in "Masonluk nedir ve  nasıldır?"
kitaplarını öneriririm.

Kiapçılarda bulunabiliyor.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Aralık 27, 2014, 10:07:31 ös
Yanıtla #16
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Masonluk,masonlar kötüdür...

Bir kelime yeter kişiyi,kurumu karalamaya.Peki ya neden herkes masonluğu kötü görmekte ?

İnsanlar kendini hiçbir zaman kötü görmediğinden..Evet belki başkalarının hatalarını,yanlışlarını anlayışla karşılayanlar vardır ve bu insanlar toplum içerisinde oldukça saygı görürler.Gel gelelim bir de kendilerini kabullenseler ya.Masonlara veya başkalarına kötü diyebilmek için iyi olmak gerekmez mi ? Tabiki de gerekmez hatta daha kötü olmak gerekir,kötüleyebilmek için.İyi olan kabullenir,kötüyü görüyorsa bunu değiştirir,değiştirmelidir.Hayatı boyunca böyle bir ilkesi olmayan insanların oturdukları yerden masonluğu kötülemeleri bir haksızlıktır.Toplum bir yana halkın aydın,alim,bilgili gördüğü kişileri bunu yapıyorsa...( Bu durum masonluk harici her kurum ve şahıs için geçerlidir.)

Su akıp yolunu bulurken,taş atan çok olur.Suyu akıtacaksanız yukarıdaki tavsiye edilen kitaplar ve daha fazlası bir başlangıç uygulamaya geçirildiği takdirde.(Okumak başka,benimsendiğinde uygulayabilmek başka)Taşlamak isteyen varsa da aramasına gerek yok taş her yerde..
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2014, 10:26:38 ös Gönderen: mbulut »
Görmek, varlığın yükselişidir.

Aralık 27, 2014, 10:20:51 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben Masonluk hakkında kötü birşey söylemedim. Antimason değilim . Masonluğu çok seviyorum
🖖🏻

Aralık 27, 2014, 10:32:39 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben Masonlar reklamlarını yapsınlar derken kendilerini diyer insanlara tanıtsınlar anlamında söyledim.
🖖🏻

Aralık 28, 2014, 01:42:52 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben de bu konuda bir kaç laf etmek isterim. Hem forumda hem de basılı kaynaklarda okuduğum-gördüğüm kadarıyla Masonluğa karşıt görüşler ve karşıtlık hep olagelmiştir.

Bunun nedeni böyle düşünen insanların Masonluk ile ilgili yeterli, güvenli bilgi sahibi olmamaları ve kendilerinden önce ortaya atılmış varsayıma dayal olanı temelsiz-asılsız savlara araştırmaksızın inanmalarıdır.

Murat Özgen Ayfer'in kitabında detaylı bir biçimde incelendiği gibi bu aslı astarı olmayan ve körü körüne olan bu karşıtlıkları (insanlarıın neden karşıt olduklarını) asılsız suçlamaları aşağıdaki gibi bir kaç başlık altında toplayabiliriz. 

1. Dinsizlik ve tanrı tanımazlık suçlaması
2. Gizli  bir tarikat veya özel bir din kurma çalışması gibi kabul etme
3. Yahudi uyduluğu ile suçlama
4. Masonluğa Siyonizmin yakıştırılması
4. Yönetime ele geçirme uğraşısı suçlaması
5. İhtilal eylemciliği suçlaması
6. Vatan hainliği suçlaması
7. Komunizm suçlaması
8. İki yanlı politika gütme suçlaması
9. Ulusallığa karşıtlık
10. Yurtdışından güdüm iddaaları
11. Sınıf ayrımı güdüyor gibi gösterilmesi
12. Gizlilik konusu üzerinden yapılan suçlamalar
13. Yardımlaşma ile ilgili suçlamalar
14. Çıkar ortamı gibi gösterilmesi

En nazik ifadeyle, bilgisizliıkten ve iyi niyet eksikliğinden kaynaklanan bu karşıtlık elbetteki sona ermeyecektir.

Ancak bu tip girişimlerde bulunanlar keşke masonik yazını okusalar, gerektiğince araştırsalar çok iyi olacaktır.

Kaynakça:
Murat Özgen Ayfer,"Masonluk Nedir ve Nasıldır?", Masonluğa Karşıtlık Bölümü (sayfa:295-324), Pentagram Yayıncılık
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2014, 01:55:21 öö Gönderen: propulsion »
Nosce te Ipsum