Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati ve Cinayet  (Okunma sayısı 22423 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 20, 2012, 09:47:29 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sayın ADAM;

Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Vereceğiniz bilgileri bekliyorum.

Saygılarımla...

Temmuz 25, 2012, 10:09:30 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Masonluk ve cinayet adı altında yazılanlar hakkında genel görüşleri okudum . Genel anlamda doğruluk içermekte fakat yazılanların tarihe dayalı ve delillerle örnek gösterilmesi cinayetlerin neden nasıl ve hangi döngüde işlendiği hakkında detaylar çok rastlanamamakta . Her dönemde olduğu gibi ve halen dünyada dinsel kavramlar çatışmasından örgütlerin görüş karşıtlığından ve yaşamın ilerleyişi sırasında ani ve istenmeyen cinayetlerin olduğu düşünülürse bu konuyu masonluk kelimesini çıkarıp cinayet çatısı altında yorumlamak gerekirdi.
  Sayın adamında dediği gibi her kelimenin arkasına cinayet kelimesini getirmek onu bunun içine ne denli sokar. Cinayet nasıl bir öğretidir. Masonlukta cinayetin öğretisi hakkında bilgilenmek için neler yapmalıdır. Bu öğreti bilindikten sonra yorum yapmak dahamı doğrudur diye sorar oluyorum kendime .

Temmuz 25, 2012, 11:31:52 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Yaşanan şartlar insana çok şeyi yaptırabilir. Nasıl bazı duygular evrensel ise yani ağlamak, sevinmek gibi. Herkes her şeyi şartlar olgunlaştığı zaman yapabilir. Gerek cinayet gerek başka bir eylem.

Temmuz 26, 2012, 11:05:14 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Cİnayeti gerçekleştirmek değer yargılarına göremi olur ve bunun yargı sınırını kim neye göre belirler benim sınırım nedir yada seninki ? Yada evrimini tamamlayamamış bir beynin sınırı . Acaba dinler olmasa bu dünyada kaç tür yok olurdu yada kaç insan kalırdı.

Temmuz 26, 2012, 02:06:52 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Bir yaratıcının varlığı ve devletin kolluk kuvvetlerinin varlığı olduğundan dünyanın neresinde olursak olalım kabul ediyoruz. Bir adam çıkıyor cinayet veya her hangi bir suç işliyor. Ve biz bu adamı cinayet veya her hangi bir suç işledi diye bu adamın inancına mensup olan tüm insanları aynı suç ile itham edebilir miyiz? Allaha inanması ve Devletin olması bu kişiyi suç işlemekten caydırıcı olabileceği kanaatine varabilir miyiz? Herkesin imanın dereceleri farklıdır. Nefsi levvameden nefsi mutmainneye kaç kişinin nefsi geçmiştir dersiniz. Tabii ki din ve hukuk kuralları olmasa idi tahmin edemeyeceğimiz kadar farklı bir dünya olurdu.

Cİnayeti gerçekleştirmek değer yargılarına göremi olur ve bunun yargı sınırını kim neye göre belirler benim sınırım nedir yada seninki ? Yada evrimini tamamlayamamış bir beynin sınırı . Acaba dinler olmasa bu dünyada kaç tür yok olurdu yada kaç insan kalırdı.

Temmuz 26, 2012, 04:18:32 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

konuya katkısı bakımından farklı bir düşünce tez öne sürmek istiyorum,
dünyada bazı devletler suçluları infaz ediyor abd vb.. gelişmiş ülkelerde bu tarz uygulamalar var , bir devletin kanunları idam emri veriyor diye katil mi olmasılazım ? bizim ülkemizdede bu tarz kanun var fakat uygulanmadı uzun zamandır
bilinen yüz yıllar önce kurulani masonluk yada farklı bir oluşumda neden infaz neden olmasın ?
bu konuyu bu günün şartlarında incelemek ne derece doğrudur ?
bu tarz konuları incelerken o tarz oluşumların ahlaki ve kültürel kökenini incelemek gerekmektedir...
masonlar aynı zamanda şovalye statüsünde insanlardır şekil olarakta eski kültürel geleneklerini yaşatmakta
eski bir oluşumu bu günün şartlarında incelemek doğru gelmiyor bana...

Saygılarımla,
418

Temmuz 26, 2012, 04:31:30 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Dinler olmasaydı..

Bu yaklaşım, mantıklı ve anlaşılır bir soru ile tüm yukarıda yapılan tartışmalara cevap verir nitelikte..
Konuşan sevgili efendiler, sizlerin içinizde var olan inanç ve yargı alışkanlıklarınız ile yorumladığınız ilgili konuda, kaçırdığınızı düşündüğüm çok ince bir detayı size belitmek isterim(Yanılıyorda ola bilirim..) :
Yazıları okuyunca içindeki anlamlar şu tarzda algılar doğuruyor içimde ve bu algılar açıkcası rahatsız ediyor beni.
Dini var olan birinin öldürmeye izni vardır gibi algılar...
Dini olamayanlar çoğunlukta olsa yada dinler olmasa, Dünya da insan kalmaz yada öldürmek için sebep aranmaz, dinsizler her türlü kötülüğü yapa bilecek potansiyeldedir gibi algılar..
Din olmasa idi Dünya çok kötü olurdu gibi algılar...

Efendiler, din düzen demektir derler.
Bu gün ve bildiğim kadarıyla binlerce yıldır yapılan bir çok katliam ve ölüm din altında gerçekleşmiş katliamlar ve cinayetlerdir.

Dinsizlerin gerçekleştirdiği bir katliam var ise lütfen bileniniz anlatsın ve bende öğreneyim..
Dinsizlik inançsızlık değildir.. Bu algıda isenin yanılıyorsunuz.. İnanç farklıdır..

İnsan kutsaldır..
Onun öldürülmesini, cinayet ile sonuçlanan bir kıyımı hangi düşünce altında söylerseniz söyleyin o düşüncenin ahlaksızlığı ile yargılarım...

Temmuz 26, 2012, 04:50:19 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Sayın Atila, dinsizlere örnek olarak eski rus komunist diktatörler çarpıcı örneklerdir. Zamanımızda ise Çin örnek verilebilir. Neticede dindarın diktatörü bile daha insaf sahibidir.

Saygılarımla.

Temmuz 26, 2012, 04:54:34 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Ben de onu demek istiyorum. Bir inancın mensubu bir cinayet işlerse. Yada durumu durumu biraz daha genişletelim bir inancın mensuplarından bir grup kişi cinayet işlerse onların işlediği bu cinayetten dolayı bu inancı ve inanca gönül vermiş kişileri yargılama hakkımız var mı?

Temmuz 26, 2012, 05:08:00 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sayın Atila, dinsizlere örnek olarak eski rus komunist diktatörler çarpıcı örneklerdir. Zamanımızda ise Çin örnek verilebilir. Neticede dindarın diktatörü bile daha insaf sahibidir.

Söyleminize malesef katılamıyorum, çünkü:

Bahsettiğiniz düşüncelerin tamamında bir düzensel kurgu ve inaç bütünlüğü vardır.
Eski rus komunist dikkatörlerin düşünceleri dinleriydi.
Çin'in bu günkü sistemi malesef içinde var olan dinlerin bütününün üstünde görür kendini..
Adolf Hitler için bir şey söylememe sanırım gerek yok, inancını ve dinini biliyoruz..
Benzer bir çok örnek verile bilir..
Dinsizliği kendine kılıf edinen düşünceler ve bu düşünceleri kendine din edinen topluluklar..

Eski tarihlerde dindar dikta rejimlerin, bir çok inanç sahibini katlettiklerini biliyoruz..

Ben, dinsizliğin, dine inanmaktan evliyadır anlamında algılanmasını da istemem..

Din algısı ile işlenen bu gün var olan katliamlar vardır.
Bahsettiğiniz geçmiş olaylardan ve benim bahsetmek istediğim diğer olaylardan bir farkları yoktur.
Hatta bu günküler onlardan da şiddetli ve igrençtirler.

Dolayısı ile, cinayet konusunu dine bağlamak veya dinsizlkle anlamlandırmak yanlıştır.

Esas olan insandır ve insana verilmesi gereken saygıdır.
Dinli, dinsiz kim olursa olsun cinayetle sonuçlana bilecek bir olaydan haklı veya haksız olarak faydalanamaz..
Bir kişinin dinli veya dinsiz olması da o kişinin öldürmesine sebebiyet veremez.