Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: stonememo  (Okunma sayısı 36903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 24, 2008, 12:03:42 ös
Yanıtla #60
  • Uzman Uye

Size sormadım, Sn.Mason a sordum.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2008, 12:09:46 ös Gönderen: alaaddin »
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 24, 2008, 12:04:14 ös
Yanıtla #61
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler ve Sayin alaaddin,

Site bakimi tamami ile bitmistir. Bu konuya mesajlar yazildigindan beri foruma girmedigim icin mesajlari biraz once gordum ve daha onemli islerim olmasindan dolayi cevabini daha sonra vermeyi dusunuyordum. Ancak gordugum kadari ile konu gittikce karmasik ve kisisel bir durum haline geliyor. Bu nedenle konu ile ilgili kisa bir mesaj yazamayi uygun goruyorum.

Sayin Alaaddin, kure ve LuckyEye uye isimli kisinin diger muhataplari,

Benimle konusma uslubunuza daha itina gostererek konu hakkinda tepkili yaklasmaktansa sabirli ve saygili olmanizi rica ediyorum. Sayin LuckyEye in olanlardan ve nedenlerinden haberi var.  Sebeplerinin kendisi oldugundanda haberdar. Konu, kisi ile site yonetimi arasinda olmasina ragmen ve konunun kisi ile site yonetimi arasinda kalmasi gerekirken, sizin bizzat bana hesap sorucu bir uslupla daha sonra suclayici tabirler ile kisinin hakkinin alinma nedenini sormaniz, oldukca yersiz bir davranistir.

Merakinizi, forumda diger uyeler yada bana sorarak degil kisinin bizzat kendisine sorarak gidermelisiniz. Kendisi size yeterli bir aciklama yada dogru bir anlatimda bulunmuyor ise site yonetiminden zaten tatmin edici bir cevap bekleyemezsiniz.

Her uye kendi uyeliginden sorumludur. Diger uyelerin hakkinin savunulmasi site yonetiminin disiplin anlayisini sorgulama maksadi tasimakta ve bu konudaki sorgulama yetersiz (yanlis) bilgiler ile donanmaktadir.

Sitenin, uyelerin ve forum icindeki ahengin yonetimi sizlerin degil bizlerin hakimiyetindedir. Kisinin mevcut hayati, karakteri, kisisel bilgileri, msn ile forumdaki ozel yazismalari ve gecmisine dair gercek bilgilere sahip degilsiniz. Masonlugu kulaktan dolma bilgiler ile degil guvenilir kaynaktan anlatilan bilgiler ile tanima amacli buraya gelmis olan sizlerin, internetteki tanistiginiz kisileride duyduklariniz ile degil guvenilir kaynaktan aldiginiz bilgiler ile tanimanizi isterdim.

Verilen kararlara ve kararlari verenlere daha saygili olmanizi, savundugunuz konulari ve kisileri daha derin arastirmanizi rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 24, 2008, 12:06:54 ös
Yanıtla #62
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sana sormadım, Sn.Mason a sordum.

sizinle senli benli olduğumuzu zannetmiyorum

kime sorduysanız sordunuz beni ilgilendirmiyor.. ben görüşlerimi ifade ettim...

Şubat 24, 2008, 12:08:24 ös
Yanıtla #63
  • Uzman Uye

Şubat 24, 2008, 01:19:47 ös
Yanıtla #64
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.Mason yazdıklarımı okumanızı öneririm.Konuşmalaramı itina ile seçtiğime emin olabilirsiniz.Bunu okuduğum her yazıda rahatlıkla anlayacaksınız.

Sn.Mason konunun başındaki yazıda bizzat size sordum.Sonrasında herhangi bir üsteleme yapmadım.Benimki sadece bir meraktı.
 Sn.Mason isimlerimizi tek tek söyleyip bir gruplandırmaya gitmenin bir manası olamaz.

Sn.Mason sitenin ahengini sağlamak elbette sizin hakimiyetinizdedir.Bunu biz yapıyormuş gibi söylemenize açıkcası üzüldüm.

Sn.Mason sitedeki hemen hemen her yazıyı okudum.Kulaktan dolma bilgi demiyelimde buna biraz eleştirisel yaklaşım diyelim

Teşekkürler.

Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Şubat 24, 2008, 01:31:03 ös
Yanıtla #65
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ayrıca şahsı netten değil bizzat kanlı canlı olarak gördüm sepetçiler kasrındaki konferansına gittim ve tanıştım arada bir tezatlık göremedim
Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Şubat 24, 2008, 01:48:17 ös
Yanıtla #66
  • Ziyaretçi

Sevgili üyeler,
Ben kendi adıma fikrimi beyan etmek yerine sadece bir espri yapıp ortamı biraz daha yumuşatma girişiminde bulundum ama başarılı olamamışım. Ayrıca üslubumda herhangi bir sıkıntı var ise Sn. MASON' dan özür dilerim. Bu forum, diğerlerinden oldukça farklı bir ortam. Saygı ve disiplinin esas olduğu, fakat hoşgörünün de hakim olduğu bir forum. Ben kendi adıma, gerginlik olmasından hiç hoşlanmıyorum.
Saygılarımla,

Şubat 24, 2008, 02:46:48 ös
Yanıtla #67
  • Uzman Uye

Sn. Hamlet;  :)

-Ben Pusat diye birisini hiç hatırlamıyorum, nerden çıktı bu pusat çok merak ediyorum neyse.... Açıklama zorunluluğunuz da yok.Ayrıca gereken açıklama luckyeye tarınfan şahsıma yapılmıştır.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2008, 02:50:13 ös Gönderen: alaaddin »

Şubat 24, 2008, 05:47:21 ös
Yanıtla #68
  • Ziyaretçi

Başkalarının üye hesabı sizi neden bu kadar ilgilendiriyor?

Şubat 24, 2008, 06:01:34 ös
Yanıtla #69
  • Ziyaretçi

Başkalarının üyeliklerinin onları ilgilendirmesi,sizi neden bu kadar ilgilendiriyor ise belki o nedenledir?