Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İşin ASLI BUDUR! - terör...  (Okunma sayısı 12360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 23, 2011, 10:14:25 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın Mozart, ben çatışma yaşamadım cephede öldürülmek çok arzu ettiğim bir şeydi fakat nasip olmadı. Ateşkes vardı.

Fakat 1993 de 2 amca oğlu şırnakta askerlik yaptılar. Anılarından dikkatimi çeken bir mevzu vardı. Teröristler arada sırada silahların menzilinden uzaktan tabura taciz eteşi yapıyorlarmış. Amcamın oğlu haberleşmede yani telsizdeymiş. Tabiki alarm verilince her kezin silahını alıp koştuğu bir nokta olur mevzilerde vb. Taciz ateşi başlayınca bu telefonla bilgi verip mevziye doğru yaklaşıyor. Bakıyor ki mevzideki asker tek tek düşüyor. Çocuklar korkudan bayılmışlar. Teröristler çok uyanıklar. Yani uzaktan tazic ateşi yapıp asker acemi mi diye nabız yokluyorlar. Belki de yakınlardan sızan terörist gelip bayılan çocukların boğazını kesebilirler vb. pek çok senaryo yazılabilir.

Burdan çıkardığım sonuç acemi birliğinde 3 mermi sıkarak profesyonel katillerin kucağına atılan o çocuklara yazık oluyor. Kısacası pisi pisine şehit veriyoruz.

Benim TSK nın terör politikasına bakınca gördüğüm tablo, terörü bitirmek istemedikleridir.

İstihbarat subayı derken kastım s3 departmanındaki görevli bir subaydı. Her üs bölgesinde istihbarat bölümü vardır.

Saygılarımla.

Ağustos 23, 2011, 10:21:11 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Bay Masor1976,

Bunun nedenini söyleyebilirmisiniz? Ama bunu lütfen genelkurmay başkanı bazında anlatın, çünkü askerlik yapmışsınız, komutan demek tanrı demektir askeriyede. Nasıl söz dinlendiğini en az benim kadar biliyorsunuzdur.

Şimdi bir genelkurmay başkanı neden terör bitsin istemez, çok merak ediyorum!

Benim TSK nın terör politikasına bakınca gördüğüm tablo, terörü bitirmek istemedikleridir.
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2011, 10:25:25 ös Gönderen: Mozart »

Ağustos 23, 2011, 10:24:49 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın Mozart, Osman Pamukoğlu paşanın kan uykusu adlı söyleşisini izlerseniz güçleri varken bitirmedikleri konusunda bir kanaat oluşur. Neden bitirmek istemiyorlar sorusuna karşı ise her siyasi gurubun ruhunu okşayacak çeşitte komplo teorisi üretebilirim.

Saygılarımla.

Ağustos 23, 2011, 10:28:31 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Ya varya hepiniz aynısınız. Konuşuyorsunuz konuşuyorsunuz ama iş mantığa gelince fikir üretemiyorsunuz çünkü her denilene inanıyorsunuz. Ben Osman Pamukoğluna sormadım, Size sordum. Çünkü siz bir teori attınız.

Dışarı çıkmam lazım, konuşacak birşey de kalmadı zaten. Sevgiyle.

Ağustos 23, 2011, 10:33:21 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Iyi bende bu konu hakkindaki son sözümü söyleyeyim bari.
Masor1976 isimli arkadasin dedigi gibi siz galiba cok fazla oda.tv izlemissiniz.Bakin Masor1976 yeni bir komplo teorisi ortaya atiyor" Kisacasi TSK ve PKK ateskes basligi altinda birlikte hareket ediyor, birlikte eroin kacakciligi yapiyorlar vb. gibi cesit cesit komplo teorileri üretilebilecek durumlar söz konusu" diyor. Ben yine insafli davranmisim kendi komplo teorimde :D :D :D :D

Ağustos 23, 2011, 10:46:51 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Sayin Masor1976 sizin "komplo teorisi"dediginiz seyi 90li senelerde Tansu Ciller basbakaniken bir alman savci rapor halinde yazdi ve direkmen isim vermeden Tansu Ciller"i ve onun emrinde kurulan bir örgütü kast ederek uyusturucu ticarati yaptiklarini bütün kamuoyuna duyurdu ve türkiyedende hicbir cevap gelmedi. Bilmem budami "komplo teorisi". Arti benim yazdiklarima nasil "komplo teorisi"diyorsunuz anlamis degilim. Ben sadece son 30 senede büccenin cogunun askeri harcamalara ayrildigini yazdim, bunun neresi komplo teorisi ?

Ağustos 23, 2011, 11:48:21 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın Tij, tüm TSK yi ve tüm devlet çalışanlarını bu teoriye ortak edemeyiz. Yani namusuyla ekmek parasını kazanmaya çabalayan ve vatanı için canını veren ve vermeye her an hazır olan çok fazla askerimiz var. Bu gün ülkemizde özgürlükler bağlamında vb. pek çok konuda eskiye nazaran çok büyük gelişmeler var. Bunu gençlerin farketmeleri mümkün değil.

Çünkü bu olumsuzluklar yaşamadılar. Bu nedenle bu gençlerin beyinlerine komplo teorilerini dogma olarak kazımak malesef çok kolay oluyor.

Partizanlık gibi durabilir bu lafım fakat ben çocukken istanbulun haline bakınca gördüğüm manzara sular ayda bir kaç gün pas olarak akar fakat düzenli olarak su faturası gelirdi, her bahçede su tulumbası vardı, elektrikler günde 10 kez kesilir arada sırada kendini gösterirdi, bu kesintiden buzdolabı filan surekli bozulur tamirciler bayram yapardı, yollar o kadar çamur içindeydi ki yürürken ayakkabım çamurda kalır döner tekrar giyerdim ve o çamuru okula gidince yıkarken çok büyük uğraşlarıma rağmen nasıl çamursa ayakkabımdan çıkartabilmem mümkün olmazdı otobus yeterli sayıda olmadığı için insanlar kapılarda asılı vaziyette işe gider biz de her gun okula geç kalırdık  çöpler toplanmaz levent gibi merkezler bile leş gibi kokardı, dogalgaz olmadığı için istanbulda kışın nefes alabime olasılığınız yoktu, üsküdardan eminönüne baktığınızda taksimin v. üstünde kapkara bir bulut görebiliyordunuz. vb. Bunu yapanlar bu gün hükumete yüklenen solculardan başkası değildi. şöyle demiştim Eger bu istanbulu biri düzeltirse, o ülkeyi hatta dünyayı bile düzeltir. Umutla düzeliriz diye bekliyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 24, 2011, 12:02:54 öö Gönderen: Masor1976 »

Ağustos 24, 2011, 09:04:09 öö
Yanıtla #17
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Ya varya hepiniz aynısınız. Konuşuyorsunuz konuşuyorsunuz ama iş mantığa gelince fikir üretemiyorsunuz çünkü her denilene inanıyorsunuz. Ben Osman Pamukoğluna sormadım, Size sordum. Çünkü siz bir teori attınız.

Dışarı çıkmam lazım, konuşacak birşey de kalmadı zaten. Sevgiyle.

Sayin Mozart,

Sokak uslubu takinarak saygiyi dusuren tarzda hitaplar hos gorulmeyecektir. Gosterdiginiz saygi yanlizca kendi itibarinizi degil, forumun duzenini ve diger uyelerin saygi seviyesinide etkilemektedir. Rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 25, 2011, 12:06:58 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Sayin Mason ya siz ermis bir insansiniz ve icimden geceni okudunuz, yada Foruma gercekten hakim ve isini elinden geldigince layikiyla yapan bir insansiniz, cünkü Mozart arkadasin bizlere "bayim" veya "siz hepiniz aynisiniz" gibi bu Forumun genel sayginligina yakismayan hitablarda bulunmasini Foruma tasimayi düsünüyordum ama sanirim gerek kalmadi. Birde sizden bir ricam var, bana nasil baslik veya yeni konu acabilecegim konusunda yardimci olursaniz sevinirim.
Saygilar
« Son Düzenleme: Ağustos 25, 2011, 12:10:18 öö Gönderen: Tij »

Ağustos 25, 2011, 12:27:10 öö
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Tij,

Konuyu açmak istediğiniz bölüme girerseniz sağ tarafta "YENİ KONU" linkini göreceksinizdir. YENİ KONU sekmesine tıkladığınızda konunuzu düzenleyip ilgili bölümde yeni bir başlık açabilirsiniz.

Saygılarımla.