Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dinsizleştiren heykele defalarca saldırdılar  (Okunma sayısı 8406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2012, 07:33:27 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn Karahan hiç yeri değil ama gülmek geldi üstüme ister istemez :) Puanınıza bir ekleme yapmıştım bir yazınıza istinaden 31 olmuştu. Şimdi baktım bir puan yenilmiş  hemen  aklıma fare geldi.

sn.hypatia

lütfen farem çok alıngan kime kızsa öfkesini benden alıyor bakınız günlerdir hakkında tek kelime etmedim lakin o görevini kusursuz yapıyor.Umarım farelerle probleminiz olmaz seviyorsanızda sakın ola sizi men ederim benim fareme bulaşmayın bu forumda onunla tarih olacağım,beraber yaşlanacağım bu sefil fare ile.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 27, 2012, 07:35:28 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Uzman Uye

bende ince jestinize karşılık bir çentik attım hatta bunu sizi gördükçe yapıyorum siz eksi bir değer olmamalısınız.Fareye dikakt sanırım sizede bulaşan aynı fare

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 27, 2012, 07:53:22 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Puanlarım kuşa dönmüş zaten:) ..neyse önemli değil aslında çok komiğime gidiyor.

İyi yorumlar
Sevgi ile kalın

Mart 29, 2012, 12:43:59 öö
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Sayın hypatia'nın 26.Mart 2012, 11.31.44 itibariyle yazdığı yazıyı beğendim (İşaretleme de yaptım. Hatta sayın karahan'ın faresine karşılık ta bir işaretleme yaptım). Epey zamandır bu konudaki düşüncelerimi çaşitli vesilelerle dile getiriyorum. Yani kadınlarımızın durumunu.
       Ne kadar acı değil mi? Bir kısım erkekler kadınların daha özgür, daha eşit, daha katılımcı olmaları için inanılmaz mücadeleler verirken, çok büyük bir kadın kitlesi tam tersi,  özgürlüklerinin kısıtlanmasını, ikinci sınıf insan muamelesi görmek istediklerini, birey olarak değil alınıp satılabilen bir mal gibi görülmelerini istiyor. Samimiyetimle söylüyorum, anlıyamıyorum anlıyamıyacağım, acaba zeka seviyemde bir hata mı var ?
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mart 29, 2012, 09:54:47 öö
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.hypatia

sonunda oldu uykudaki faremi rahatsız ettiniz uyurken ayak parmağıma kramp girdi sandım meğer farem ısırmış beni,anlayın artık beni lütfen hassasım bu konuda hele farem yeşilyoldaki bay cingıls dan beter hassas kendisi ile ilgili negatih düşünülmesini istemiyor.Faremle olan ilişkim bu boyutu ile gidese bu forum tarihine bir kara mizah örneği olacağız.

Sevgili farem ben seni seviyor ve sevgimle büyütüyorum sana artık kızmıyorum hatta aşağılamayı bile bıraktım kendine iyi bak.

saygılar

EDMUND BURKE

Mart 29, 2012, 10:01:19 öö
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Alşah

Kadın erkek arasındaki anlamsız didşmeyi yada rekabeti bir kenara alın,mesela şuna bir cevap arayalım allah indinde kadın ile erkeğin durumu nedir hadi biz ayrıcalıklı bakıyoruzda allah bize ayrıcalıklılı muamele yapmışmı yani erkek üstündür yada kadın üstündür,üstün olmalı diye bir belirme varmı.

cevap koskoca hayır bu 2 varlıkta birbirnden asla üstün olamaz,duygularına aynen katılıyorum burada kadını kullanan erkek kadar kendini bu şekli ile sunan ve böyle pazarlayıp satan sanki cinselliğinden başka bir vasfı yokmuş gibi davranan kadınları ve onları sadece bu şekli ile değerlendiren erkek mantığınıda sorgulamak lazım.kadına bu gözle bakıp tatmin olan bir toplum sevgiyi bunun neresine koyacak merak ediyorum.

hayatın her zerresine yayılması gereken sevgiyi kadın erkek ilişkisi ki en göz önünde olanıdır bence maalesefki toplumların artık 1 numaralı sorunu  haline gelen sevgisizlik ve hoşgörüsüzlük nedeni ile algılayamıyoruz bile.Toplum öncelikle bu sorunu çözmelidir.

saygılar

EDMUND BURKE

Mart 29, 2012, 11:13:27 öö
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.hypatia

sonunda oldu uykudaki faremi rahatsız ettiniz uyurken ayak parmağıma kramp girdi sandım meğer farem ısırmış beni,anlayın artık beni lütfen hassasım bu konuda hele farem yeşilyoldaki bay cingıls dan beter hassas kendisi ile ilgili negatih düşünülmesini istemiyor.Faremle olan ilişkim bu boyutu ile gidese bu forum tarihine bir kara mizah örneği olacağız.

Sevgili farem ben seni seviyor ve sevgimle büyütüyorum sana artık kızmıyorum hatta aşağılamayı bile bıraktım kendine iyi bak.

saygılar

Aşağılamayın sn Karahan boş verin,  o da öyle mutlu oluyordur. Önemli olan insanın girdiği ve yaşadığı çevresinde nasıl algılandığıdır ve yaşam misyonun da neler için çabaladığı dır. Muhakkak karşı farklılıklar olacaktır ki, ham ile olmuş olanın farkı bilinsin.
Sevgi ile kalın

Mart 29, 2012, 12:12:03 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Alşah'ın kadın konusuna hassasiyet göstermesini memnunlukla karşıladım; ve diğer arkadaşlarında. Bu vesileyle tüm kadınlar adına, mücadele veren ve vermiş olan her ne kadar azınlıkta da olsa o beylere teşekkür ederim. Fakat bunu tüm bayanların yapmasını da yeğlerdim. Çoğu kadının kendi hakları konusunda suskun kalmasının bir kaç sebebini burada sıralayabilirim.

1-Aile kültürü ve yaşam şekli.
2-Rahatına  ve maddiyata düşkün,her konuda sırtını sadece erkeğe dayamış.
3-Ailesi tarafından baskı görmüş ve sadece erkeği mutlu etmeye endeksli büyütülmüş.

Aslında bu uzayıp gider.Fakat temelde yatan korkaklık ve maddi gösteriştir.Hele maddi varlık için her şeyi göze almış, hele ki rahat bir hayatı kendi saygınlığını bir kenara atıp sadece para evliliği yapıp babası yaşlarında beylerle evlenen bayanlara  ve kızları yaşındakileri koluna alıp eş yapanlara hiç deyin meyim sinir  katsayım yükseliyor.
Uzayıp giden sorunların başı, bu  iki temeldir; bu iki temelden yola çıkıp  farklı boyutlara varan sorunlar, kaygı verici bir biçimde maalesef artmak da devam ediyor.
Peki bu temelleri oluşturan kim? tabii ki erkek! O mekanizmanın devamını sağlayan kim? tabii ki oda kadın.
Her koyun bacağından asılır diyemiyorum maalesef çünkü, onların bir kısmının korkaklığı diğer kısmının ise maddi düşkünlüğü, azınlıkta kalmış özgür iradesini kullanan ve korkuyu aşmış diğer kadınların daha fazla mücadele etmesine sebebiyet veriyor.
Kadın kadının düşmanı olan gelişmemiş bir toplumda yaşamak kolay değil ve inanır mısınız çoğu kere şunu vurgularım;Çoğu zaman kadınların en güvenilir dostu yine erkek oluyor.

Hiç unutmam seneler önce böyle bir suçlamayla bir arkadaşa takılmıştım. Verdiği cevap aynen şuydu.
"Erkekleri siz kadınlar eğitiyorsunuz"yani anneler; eh pek söylenecek ne kalıyor geriye!
Bordo bereli bir aile dostu da şöyle ifade etmişti. Annesinin kendisine söylediği bu sözü hep vurgulardı ve bu anne Manisa doğumlu 86 yaşında. (" oğlum on tane erkeğe eğitim verileceğine  bir kadın eğitilsin;o bir kadın on erkeği eğitir")
Neyse bu uzayıp gider. Ama istenirse konu açılmışken uzaya bilir de, çünkü en hassas  olduğum konuların başında geliyor.Bir kadın kendi vasfını ve önemini anlamadığı sürece köle olmaya, ayaklar altına alınmaya muktedirdir ve gelecek neslin kadınlarının da durumu malumdur; saten başımızda ki sistem de malum.
Sevgi ile kalın

Mart 30, 2012, 10:33:13 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Uzun zamandır bu kadar güzel bir söz duymamıştım. Sayın hypatia'ın yaşlı bir kadından duyup naklettiği şu sözü mutlaka herkesin çok iyi anlaması lazım diye düşünüyorum, (On erkeğe eğitim verileceğine, bir kadın eğitilsin; o bir kadın on erkeği eğitir). İşte sözün doğrusu bu.
       Burada sadece şunu belirtmek isterim; verilecek eğitim, müsbet eğitim olmalı.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 02, 2012, 12:23:31 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sadece Anne, Çocuğu bir Efendi yapar, ve sadece herhangi bir guru'daki Annelik duygusu, öğrenciyi bir guru yapar.
Sevgi ile kalın