Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Şrayn (Islam Agirlikli Masonik Topluluk)  (Okunma sayısı 117404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 13, 2007, 09:16:51 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Ağustos 15, 2007, 01:56:08 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Bektasilik, alevilik, sufizm hatta samanizmin masonlukla ilgili bircok ortak noktasi olmasi cok dogal. Zaten Burada kullanilan kavramlarin bircogu birbirine zaten gecmis durumda. Amerika'daki bu tur derneklerin bircogu kulup aktivitlerinden ileri  gitmiyor. Universitelerdeki fraternity (fraternis) 'lerde buna dahil. Saygilarimla. 

Eylül 03, 2007, 12:43:32 ös
Yanıtla #32
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Londrada saat gece 1:30. Bir grup, siyah takimli, ellerinde siyah cantalar olan kisi birlikte arabalarina dogru yurumektedir. Hepsi bir miktar alkolludur. Bu goruntu uzaktan onlari izlemekte olan bir polisin dikkatini cekmistir. Polis sakince ne olup bittigini anlamaya calismaktadir.

Siyah takimli adamlar arabalarina binerler. Yavasca yolda ilerlemeye baslarlar. Polis bunlari bir sure belli etmeden takip eder. Fakat sonunda dayanamaz ve isiklarini yakarak bunlari yolun kenarina ceker. Arabada toplam 4 kisi bulunmaktadir. Hepsi siyah takimlidir ve ellerinde cantalar vardir. Polis once surucuye bakar, daha sonra digerlerini suzer.
-Ehliyetinizi gorebilirmiyim?
-Buyrun memur bey
Polis arabasina gider. Adamin bilgilerini inceler. Butun kayitlari temizdir. Geri doner.
-Buyrun ehliyetinizi geri alabilirsiniz. Alkol aldinizmi?
-Evet. Bir miktar ictim.
-Peki ya digerleri?
-Ben soyleyemem. Kendilerine sorun.
-Sizlerde alkol aldiniz mi?
-Evet bizde bir miktar ictik.
Bu sirada polis adamlardan birinin Shriner sembolu olan yuzugunu gorur.
-Shriner misiniz?
-Evet.
-Tamam yaa. Sunu bastan soylesenize. Shrinerleri severim. Cok yardimlarda bulunurlar. Harika insanlardir. Bende sizi Mason sanmistim. Onlari hic sevmem. Eger Mason olsaydiniz hemen iceri atmistim sizi. Ama Shriner oldugunuz icin bu seferlik alkollu araba kullanmanizi gormezlikten geliyorum. Dikkatli olun.
-Tesekkurler. Memur bey. Bizlere dikkatli olmamiz gerektigi ogretildi.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 04, 2007, 12:53:39 ös
Yanıtla #33

Kasım 06, 2007, 04:46:15 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Sn Mason'un yazdigi bilginin dogruluguna sahsen inanasim gelmiyor bir sureligine Metropolitan Police Service''te calismis biri olarak. Yani sizin dediginiz gibi bir hadise gercekten olduysa bu ilgili polisin kendi insiyatifi olabilir ama butun bir teskilat boyle diye tanitmak yanlis ki, teskilatta,  Mason'lari seven bir cok ust duzey polis ve istihbaratci da bulunmaktadir...

Kasım 06, 2007, 05:10:05 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Bence üyelerin hangi inanca bagli oldugu önemli degil. Bakin hastaneler yapiyorlar, cocuklar icin. Ücretsiz bakim yapiyorlar. Yani insanlik icin, bazi fakir insanlarin ve herseyden önce bu dünyanin yardima en cok muhtac olan cocuklar icin hizmette bulunuyorlar.

tebrikler iyi yazmışsınız SAYIN Anatolıc    ;)
FAKAT GELİN BUNU başkalarına anlatın!!!

Kasım 13, 2007, 04:12:22 ös
Yanıtla #36
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Alıntı
Sn Mason'un yazdigi bilginin dogruluguna sahsen inanasim gelmiyor bir sureligine Metropolitan Police Service''te calismis biri olarak. Yani sizin dediginiz gibi bir hadise gercekten olduysa bu ilgili polisin kendi insiyatifi olabilir ama butun bir teskilat boyle diye tanitmak yanlis ki, teskilatta,  Mason'lari seven bir cok ust duzey polis ve istihbaratci da bulunmaktadir...

Sayin Sebnem,

Bu anlatilan olay oldukca eskidir. Dogrulugu elbette kesin olmadigi gibi hicbir kimse yada kurumu suclama amaclida degildir. Olayi kurumsal acidan bakarak, kisisel almaniza gerek kalmayacak kadar sade bir yazima sahiptir. Soyledikleriniz dogru. Ingiltere polis departmanindaki bircok ust duzey kisi Kardesimizdir. Ancak bu olayda anlatilan polis oldukca alt seviyede bir trafik polisidir. Sizinde belirttiginiz gibi kisinin kendi insiyatifini temsil etmektedir.

Olay; belgelenmis yada kesinligi dogrulanmis olmamasindan dolayi, genellikle Masonlarin birbirine anlattigi rivayetten ibaret bir tesaduftur.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 02, 2007, 02:42:43 öö
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

bu rit gerçekten çok ilginç ve iyi işler yapan bir rit

Aralık 11, 2007, 08:24:24 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

sn.Mason derece dışında özellikle :
   öğretiler ve ""iyiyi daha iyi  yapamabilmek"" 
bu yönlerden diğer ritlerle farki var mıdır?

Aralık 11, 2007, 08:48:07 ös
Yanıtla #39
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin bilmeliyimgalilei,

"iyiyi daha iyi  yapamabilmek" yazdiginiz kisimi yanlis yazilmis olarak kabul ediyor ve sorunuza cevap veriyorum.

"iyiyi daha iyi  yapabilmek" ogretisi Masonlugun temelinde yatan ve ilk 3 derecede asilanan ogretidir. Elbette Ritlerdede bu temele bagli kalinarak calismalar gerceklestirilir.

Saygilarimla