Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk teklifi alan kişi herhangi bir tereddüt yaşar mı ?  (Okunma sayısı 23363 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 16, 2008, 09:22:35 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sayin Dino,

Öncelikle göndermis oldugunuz ivedi cevap icin tesekkür ederim.  
Sordugum sorunun aslinda abesliginin bende farkindayim ama, ögrenmenin sonu olmadigini düsünenlerdenim ve masonik egitime olan merakimdan dolayi bu soruyu size yöneltim, belki önerebileceginiz ve bizim gözümüzden kacan yada göremedigimiz, tanimadigimiz yazarlar olabilecegini düsündügümdendir. Yada size daha önceden tavsiye edilen kitaplar oldugundan, bizleride bilgilerinizden mahrum etmiyeceginizi bildigim icin affiniza siginarak bu soruyu size yöneltmistim.
Diger bir deyisle ;Yani bizim gören körlerden oldugumuzdandi.

Tavisyenize uyup, ilk firsatta Türkiyeye gidip bu kitap serisinden bir adet edinecegimi size temin ederim.

Tesekkürler , Saygilarimla

Aralık 16, 2008, 09:24:17 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sayin Dogudanesen,

Ilgi ve alakaniza cok tessekkür ederim. Önerdiginiz kitabi da seve seve listeme ekledim.

Tesekkürler, Saygilarimla.

Aralık 16, 2008, 09:26:53 ös
Yanıtla #22

sn. zebex ,
Zürih'te yaşıyorsanız muhtemelen Almanca'nız vardır . Helmut Reinalter'in kitabını orada rahatlıkla bulabilirsiniz ,çünkü kendisi Avusturyalıdır .
Bilgi , en kutsal güçtür !

Aralık 16, 2008, 09:44:28 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sn Dogudanesen,

Evet Zürich de yasiyorum. Size borclandigimi düsünuyorum :)
Helmut Reinalter i de severek okuyacagima inaniyorum, ama aslinda ben daha cok Türkiyedeki yazarlarida merak ediyorum cünkü her ne kadar da olsa, ilkaki kültürümüze ait degisiklikler olacagina inaniyorum.

Saygilarimla.

Aralık 16, 2008, 10:50:43 ös
Yanıtla #24
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Zebex,

Cok rica ederim, sorunuzu abes olarak gormedim asla, boyle bir hava olustuysa kusura bakmayin lutfen. Sadece sunu soylemek istemistim; antimasonik kitaplarda her seyi bulmaniz mumkun ama tamami yanlis ve yanli olarak. Masonik kitaplarda da bulabileceginiz sey ya felsefedir ya da Mason'larin anlayabilecekleri detayli kavramlar, semboller, yazili olan ya da olmayan kurallarin acilimlaridir.

Aklima gelmisken, Tamer AYAN'in da bircok kitabi vardir, rahatlikla ve keyifle okuyup bilgi edinebileceginize eminim.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Aralık 17, 2008, 10:54:59 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sn Dino,

Tekrardan cok tesekkür ederim alinma yada kirginlik olmadi, bilakis haklisiniz yazdiklarinizda.
Sizinde dediginiz gibi, haricler icin biraz zor. Cünkü `bakmak yetmez, görmek lazim`. Ama benim sorumun icinde yatan düsünce, belki bizlerinde anlayabilecegi basit e indirgenmis (anlatim ve icerik olarak) kitaplar oldugunu düsünmemden dolayi idi.

Ve herkezinde bildigi ve asla yalnis anlamayacagi gibi, sizlerin bizleri bir nebze de olsa, Masonluk hakkinda aklimizdaki eksik yada yalnis bilgileri düzeltmek amaci ile bu site yi kurmus oldugunuzdur.

Türkce gibi güzel bir dilde herkes istedigi kelimeyi istedigi yada bilgisi oranin da anlar, burda önemli olan amac dir arac degil.
Kisi kendinden bilir isi, bu yüzden seviyeyi asla düsürmiyeceginizi biliyorum. O yüzden icimde bir kirilma yada yalnis anlama olmadigini size temin ederim.

Tekakrdan cok tesekür ederim.

Saygilarimla.

Aralık 17, 2008, 11:31:07 öö
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

arkadasim bence kitaptansa bu forum sana yeterde artar bile. bir kitapta 300-500 sayfa vardir. bu forumda 45 bine yakin mesaj ve 4500 e yakin ayri konu var. boyle bir kutuphaneyi hangi kitapta bulabilirsin?

bana gore kitap yerine burayi okuman her turlu bilgiyi sana verecektir. antimasonik bilgileri bile.

Aralık 17, 2008, 10:51:24 ös
Yanıtla #27

sn. zebex ,
Mustafa Besimzade'nin Sorularla Masonluk adlı eserini şiddetle tavsiye ediyorum.

Saygılar ...
Bilgi , en kutsal güçtür !

Aralık 18, 2008, 11:43:30 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Sn. dogudanesen,

Ilginize cok tesskür ederim, en kisa zamanda edinmeye calisacagim.

Saygilarimla

Temmuz 22, 2009, 03:46:20 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Dino

profilinizde bildirildiği zerine söylüyorum 43 yaşındasını, ve allah size daha nice uzun ömürler versin diliyorum öncelikle.

masonluktan önce ve sonraki yaşantınızı gerçekten çok ılgıyle okudum. ve masonluktan sonraki yaşantınızı ayrıca imrenerek okuduğumu belirtmek istiyorum. insanlar mason olmak ısteyebılırler ve omurlerının sonuna kadarda sadece bu beklentıyle yasamayada mahkum ola bılırler. eğer rahatsız edıcı bır cevabı yoksa acaba masonluktan sonrakı yasantınız yasamınızın hangı zamanında başlamış bulunmaktadır.

gerçekten çok merak  ettiğim bir sru olduğundan soruyorum kesınlıkle sahısı bır soru değildir.

saygılarımla,