Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bence Pkk kısa bir tarih içinde silah bırakacak....  (Okunma sayısı 4799 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 21, 2009, 12:34:54 ös
  • Ziyaretçi

Dtp nin sine-i Millet kararından Apo'nun idaresi ile vazgeçmesi tekrar meclise dönmesi Kürtçülük siyasetindeki Apo açmazını ortaya koyuyor artık politika üretmekten aciz sadece gündeme takılı kalan bu zihniyet Mahmur kampının kapatılması ve Açılım sürecinde Kuzey Irak kamplarının kapatılmasıyla şiddetle bir şey ortaya koyamayacağını anlayacak ve kısa bir tarih içerisinde hem jest olarak hemde naif direniş adına silah bırakacak kendini şehir örgütlenmelerine çekecek zaten Kck nın kurulması ve geliştirilmesini de bu planlar içerisinde görüyorum.Modern dünya artık şiddet istemiyor pkk zulmu caniliği en başta Kürtlere zarar veriyor.

Artık günümüz dünyasında İsrail bile şiddet kullanmanın zararlarını görüyorken Pkk'nın kendini fesh etmemesi düşünülemez,günümüz dünyasının tek haklı silahlı gücü ve sivilleri öldürmesine karşın değerini koruyan gücü ABD olarak kalmakta..

Saygılarımla...

Aralık 21, 2009, 01:51:53 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Bu PKK-la bash etmek icin onlari Irakta gebertmek lazim. Nasilsa yilanin basi oradadir.

Aralık 21, 2009, 03:55:34 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Pkk uzun zamandır tasfiye sürecinde ama direniyor.ABD ve bazı avrupa ülkeleri pkk nın üzerini çizdi.Fakat üniter yapısı değiştirilen pkk nın tabir yerindeyse öylesine çok kocası varki halen üstünü çizmeyenler var demekki İsrail gibi mesala.Mossad ajanları Irak'ta peşmergeyi eğitirken arada pkklılarıda eğitiyor  heralde.Yoksa bu kadar uzun sürmezdi bu tasviye.

Saygılarıımla

Aralık 21, 2009, 09:05:22 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Belkide pkk bir tasviye sürecinde değildir.Bir temizlik sürecinde de olabilir.Ranttan gelen geliri daha az kişi arasında bölüşmek için yapılıyorda olabilir.Ben Türkiye Devletinin pkknın tasviye olmasını bekleyecek kadar aciz olduğuna inanmıyorum.Bu ranttan pay alanlarn payını büyütmesi olarakta yorumlanabilir.Bana göre istenilse pkk 3-4 ay gibi bir sürede bitirilebilir.

Aralık 21, 2009, 09:35:12 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Kanımca terör örgütü tasviye edilmiyor ; bilakis daha da güçleniyor...Umarım  Devlet Adamlarımızın  miyopisi , hipermetropisi ve de  astigmatizmi tedavi olur :)  Yanılmış olmayı çok isterdim...

Ocak 03, 2010, 04:10:14 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Abdullah Öcalan'ın Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşi Osman Öcalan'ın değerlendirmesi: Kürtler 'Dağ değil ova' dedi...

Abdullah Öcalan'ın Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşi Osman Öcalan, "eve dönüşü" değerlendirirken, demokratik açılım süreciyle ilgili DTP'ye ve PKK'ya uyarılarda bulundu. "Kürt halkı dağ değil ova demiştir" diyen Öcalan'ın mesajları şöyle:
HALKIN BARIŞ İSTEĞİ: Habur Sınır Kapısı'ndan girişler önemlidir ve olumludur. Benim için önemli olan 34 kişilik grubun gelmesinden öte halkın barış isteğidir. Halkın bu karşılamaya ilgisi herkesi düşündürmelidir. Halk, devletin ve hükümetin yürüttüğü bu demokratik barış açılımına destek vermiştir. Kürt halkı dağ değil ova diyor. Halk dağdakilere 'ova'da toplanın diyor.

SEÇENEĞİNİ ORTAYA KOYMALIDIR: DTP ve PKK çok dikkatli hareket etmeliler. Barış karşıtlarının ekmeğine yağ sürecek davranış ve söylemlerden uzak durulmalı. Yoksa süreç çok yara alır. DTP ve PKK, devletin bu tutumunu takdir etmeliler.

AÇ BIRAKILMAMALI: Gelen bu insanlar aç bırakılmamalı. Aç kalan insan bir süre sonra soygun yapar, çeteleşir veya mafyaya bulaşır. Çünkü bu gelen insanlar silahtan başka bir şey bilmiyor.

BİZE DE CESARET VERDİ: Hükümetin ve devletin takındığı tavır bizlere de cesaret verdi. Şahsen benim dönüş isteğim de bir kat arttı. Bana göre süreç başlamıştır ve artık geriye gidiş olmaz.

Bu nethaberden alıntıladığım bir yazı pkk yı bırakanlar veya pkk dışı kürt siyasetçiler kesinlikle bir uzlaşıdan yana olduğunu düşünüyorum aynı zamanda Osman Öcalanın Türkiyede bir muhafazak kürt partisi kurmak istediğini desöyledi....

Üsteki yazımda Amerikayı silahlı güç olarak haklı görmediğimi belirtmek isterim sadece dışarıdan öyle gözüküyor veya şöyle de denilebilinir Amerikanın bileğini bükecek yok..

Saygılarımla...

« Son Düzenleme: Ocak 03, 2010, 04:13:23 ös Gönderen: amurdad »