Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DENİZ GEZMİŞ  (Okunma sayısı 36381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2008, 11:51:12 ös
Yanıtla #50
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

ya güzelim amma uzattın mevzuyu p.m. yolluyorum sana kabak tadı verdirdin yani... kıytırık üniversiteni oku derkenki kastımı bile anlamadın hala bir şeyler geveliyorsun... şu anda emnim ki yüzünde hafif bir gülümseme vardır... böyle çok akıllıca hareketettiğini düşünen yeniyetme gençlerde olan o kendinden geçmişliğin remzi gülümseme... cidden sakin sakin yazdıklarımı okusan farklı bakmaya yeltensen bayağı farklı göreceksin dediklerimi ama yok buldun ya o gülümsemeyi bırakmak da istemiyorsun... :D... bırakma zaten hayatta tutunduğun dalı...

1. Deniz Gezmiş neden filistinde eğitim görmüştür? Git ona sor...

2. Eşitliğin, özgürlüğün ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünya hayaline sahip olmakla aynı yolun yolcusuyum... bu hayale ulaşmanın da bir tek yolu yoktur...

3. Eğer akademisyenliği yabancı dilde yayın ile kısıtlarsan olmaz... Bir ülkenin bilimi kendi diliyle gelişir... Kaldı ki Danıştay'da yabancı dilde yayın koşulunun hukuka aykırı olduğu kararını vermişken... şimdilik 6 yayınım var... hoca değilim... doktorantım... Ayrıca istediğin bilgileri vermem kimliğimi de ifşa etmem demektir ki, onu isteseydim skullG yerine kendi ismimle üye olurdum.

4 soruya 4 cevap demişsiniz ancak ben sadece 3 soru gördüm

"4-bunlara cevap verin ki münazaramız karşılıklı olsun" diyorsunuz bu bir soru olmasa gerektir :)

hem karşılıklı ve hem de münazara olsun istiyorsunuz madem :)

benim de size sorularım var

1. Resmi ile resmi olmayan arasındaki fark nedir? "mesela siz bir suç gösterecek şey yazarsanız bundan tutuklanırsınız çünkü remidir internet." diyorsunuz Hukuk bilginiz kimin eseridir? Tutuklanmanın şartları nelerdir? Acaba Tutuklanma yerine başkaca bir güvenlik tedbiri var mıdır? varsa bunlar uygulanabilir mi? uygulanması için gereken şartlar nelerdir ve bunların tutuklanma müessesesinden ayırtları nelerdir? sizin ifadenizle Her "suç gösterecek şey yazan" tutuklanır mı?

2. İntihal ile ilgili verilmiş kaç mahkeme kararı hakkında bilginiz vardır ki burada hala aynı şey üzerinde diretiyorsunuz? İntihalin sınırları nedir? Bir gazete yazısında örneğin kaynak alıntılanır mı? Alel usul bir yazıyla akademik bir yazı arasındaki fark nedir? Ders Notlarında kaynak belirtilmeli midir? Ders Notu ya da Ders Kitabı olarak yazılan bir eser ile bir monografi arasındaki fark nedir? Eğer bir ders kitabında kaynak gösterilmez ise bu intihal olarak kabul edilebilir mi?

3. Hangi Bölüm öğrencisisiniz? Bölümünüzden mezun olduktan sonra ülkeniz için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Yoksa iyi bir iş bulsam yeter diye mi düşünüyorsunuz?

4.  Terör nedir? Terörist nedir? Tedhiş nedir? İsrail'in uyguladığı şiddet hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Araplar niçin haindir? Arapların hepsi hain midir? İsrailin en son operasyonunda katledilen bebekler terörist midir?

4 başlık altında yönelttiğim sorulara içtenlikle cevap vereceğinizi düşünüyorum.

Mart 07, 2008, 12:01:15 öö
Yanıtla #51
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

soru ekliyorum;

"mesela bir buluşunuz var bunu dünyada kendinizin olduğunu resmileştirmek istiyorsanız tek yapacağınız şey bi arkadaşınıza mail atmak" diyorsunuz

madem bu kadar basit PATENT HUKUKU diye bir hukuk dali niçin ortaya çıktı Türk Patent Enstitüsü ne iş yapar? Bir mail atıp biterse haise TPE'ye ne gerek Patent ve Marka Hukukuna ne gerek? Patent - Marka Vekilleri nasıl para kazanıyor, arkadaşlarına mail atarak mı?

bol keseden sallamadan "önce biraz bilgi sahibi olmak gerekir" :)
« Son Düzenleme: Mart 07, 2008, 12:04:43 öö Gönderen: skullG »

Mart 07, 2008, 12:30:10 öö
Yanıtla #52
  • Uzman Uye

Mart 07, 2008, 12:35:37 öö
Yanıtla #53
  • Uzman Uye

ya siz harbiden bilmiyorsunuz.neyse ben konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum bilmiyen insanlarla tartışmam.
 1. soruma cevabınızda çok komik git ona sor.siz savunduğunuz adamı nasıl bilmezsiniz.adam gerilla eğitimi alıyor ve siz hala onu savunuyorsunuz

2.ben size patent yerine geçiyor demedim ki daha yazımı bile düzgün okumamışsınız.
kıytırıktan dergilerde yazınız yayınlamış.

3.ayrıca korkuyorsunuz ne var üni. söyleseniz ben sizin ismini sormadım ki.çok komik ya.samki çok gizli bir yerdeyiz.

4.ayrıca ben sizin güzeliniz değilim siz burayı çarpık ilişkiler sitesi zannettiniz sanırım

soru ekliyorum;

"mesela bir buluşunuz var bunu dünyada kendinizin olduğunu resmileştirmek istiyorsanız tek yapacağınız şey bi arkadaşınıza mail atmak" diyorsunuz

madem bu kadar basit PATENT HUKUKU diye bir hukuk dali niçin ortaya çıktı Türk Patent Enstitüsü ne iş yapar? Bir mail atıp biterse haise TPE'ye ne gerek Patent ve Marka Hukukuna ne gerek? Patent - Marka Vekilleri nasıl para kazanıyor, arkadaşlarına mail atarak mı?

Mart 07, 2008, 12:40:30 öö
Yanıtla #54
  • Uzman Uye

bakın siz elma ile armutu karıştırıyorsunuz.

siz üniversitem ilgili laf söylediğiniz için ben size soru sordum bakın ben korkmuyorum çünkü kötü veya çok gizli bir yerde değilim

ama sizin niye korktuğunuzu biliyorum çünkü daha doğru Türkçeyle yazamıyorsunuz kopyala yapıştır yapıyorsunuz.ya öğrencilerim öğrenirse diye korkuyor olabilirsiniz.öğrencilerede böyle anlatırsınız.

soruma cevap bile veremiyorsunuz bi de karşıma geçmiş denizi savunuyorsunuz.
net sorumu cevaplıyamıyorsunuz

1-deniz niye filistinde eğitim görmüştür?kimler tarafından ne eğitimi?

2-hangi üniversitedensiniz?
korkmadan yüreklice

Mart 07, 2008, 12:41:54 öö
Yanıtla #55
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

ya siz harbiden bilmiyorsunuz.neyse ben konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum bilmiyen insanlarla tartışmam.
 1. soruma cevabınızda çok komik git ona sor.siz savunduğunuz adamı nasıl bilmezsiniz.adam gerilla eğitimi alıyor ve siz hala onu savunuyorsunuz

2.ben size patent yerine geçiyor demedim ki daha yazımı bile düzgün okumamışsınız.
kıytırıktan dergilerde yazınız yayınlamış.

3.ayrıca korkuyorsunuz ne var üni. söyleseniz ben sizin ismini sormadım ki.çok komik ya.samki çok gizli bir yerdeyiz.

4.ayrıca ben sizin güzeliniz değilim siz burayı çarpık ilişkiler sitesi zannettiniz sanırım

soru ekliyorum;

Artık edebini takın TERBİYESİZ...

Sorduğum soruları bile çarptırıyorsun... Varsa kırıntı bilgi namına işte sorular hala orada duruyor yaz da görelim boyunun uzunluğunu...

sana efendi efendi cevap veriyor seni adam yerine koyuyoruz... ama öyle çaktırmazdan altan alta laf sokuşturma yaparak hiçbir şey elde edemezsin.

Güzelim dedik kötü bir şey mi? ne demek çarpık ilişki? sen kimi kimle itham ediyorsun?

Bir buluşun resmileşmesi için ne yapılması gerektiğini öğren önce sonra resmiyetten bahset...

kıytırık dergilerde mi yayınlandı bunun derecesiniverecek olan da sen değilsin...

Mart 07, 2008, 12:42:46 öö
Yanıtla #56
  • Uzman Uye

ben kaynaklarla savunurum savunucağımı öyle atmasyonla olmuyor bu işler beyefendi.
burada birçok kişi bilgi alıyor.

size soru soruyorum daha cevap bile veremiyorsunuz.
çünkü daha neyi savunduğunuzu bilmiyorsunuz

Mart 07, 2008, 12:44:59 öö
Yanıtla #57
  • Uzman Uye

önce benim sorularıma cevap verin ki ben de sizinkilere cevap vereyim.

siz daha benim 2 sorumu cevaplamadınız

Mart 07, 2008, 12:46:53 öö
Yanıtla #58
  • Ziyaretçi

Sevgili uyeler simdi bu yorumumun ardindan eminim ki sana ne oluyor diyeceksiniz fakat yine de belirtmek istedim bence biraz daha guzel tabirler kullanalim,hem konu anlaminda sizin yorumlarinizla aydinlanmis olalim(bunu kendi adima soyluyorum cunku konu hakkinda cok fazla bilgi sahibi degilim)hem de aydinlanmak yerine yaptirim uygulanmasi vaziyetinde kalmalayalim.
Umarim yorumumu sadece samimiyetimin bir gostergesi olarak degerlendirirsiniz

Mart 07, 2008, 12:48:16 öö
Yanıtla #59
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sorunuzun cevabı PM yoluyla size iletişmiştir... şimdi lütfen sorduğum soruların cevaplarını veriniz.

sn. galilie,

size katılıyorum.