Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Üye kayıtlarının devamı ...  (Okunma sayısı 2888 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 26, 2008, 05:51:52 ös

sn. Mason ,
Forumumuza olan üyeliklerin devamı konusunda ,çevrim içi olma ve mesaj sayısı kriterlerini kullanarak bir sınırlama getirmenizi tavsiye ediyorum .

Saygılarımla ...
Bilgi , en kutsal güçtür !

Ekim 26, 2008, 10:30:13 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Ben bu teklifin özellikle mesaj sayısı kısmına son derece karşıyım. Bakınız ne için;

Bu foruma üye olalı bir seneyi yeni geçmiş durumda. Bu süre zarfında attığım mesaj sayısı 300 küsür olsa gerek. Bunun sebebi forumu ciddiye almamak ya da paylaşacak fikir üretemeyecek olmam değil, fazla mesaj kirliliğinden hiç hazzetmememdir. Art arda iki mesaj atmam, attığım mesajların da çoğunlukla kendi fikrimi olabildiğince yansıtmasını sağlar ve böylece tekrar tekrar mesajlarla argümanımı desteklemek zorunda kalmamaya uğraş gösteririm.

Forumdaki bazı başlıkların ve mesajların içeriği bazen fazlasıyla alıntı oluyor, hatta bazen forward mail tadında mesajlar bile gözüme çarpıyor. Asla "alıntı yapmayın" demek istemiyorum fakat siteye atılan mesajların da tümüyle başka bir siteden alıntı olması bana doğru gelmiyor. Bu şekilde yapılan bir alıntının altına mesaj gönderen şahsın kendi düşüncesini, konuyla ilgili fikrini yazdığı mesajlar o kadar az ki... Bazı bilgileri örneğin "hermetics.org" sitesinden, "sirius ufo araştırmaları" gibi sitelerden zaten konuyla ilgilenen kişiler takip edebilecek durumda. Burada bir diyalektik ortam varsa eğer bu tarz alıntıların altında minik bir "argumentative essay" tadında bir emek harcanması gerektiğini düşünüyorum. Eğer ki bir de bu şekilde bir sınırlandırılma getirilirse üyeliklere kişiler üyeliklerinin devamı için yine bana kalırsa foruma özel olmayacak alıntılar yoluna gidebilirler.

Bir de başlıkların altının bazen konuyla ilgisiz ve kişisel diyaloglara dönüşmesine şahit oluyoruz. Bu sınırlandırma bu tarz diyalogları da teşvik edebilir. Şahsım adına fikir belirteceğim bazı başlıkların altında bazı üyelerin zaten benim sunacağım argümanları sunduklarını gördüğüm zaman bile kendi düşüncemi yazmamayı tercih ederim ve bu durumu tedirgin edici bir gelişmenin yürürlüğe konmamasını gerektiğini düşünüyorum. Bu karşı duruşumun sebebi de özetlemek gerekirse; "bu tarz bir uygulamanın diyalektik açıdan sağlıksız olacağı ve senteze ulaşmakta zorluklar çıkarabileceği" fikridir.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 26, 2008, 10:33:33 ös
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Bu teklifinizin nedeni nedir sayın doğudanesen?
stilus absentis...

Ekim 27, 2008, 02:10:52 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Üye kaydının azlığı,siteyi arama motorlarında arka sıralara iter kardeşim..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ekim 27, 2008, 04:53:56 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Ben de şuna değinmek isterim bazı üyeler sürekli kimsenin ilgilenmediği,alakasız,sürekli kopyala yapıştır sistemiyle konu açıyorlar yorum bile yapılmıyor.

Ekim 27, 2008, 08:59:58 ös
Yanıtla #5

Teklifte bulunduğum mesajımdan sonra yazılanların içerisindeki tüm tespitlerinize katılmakla beraber ,üye sayısının sınırlandırılması konusundaki isteğimin tamamı ile mevcut üyeler arasındaki "0 mesaj" durumunda olanlarla alakalı olduğunu belirtmek isterim.

Saygılarımla ...
Bilgi , en kutsal güçtür !