Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İngiltere Parlamentosu, Filistin'i devlet olarak tanıdı  (Okunma sayısı 3221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 14, 2014, 04:51:10 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sembolik olsa da güzel bir gelişme. İlk adım her zaman en zor adımdır.

Hayırlısı olsun. Dilerim sorunların çözülmesinde katkısı ve faydası olur.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2014/10/141014_ingiltere_filistin

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Ekim 14, 2014, 05:52:56 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tarih bayunca sürekli emperyal güçlerin finansörü olan yahudi sermayesi (Roma İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, ABD) 19.yüzyıl sonlarına doğru başalayan Birinci Dğünya Savaşı sonu hızlanıp İkinci Dünya Savaşı ile noktalanan sermaye hareketinin yani Yüzyıllık yahudi sermaye hareketinin sürekli ABD ye olmasının öncünü mü aldılar acaba?

Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Ekim 14, 2014, 10:46:30 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

BARIŞIN  DAİM OLMASINI VE BU HABERİN GÜZEL OLDUĞU DÜŞÜNCESİNDEYİM. UMARIM DİĞER ÜLKELER AYNI CESARETİ GÖSTERİR. İNSANDAN KIYMETLİ HİÇ BİR ŞEYİN OLAMAYACAĞINI,BU BÖLGEDEKİ ÖZELLİKLE ÇOCUK ÖLÜMLERİNİN BİTMESİ ÜMİDİYLE.SAYSILAR SUNUYORUM.

Ekim 30, 2014, 11:17:35 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Filistin devletini tanıyan ülkelerin sayısı artıyor. Fakat İsrail devleti kurulduğunda ilk tanıyan devlet olan ve şu anda sabahtan akşama Gazze Gazze diye yeri göğü inletenin başında bulunduğu devletten tıs yok.

Ne hikmetse zatı şahanelerinin yakın ilgi duyduğu topluluk, halk veya devletler gün yüzü görmüyor. AD tarafından göz yaşına boğulan Myanmar, şiirler yakılan Gazze, kardeşim Esad, Laik olmasını istediği Mısır, Libya hepsi yerlerde sürünüyor. Bunların artık ortak bir özelliği daha oluştu oda Türkiye düşmanlığı.

Her yerde mason karşıtları masonluğun doğrudan İsrail e hizmet ettiğini söylerler.  Asıl merak ettiğim konu şudur; Masonlar Filistin devletinin kurulmasını nasıl değerlendiriliyorlar? Masonlar açısından İsrail in yanı başında bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını onaylıyorlar mı, genel değerlendirme nedir?
Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Ekim 31, 2014, 03:43:50 öö
Yanıtla #4

"Aralarında Çin, Rusya, Hindistan ve Türkiye'nin de bulunduğu yüzden fazla ülke tarafından resmen tanınmaktadır." Wikipedia Filistin için böyle demiş. Son olarak bugün İsveç de Filistin'i devlet olarak tanıdı.

Her yerde mason karşıtları masonluğun doğrudan İsrail e hizmet ettiğini söylerler.  Asıl merak ettiğim konu şudur; Masonlar Filistin devletinin kurulmasını nasıl değerlendiriliyorlar? Masonlar açısından İsrail in yanı başında bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını onaylıyorlar mı, genel değerlendirme nedir?

Masonlar Filistin devletinin kurulumasını değerlendiremezler. Bu ve benzeri konularda sadece bireysel görüşlere sahip olan masonlar olabilir. Bunun dışında böyle bir konuda "masonların görüşü" denebilecek bir görüş olması, masonluğa ters düşmektedir. Masonlukta din ve siyaset gibi konularda masonluğun resmi bir görüşü ya da kararı olamaz.

Ben şahsen dışişleri, başbakanlık vs. bir yerde devlet yetkilisi olsaydım, hatta milletvekili bile olsaydım, Filistin KKTC'yi tanıyana dek Filistin'i devlet olarak tanımamayı önerirdim.

Ekim 31, 2014, 04:30:19 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Her Şeyin Altında Bir Şey Yoktur; Bazen Doludur, Bazen Boştur.
Masonluk; Neden Her Şey ile Bağdaştırılır, Anlamıyorum.

Benim Şahsi Düşünceme Göre;
Uzaktakilerin Değil Yanı Başında Olan İsrail'in Filistin'i Tanıması Lazım.

Bunun Olabilmesi için de Yaramaz Çocuğun, Bahanesinin Olmaması Lazım,
Filistinliler; İçerideki Hamaslıları Topraklarından Göndermediği Sürecede Bahaneler Her Zaman Olacaktır.

Sayın resurrected'in Şahsi Fikrine de Katılıyorum,
Bende Filistin KKTC'yi tanıyana dek Filistin'i devlet olarak tanımamayı önerirdim.

Lakin Bazen Diplomasi Farklı Şekil de İşleyebilir,

Stratejiler ve Planlamalar da;
Sınır Hatlarından, Doğal Madenlere, Borsa'dan, Enerji ve İnşaat Sektörüne Kadar Her Şey Bu, "Tanıma Durumunu" Değiştirebilir.

Şunu da Unutmayalım; Şahıslar Şirketleri, Şirketler Devletleri, Devletler Şahısları Yönetir.
Saygılarımla.
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Ekim 31, 2014, 08:59:10 öö
Yanıtla #6
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Filistin için güzel bir haber.

Yalnız bu konu içerisinde masonların Filistin- İsrail ilişkisi ile nasıl bir bağlantısı olabilir?

Mason karşıtları masonların İsrail'e hizmet ettiğini söyler demiş sn.Selim.Masonluk ve yahudilik arasındaki farkı kavrayamayanların görüşlerine tabi saygı duyarım ama bu iki kavramı bir tutacak ispatları var ise..

Sn.resurrected Filistin KKTC'yi tanıyana kadar.. gibi bir nedenle görüşünü belirtmiş güzel.Bazen menfaat beklemeden birşeyler yapmak güzeldir diye düşünüyorum.Saygılarımla.
Görmek, varlığın yükselişidir.