Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TRT, FETHULLAH GÜLEN'in mi?  (Okunma sayısı 25691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2010, 08:42:06 ös
Yanıtla #30

Korkmayın Sn. Skull G, Masonların fedaiye ihtiyacı yoktur kendilerini savunabilirler.
Bende sizin bu tavırlarınızdan çok rahatsızım insanlar bir şey yazıyor Masonluğu yada Türkiye'deki Mason localarını eleştiren bir şey yazdımı hemen görev adamı olarak devreye giriyorsunuz bu kadar kraldan çok kralcı olmayın, Masonluğa ilginiz olabilir ama bu siteye üye olan herkesde var bu ilgi tek değilsiniz, foruma üye bir çok Mason var rahatsız olurlarsa kendileri açıklama yaparlar aciz durumda değiller. her konuıya bir fedai tavrı ile dalmanızda benim açımdan çok yanlış.

Bende saygılar sunarım...
Konuyu kisiellestirmemeye ozen gosteriniz.
Spes mea in Deo est

Şubat 02, 2010, 08:47:10 ös
Yanıtla #31
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Kisisellesmeden zevki cikmaz ki :D
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 02, 2010, 10:46:33 ös
Yanıtla #32
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Yok kisisellesse ne olacak ası :) bu arada hosgeldiniz.

Sn. merimac, yazdıklarınızı okudum. Ve sadece okudum... Ben bir süreliğine susacağım. Sanılmasın ki denilene cevap veremiyorum. Aksine susmam en büyük cevabimdir. Konuşacağım zamana var biraz daha.

Şubat 02, 2010, 10:51:38 ös
Yanıtla #33
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bu mesaja anca yuru be SkullG kim tutar seni denilebilir :D

Ozlediniz mi beni? Ilgilenin benimle, sevin beni :D

Şubat 02, 2010, 10:55:52 ös
Yanıtla #34
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Cok özledim hatta tüm forum yolunu gözlüyordu :) ;)  seninle ilgilenmemek ne mümkün :D 

Şubat 02, 2010, 10:56:38 ös
Yanıtla #35
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Oyhhh tirledim ha :D

Eyvallah sevgili SkullG

Şubat 02, 2010, 11:18:58 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Malesef,Fetullah GÜLEN ve benzeri günümüz tarikat liderlerinin gerçek gayesini ıskalıyoruz.İslam,binbeşyüz yıldır olmadığı kadar tehlike altındadır.

Üstlendikleri misyon gereği,inananları Kur'an'dan uzaklaştırarak,İslam'ı uyduruk hadislerin ve kendi dayatmalarının doğrultusunda yeniden şekillendirerek,mensuplarının tamamını tekelden kontrol etme gayretine düşmüşler,bu ideal istikametinde kendilerini kullandırmakta,başkalarınıda kullanmaktadırlar.

Bunların kafa karıştıran ve anlaşılmayan söylemlerinden İslam'ı anlamayı tercih etmiş insanlara dikkatli baktığınızda,tektip insan portetifini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Samimi inananın,yolunu bulmak için başkasının manipülasyonuna ihtiyacı yoktur.Aynada kendi gözlerine korkmadan bakabilen bir inanma arzulusu,kendini kendine bırakacak kadar ısrarlı olur,sukunetle tefekkür ibadetini gerçekleştirebilirse,Tanrı'yı da,"O"na giden yolu da rahatlıkla tehşis edebilir.

Bu oyuna kayıtsız kalır,bizlere nufuz etmelerine izin verirsek,inanan samimi müslümanların farkında olmadan "Şirk"tuzağına düştüğünü göreceğiz.İslam'ın adı belki aynı kalacak ama içi tamamen boşaltılacak.

Herzaman söylediklerimi ısrarla vurgulamak istiyorum.Kur'an'da ki,hatta tüm kutsal metinlerdeki mesajların tamamı KİŞİYE ÖZEL dir.Bir insana sevgilisinden veya ailesinden gelen mektup,nasıl başkaları tarafından okunup açıklanamazsa,kutsal metinlerinde içeriği aynı statüdedir.Başkası size okur ve açıklarsa o mektuptaki anlatımlar özgünlüğünü ve deva olma özelliğini yitirir.

Bunların kitlelere vermek istediği yegane mesaj,tüm dinlerdeki ruhban sınıfının yapmak istediği gibi"Siz okumayın,anlamazsınız,ancak biz size anlatabiliriz.Bunedenle sonsuza kadar bize ihtiyacınız var,inanmanız gerekenleri biz size öğreteceğiz"mesajıdır ki,külliyen yalandır.İnanaların idrak düzeylerindeki artış,günümüzde bilgiye ulaşmanın kolaylaşması tüm dinlerdeki ruhban sınıfını paniğe odaklamış,örgütsel çözümler üretmeye zorlamıştır.

Neyaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar,inananlar,birerbirer tekbaşlarına,kendilerine şahdamarından daha yakın olan Tanrı ile tanışmayı başaracaklar,aracıya ihtiyaç duymadan hakikat menziline vuslat olacaklardır.Buna inanıyor,bukonuda inananlara ve Tanrı'ya yürekten güveniyorum.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 02, 2010, 11:33:43 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Bay Lux_e_Tenebris,

Ben Fransız değilim ki Cezayir'e, Tunus'a, Çad'a, Moritanya'ya, Cibuti'ye gidip, halkı yam yam gibi gösteren filmler üreten Amerika'da ki kimi lobilerin yardımıyla misyonerlik faaliyeti yapayım.

Ben  814.578 km2 vatan toprağına sahip çıkamıyorken, dış işleri memur misali çalışırken, hala kardan ulaşılamayan köylerimiz varken ne yapmayı planlayabilirsiniz!

Öğrenci halimle, baba parasıyla, THY'ndan 33TL'ye promosyonel bilet alırken, 31TL vergi ödediğim bir ülkede neyi planyabiliriz. Benim babam affedersiniz eşek gibi çalışacak, aman devletimize karşı alnımız ak olsun vergimizi veririz diyecek, muhterem devlet baba 5 tane televizyon açacak, bir de içine fettoşcuları dolduracak. Bu ülkenin vatandaşlarına sormadan devlet malını 2 senelik karına satacak, ben de bu ülke için plan mı düşüneceğim.

Eğitelim demişsiniz, üniversite son sınıf öğrencisi olduğum güzel ülkemde, yurt dışında master yapmak amacıyla danışmak için konuştuğum koca koca prof.'lar, oralarda okuyacaksan kurtar kendini gelme Türkiye'ye emeğinin karşılığını alamazsın denildiği bir ülkede neyi planyabilirsiniz.

Baba parasıyla okuduğum özel(vakıf) üniversitesitede gelen bir çok hoca, boğaziçi üniversitesinde ya da diğer güzide üniversitelerde  dersine asistanını sokup, bize geldiğinde, derste yüzüme baka baka Türkiye'nin sorunlarını anlattığı bir ülkede neyi planlayabilriz. Adam çalışmış didinmiş, kendini çok iyi yetiştirmiş boğaziçi üniversitesine girmiş, adamın hocası para için özel üniversitede derste, kendisi yerine asistanı giriyor. Bu ne biçim adalet.

Bildiğim kadarıyla siz bir firma sahibisiniz ve yurtdışında yaşamaktasınız, bizden daha iyi Türkiye'yi gözlemlemektesiniz, bir üniversite öğrencisini 20'li yaşlarına kadar yarış atı gibi bir eğitim (olmayan) vereceksiniz, sonra da bu ülkenin öğrencileri bu ülke için plan yapacak.

Yurt dışındasınız bilirsiniz Avrupa ülkelerini yağmur yağar ıslanırsınız ama ayaklarınız çamur olmaz, Türkiye’de yağmur yağar evlere değil, bütün semte sel basar. Gecekondu yapandan çöp vergisi alınan, gecekondu mahallesine elektrik götüren ya da kaçak binaya doğalgaz bağlayan başka ülke varmıdır?

Biz yapsak yapsak anca Afanistan'a gider sünnet yaparız, cami onarırız ya da Kore'ye gidip dönen askerlere gazi madalyası takarız.

Bayım bizim ülkemizin çok sorunu var, biz okyanusun öbür tarafına geçemeyiz. Bu yukarıdakiler sadece bir üniversite öğrencisinin üzüldükleri, hem de Türk olmakla gurur duyan bir üniversite öğrencisinin üzüldükleri.

O kisiye saygi gosterin demiyorum. Fikirlerinizi savunurken saygisizlik yaptiginiz surece fikirlerinizin degeri azalacaktir diyorum.
Misyonerlik calismalarina gelince, baska dinlerinki yapilabiliyor ve yapiliyorsa bizim dinimiz icin de yapilmasi normaldir, yapilmalidir.  
Sizler de (bizler de) gidelim Afrika'nin ucra koselerine... Biz de onlari egitelim, Ataturk hakkinda, dunya hakkinda. Neden yapmiyoruz? Neden yapmiyorsunuz?

Deniz Baykal'in en buyuk problemlerinden biri elestiri yaparken cozum sunamamasidir.  Sizin cozumleriniz nelerdir? Nasil durdurulur bu adamlar?
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2010, 11:41:27 ös Gönderen: Mozart »

Şubat 03, 2010, 12:26:22 öö
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Bay Lux_e_Tenebris,

içgüdüler değil edindiğim izlenimlerin sonucu; belli oranda gerçek hayatta tanıdığım masonların bazılarından edindiğim izlenimler (onlar HKEMBL değildir diyebilirsiniz ona bir şey diyemem) belli oranda da bu siteden edindiğim izlenimler
örnek:
Bir kişi hem mason hem cemaat üyesi olabilirmi sorusuna cevabınız: "aslında olmaması gerek, prensipte karşıyız ama öyleyse de yapılcak bir şey yok yaptırım uygulayamayız." bence bu tür bir cevap vererek Masonluğun temel ilkeleriyle çatışmaktasınız mason olcak kişi özgür olmalıdır özgür düşünebilme yeteneğine sahip olmalıdır. şeyhin peşinde taklalar atan fırıldak olan kişinin özgür düşünceli biri olabilceğini mi düşünüyorsunuz? hayır mürid dediğin kişi özgür düşünceli olamaz, onun şeyhine ve diğer müridlere gönül vefa borcu vardır verilen görevleri yapmalıdır diyorsanız kişi mason olmanın şartlarını kaybetmektedir niye yaptırım uygulayamıyorsunuz? bu da cemaatlere bakış açısını gösteriyor, biz cemaatlere karşıyız diyemiyorsunuz.

Türkiye'deki Masonluğun Masonluğun ruhunu kaybedip kaybetmediği konusunda şüphelerim var derken bu tür yorumlardan bahsediyorum.

Şubat 03, 2010, 05:12:12 ös
Yanıtla #39
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sn Mozart'a katiliyorum. Ama ne yapmaliyiz Sn. Mozart?  Cozum nedir? Buradan fetscular tu kaka demek mi? Ben Fransiz degilim, onlar ABD destekli demek mi? Bu ulke bitmis aga, bak egitim de boyle, profesorler bile boyle diyor demek mi?

Cozum ne? Ben onu merak ediyorum. Sanirim Lux de (ben ona Lux derim :D ) o anlamda sormus.

Dip not: Umarim sn Lux_e_Tenebris kizmaz, saka yapiyorum.