Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tuncel Kurtiz - Haksızlık  (Okunma sayısı 894 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 15, 2018, 09:48:47 ös

Sen Özelsin

Kasım 16, 2018, 12:12:45 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
sn @Tık-Tik-Tak izledim çok etkilendim sanki geçmişte töreyi anlatıyor hani kan davaları varya birde günümüzde ise hani haberlerde izlemişmisinizdir bilmiyorum yani 25 kuruş için adamı öldürdü yani her yerde haksızlık çok yaşanıyor haklımıyım sizce.
saygılarımla ve sevgilerimle

Kasım 16, 2018, 02:03:25 ös
Yanıtla #2

Tuncel Kurtiz’in bu güzel sesinden yaptığınız paylaşım için teşekkürler.  :)

Haksızlık ve ya haksızlığa uğramak ve yahutta haksızlığa uğradığınızı zannetmek. Çok ilginç bir terimdir, ama ben pek sevmem haksızlık kelimesini. Çünkü bana bireysel ve egoist geliyor.

Gerçekten haksızlığa uğradıysanız ise aklınıza Mahatma Gandhi’nin şu sözü gelsin; ‘Zayıf insanlar affedemezler, affetmek güçlülere has bir özelliktir’.

Bir de haksızlığa uğradığınızı düşünüyor ve ‘affedemiyorsanız’ maalesef başka bir kötü özellik daha kazanırsınız; Kin!.

Çok felsefe yapmak istemiyorum ama eğer kin tutan bir karakterseniz ve buna engel olamıyorsanız da, Oscar Wilde’ın bu konu hakkında çok güzel bir sözü vardır; ‘Düşmanlarınızı her zaman bağışlayın. Hiçbir şey onların canını bu kadar çok yakmaz’.

Sözün özü, affedin ve unutun, bırakın size ‘saf’ ve ya ‘aptal’ desinler. İnsanlar eninde sonunda sizin doğru olduğunuzu göreceklerdir. Misal, bakın yine Gandhi ne demiş; ‘Önce önemsemezler, sonra gülerler, sonra kıskanırlar, en sonunda ise yenilirler’.

Affetmenin bir güzelliği de sırtınızdaki yüklerden kurtulmanızı sağlamasıdır.

Sizleri seviyorum, bu forumda da haksızlığa uğradığımı hiç bir zaman düşünmedim, düşünmeyeceğim. Bir sorun varsa da önce kendime bakmaya devam edeceğim. İğneyi kendime, çuvaldızı başkasına.

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2018, 02:25:29 ös Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci