Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Darwin Bu Ise Nederdi?  (Okunma sayısı 15668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 06, 2012, 03:21:30 ös
Yanıtla #40
  • Aktif Uye

Bir kere Coğrafya bilgin de sıfır. Güneydoğu dağlıkmış, kürtlerle gerilla savaşından çekilmiş.

GÜNEYDOĞU DAĞLIK DEĞİL DOĞU ANADOLU DAĞLIKTIR.
HİTLER MUSUL PETROLLERİNE GİTMEYECEKTİ.

Tarih bilginde sıfır.

HİTLER RUSLARIN PETROL KAYNAKLARINI KESMEK VE KENDİNE PETROL KAYNAĞI YARATMAK İÇİN AZERBAYCAN KAYNAKLARINA YÖNELDİ. NE İŞİ VAR MUSUL'DA. RUSYA NERESİ, MUSUL NERESİ. HİTLER KUZEY HATTINI KULLANACAKTI YANİ BUGÜN DOĞU BATI YÖNÜNDE UZANAN KUZEY ANADOLU FAY HATTI OLAN OLUĞU.

ANADOLUDAN GEÇME FİKRİNDEN VAZGEÇİNCE KARADENİZİN KUZEYİNDEN AZERBAYCAN'A ULAŞMAK İSTEDİ ANCAK BAŞARILI OLAMADI.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.osmannuriaras.com%2FSavasPetrol.doc&ei=lZRIULedN4zCtAbMkoHQAw&usg=AFQjCNE5wNpViR9x3sxdngTtfpWNwHkruQ&sig2=WUJ03RcaW4kbS5a-LxL3Yg

O TARİH PROGRAMINDA MI BU SAÇMA SAPAN GERÇEK OLMAYAN BİLGİLERİ VERİYORLAR?

Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Eylül 06, 2012, 03:29:08 ös
Yanıtla #41
  • Aktif Uye

TARİHİ TV KANALLARINDAN MI ÖĞRENİYORSUN?
BU KANAL ZATEN ATATÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR.

SEN ÖNCE BU KANALIN ARKA PLANINDAKİ DENİZ FENERİNİ BİR YAZ DA OKUYALIM.

SONRA ATATÜRK DÜŞMANLIĞI YAPARSIN.

KANAL 7 GRUBU

Televizyon:
Kanal 7, Ülke TV, Kanal7 Int, TVT.

Radyo:
Radyo7, İstanbul'un Sesi Radyosu.

İnternet:
Haber7.com, Cafesiyaset.com, Rotahaber.com, Tumspor.com, NewsTime7.com
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Eylül 06, 2012, 03:37:39 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Sayın Asimov, önyargılı ve duygusal davranıyorsunuz. Ben doğu anadoluyu görmedim fakat güneydoğu anadolu dağlarında askerliğimi yaptım. Siirt şırnak arası bir dağdaydım. Bu coğrafyada silahlı mücadele imkansızdır. Ve koskoca bir orduyu yutabilecek ölçülere sahiptir. Yani 100 kişilik özel yetişmiş bir kuvvet, bizim 10bin kişilik yeni yetme erleri silah kullanmadan harcayabilir.

Türkiye'nin enerjisini kendi korktukları coğrafyada harcamasını sağladılar. Bu yüzden bakarsanız pkk yı israil, iran, rus, ermenistan sürekli destekliyorlar. Eğitim mühimmat para ve personel vb. Buraları boşaltacaklar bir şekilde ben satın alacaklarını tahmin ediyorum. ucuza satın alabilmeleri için de ülkenin fakirleşmesi ve buna mecbur kalması gerekiyor pkk terör örgütü de buna maşa oluyor.

Saygılarımla.

Eylül 06, 2012, 04:50:23 ös
Yanıtla #43
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Hani daha önce şecaat arzeden merd-i kıptiden söz etmiştim ya...

Sonrasını da ekleyeyim: Sirkatin söyler.

İşte sirkat şu:

Kaynak olarak Prof. Dr. Mehmet Çelik'in anlatımlarının verilişi.

Prof. Dr. ibaresini görünce sakın bilim adamı falan sanmayın. İlahiyat profesörü.

Elbette ilahiyat profesörleri arasında pek aydın kişiler de var, bilim adamı sayılamasalar da. Örneğin bir Yaşar Nuri Öztürk'e şapkamı çıkarırım; her ne kadar üniversiteyi bırakıp siyasete soyunmasını yanlış bir tutum saysam da...

O kişiler bilim adamı sayılamazlar çünkü ilahiyat bir bilim değildir zaten. Hıristiyanlar da Teoloji'nin bilim olduğunu ileri sürer.

Boşuna! Geçiniz.

Araştırmasız, deneysiz, sınamasız, istatistiksel verisiz, usa vurmasız, teorisiz, yasasız  bilim olmaz. Bu nedenle Tarih de bir bilim değildir; birikim değerlendirmesidir.

Bu bağlamda metafizik ile diyalektik arasında önemli bir fark var. Kimileri metafizik bilimden söz eder; olmaz öyle şey.

Ancak konumuz o değil; konumuz Prof. Dr. Mehmet Çelik'in kendisi de değil, ona saygılarımızı sunalım ama kendi alanında kalsın lütfen; asıl konumuz onun ettiği sözlerin referans olarak alınması.

Böylece masor1976'nın bu lafları niçin sarf ettiği de anlaşılıyor. Kapılmış bir kere. Oysa biraz aklını kullansa, biraz bireysel buyrultusunu ön plana çıkarsa, ikide bir Allah sözcüğünü gündeme getirmese, bilir bilmez Atatürk'ü ve Atürkçüleri bilgiye dayalı eleştiri yerine olur olmaz kötülemeye kalkışmasa, üslubu fena sayılmaz hani, az çaba gösterse, kendini geliştirebilir, lumlu ve düzgün bir yola girebilir; ilerleyebilir.

Umarım öyle yapar.

Umarım burasının masonlar.org sitesi olduğunu da unutmaz ve  önceki yazılarındaki yanlış tutumunu sürdürmez.

Darwin şimdi yaşasaydı buna bir şey diyemezdi çünkü bu onun bilimsel alanına girmez ama Jung "İnsanın evrimi işe böyle sürüyor." derdi belki...

« Son Düzenleme: Eylül 06, 2012, 05:23:10 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 06, 2012, 07:29:49 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Sayın Adam ben kemalist değilim demek kemalist düşmanıyım demek değildir. Benim şahsi kanaatim her düşünce ve sistemlerde bardağın dolu tarafları var. Bana siyasi bir otoriterlik verilmiş olsaydı şeriattan komunizme kadar her sistemden işe yarar bölümleri alır kullanmaya çalışırdım.

Atatürk ilke ve inkılapları laiklik ve sekülerleşmeyi hedefler fakat bu başarılamamıştır. Din ve devlet işleri birbirinden ayrılamamıştır. Devlet otoritesini sağlamak için kolaya kaçıp vatandaşı da laik kafa yapısına sıkıştırma çabası içine girilmiştir. Başarı gösterilmeyince de diyanet işleri ile disiplin altında tutulma çabasına girilmiştir.  Arapça harfler yasaklanmıştır vb.. Bu nedenle dini hassasiyetleri olan kesimler din elden gidiyor diye telaşlanıp ayaklanmıştır.  Yurtta barışı hedefler fakat farklı kökenlerden oluşan bir ülkede Türkçülük adı altında faşist bir kafa yapısı doğmuştur. Kürtçe yasaklanmıştır. Kürtler işkencelere maruz kalmıştır. Neticesinde de kürt hareketleri ve başkaldırılar görünmüştür vb. İstiklal mahkemelerinde abartılı idamlar gerçekleştirilmiştir. İlkelerden ziyade yapılan icraatlar eleştiriye maruz kalıyor.

Belki o tarihi şartlar gereği sert bir mizaç sergilenmiş olabilir. Çünkü osmanlı imparatorluğu ingiliz ve rus gibi çok güçlü emperyalistlerin ajanlarıyla doluydu. Tarikat liderlerinden, hayır kurumları, eğitim kurumları vb. gibi  sivil örgütlere kadar masum görüntü veren çoğu sivil ve zararsız görünen kurumların kadrosu ajandı. Osmanlı da ajan salıyordu isim hatırlayamadım bir osmanlı ajanı eğer papa ondan önce ölseydi papalığa yükselecekti. Yani her şey göründüğü gibi değil. Bu karmaşa altında kaldığını düşünmeme neden olan etkenlerden biri de rahmetli Atatürk tüm cemiyetleri, dini tarikatları vb. kapattırıyor. Bence burda dini dogmaları yasaklatmaktan ziyade bu kurumlar ajan kaynıyordu ya da kaynıyor olablir endişesiyle kapattırmış olabilir..

Böylesine içten ve dıştan baskı altında kalmış bir ülkeyi yönetmek ve yeni bir ülke kurma telaşında yapılabilecek hataların muhakkak bir nedeni vardır ya da mazur görülebilir. Yani rahmetli Atatürk'e ingiliz ajanı vb. yakıştırması yapılması gibi çoğu antikemalist söylemler bana da çok çirkin ve mantıksız geliyor. Liderlerin bir biriyle masaya oturmaları açık veya gizli görüşmeleri normaldir.

Ben Sayın Mehmet Çelik'i ilgiyle takip ediyorum. Antikemalist biri değil anladığım kadarıyla. Fakat cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yanlışları eleştiriyor. Kendisi yanlış hatırlamıyorsam dil uzmanı. Süryanice eski incilleri filan çevirebilen tek tük insandan biri ve eski yazıları okuyabildiği için tarihi vesikaları ve dini vesikaları incelemek onun bir hobisi ve ister istemez uzmanlaşmış bir kişilik. Antikemalistlerin de kemalistlerin de çok faydalanabileceği bir ilim adamı olarak algıladım bu nedenle Mehmet Çelik konusundaki fikirlerinize katılamaycağım.

Saygılarımla.

Eylül 07, 2012, 01:41:35 öö
Yanıtla #45
  • Uzman Uye

Sayın Masor 1976, yazınızda İstiklal Mahkemelerinden bahsetmişsiniz. Anladığım kadarı ile bu konuda hayli bilgi birikiminiz var. Lütfen , biraz da "körebe divanından " bahsedebilir misiniz ?
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Eylül 07, 2012, 02:27:00 öö
Yanıtla #46
  • Uzman Uye

Bir konu başlığına bakıyorum bir de bu konu başlığı adı altında yazılanlara. Hayret ediyorum!
       Sayın Masor 1976, siz hangi tarihten söz ediyorsunuz ? Yani Çanakkale yok mu? Anafartalar, Dumlupınar, kısacası altın tepside mi sundular bu ülkeyi bize ?
        Etnik olarak Kürt  olabilirsiniz. Buna kimsenin diyeceği bir şey olmaz ama Koskoca bir Türk Ulusunu ve hemde bütün dünyanın kabul etmesine rağmen kaale almayışınızı doğrusu anlayamıyorum.
       Anlattıklarınızın gerçek tarihle uzaktan veya yakından alakası bile yoktur.
       Sırf polemik yaratılmasına yönelik olduğunu düşündüğüm için bu konu hakkında daha fazla yazmamayı uygun görüyorum.
       Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Eylül 07, 2012, 09:48:39 öö
Yanıtla #47
  • Uzman Uye

Bu konu başlığına henüz girebildim.

Okudukça şaşkınlığım artıyor;acaba bizim ülkemizden,bizim Atatürk'ümüzden mi bahsediliyor,yoksa bizlerin bilmediği başka Atatürk'mü var?

Nasıl bir zihniyet Atatürk'le,Kemalizm'le İngilizleri aynı safta görüp,Hitler gibi bir caniyi övebilir.

Kurtuluş mücadelesinde;İsrail'mi vardı da onunla ilgili hesaplara alet edilmiş olalım.Atatürk gibi bir dahi,kullanıldığını anlayamaz mı,İngilizler nezaman mücadeleye destek vermiş de,kurtuluş mücadelesi onların işine yarasın.

Ülkemizde ki yobazların sırf kendi çıkarlarına uymadığı için nefret ettikleri Atatürk'ümüze söylemedikleri bir bu kalmıştı.

Herkes şapkasını masanın üstüne koysun ve bir daha düşünsün;bizlerin Atatürk'ten başka tutunacağı dal yoktur.Bu ülkenin halen varolmasını ona borçluyuz.İftirayla,komple teorileri ile tarih değiştirilemez.

Buna benzer iftiraları duydukça,merhum gazeteci Ali Kemal aklıma geliyor;o da çok uğraşmıştı ancak sonu hüsran oldu.

Böyle safsatalar,sadece ve sadece bizleri paramparça etmeye çalışan emperyalistlerin ekmeğine yağ sürer.

Ata'mızn ve aziz şehitlerimizin kemiklerini kimse sızlatmasın,yoksa gideceklerini umdukları yere gidemezler,gitselerde yüzlerine bakamazlar.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Eylül 07, 2012, 06:13:55 ös
Yanıtla #48
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.ceycet

Artık o kadar tırsıyorumki bu siteden inandığım bir dost bile birşeyler karalasa dönüp araştırıyorum acaba o benmiyim diye sonra baktımki 2 satır yazım var sizin serzenişinizle alakası yok rahatladım önce.Sonra sinirlendim tipik karadenizli gibi ama kendime ,Öyle bir paranoya halimi başladı emin olamadım umarım uzun süreli olmaz.Bu forumda pekte alışamayacağım bir enteresanlıklar başladı sankiumarım yanılıyorumdur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 07, 2012, 07:00:23 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Sayın Alşah, askeri hukukla sivil halk yönetilmesi söz konusu. Askeri hukukta savaş sırasında ve barış sırasındaki kanunlar farklıdır. Barış sırasında firar eden idam edilmez fakat savaş sırasında firar eden idam edilir; asker kaçakları bakaya sayılır normalde savaşta ise asker kaçakları idam edilir gibi tezat duran hükümler vardır.  İstiklal Mahkemeleri savaş sırasındaki askeri kanunların sivil halka uygulanışı  gibi karanlık bir konu. Atatürk'ün başında olmadığı mahkemeler, istiklal mahkemeleri ile Atatürkü bağdaştırmak yanlış duruyor. Fakat istiklal mahkemeleri hukukçu olmayan hakimlerin keyfine göre adam astığı insani haklara ve duygulara aykırı bir uygulama halini almıştı. Burda söz konusu eleştiriyi Atatürk'den ziyade hakimlere yapmak gerekiyor. Ben kemalistlerin yerine biraz Atatürk'ü savunmaya çalışayım dedim. Benim bu gibi bir konunun açılışında kemalist katılımcılardan bu tarz açıklamalar ve savunmalar beklentim vardı fakat antikemalist sanıp beni Atatürk düşmanı ilan ederek tepkilerini sundular.

Kemalist aydınların antikemalistlerden önce Atatürk'ü ve dönemindeki karanlık olayları bilimsel metodlarla ulusal ve uluslar arası tarihi belgelerle araştırıp savunmalar hazırlamaları gerekiyor. Olayların üstünü örtebilme gibi bir durum artık pek mümkün görünmüyor. Atatürk'ün ve arkadaşlarının savunmaya ihtiyaçları yoktur diye kestirip atarsanız her yerde bu tip veriler karşınıza çıkmaya başlayınca çok geç olabilir.

Sayın Alşah ben Kürt kökenli değilim o tarz bir izlenim bıraktım sanırım. Fakat ulusalcı da değilim. İyi veya kötü insanların her kökende varolduğuna inanıyorum. Bu nedenle Kürt veya Türk kavramı benim için hiç bir fark ifade etmiyor. Kemalizmin kürtçeyi yasaklamasının en güzel tarafı da Kürt kökenli insanlar Türkçeyi öğrenmek zorunda kalmış ve Türkçe başlığı altında Kürtlerle kaynaşma ve tanışma fırsatı yakalamamızdır. Kürtler gayet iyi insanlar. Yani kemalizmin iyi ve faydalı tarafları da var.

Sayın Ceycet'in yazdıklarına katılıyorum. Bu nedenle Atatürk kavramının araştırma konusu olması lazım. Sevgi gibi bir ihtiyaç. Sevgiyi dayatmanıza gerek de yoktur. Zaten her insanda sevgi vardır. Fakat Kemalizm dincilerin islamı kullanageldikleri gibi Atatürk kavramını malzeme olarak kullanmaları, uydurma hadislerle dini şekillendirmeler gibi uydurma tarihi olaylarla ve uydurma Atatürk sözleriyle filan kullanılması  çirkin bir görüntü arzediyor.

İsrail kurtuluş mücadelesi sırasında yok idi evet fakat proje aşamasındaydı. Hitleri övdüğümü hatırlayamadım. Hitlerin caniliği ingiliz ve rus emperyalizmini zayıflattığı için bizim işimize yaramış olabilir demiştim. Benzer şekilde siyonizm de Hitlerin bizi ele geçirmesine mani olmuştur. Bir başka çarpıcı tez ise aydınlanma çağı Japonlara atılan atom bombasıyla başlamıştır. Bu yüzden atom bombasının ışığı ile aydınladık diye bazen espri malzemesi yapıyorum fakat atom bombası ile klişe savaşlara son vermek zorunda kaldılar. Almanlar ve japonlar kadar faşist ruhlu bir millet bile kedi gibi uslu görüntü veriyorlar. Beni endişelendiren ise atom bombası kavramının her yeri sarmış olması ve sadece Amerikalılarda değil nerdeyse her ülkede var olması. İnsanoğlunun savaşma arzusuna birazcık gem vuran bu olağan dışı güç de ciddi bir tehdid olmaz inşallah.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Eylül 07, 2012, 07:45:10 ös Gönderen: Masor1976 »