Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 29 Ekim Slaytı / Sayın ADAM'dan  (Okunma sayısı 5015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 07, 2012, 06:20:29 ös

Sayın ADAM'ın bana göndermiş olduğu ve yayınlamamı istediği slaytı, ben de herkesin izleyebilmesi için (powerpointi olmayanlar için) bir video haline getirdim. İleri-geri tuşları kullanılarak slaytlar arası geçiş yapılabilir.

Link:

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Kasım 07, 2012, 06:22:52 ös Gönderen: peacewings »
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Kasım 07, 2012, 09:09:05 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bu slaytı hazırlayana da, bu siteye koyana da binlerçe teşekkür. Elimden geldiğince  yaşadığım şehirde  ben ve eşim de etkinliklere katıldık. Böyle günlerde takım elbiselerimi giyer, göhsümde Türk bayrağı rozeti ve eşimin yakasında da Atatürk broşu olduğu halde törenlere katılırız. Atatürk'ü ve Cumhuriyeti çok seviyoruz. Türk gençliğine hitabesindeki şu cümleleri her vesile ile söylerim.
      .......Memlekette iktidarda bulunanlar, gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde bulıunabilirler..........
             Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 08, 2012, 10:13:23 öö
Yanıtla #2

önecelikle bu slayt için emek veren herkese sonsuz teşekkürler,
ancak hala içimi acıtan ve hala anlayamadığım bir şey beni mutsuz ediyor
meydanlarda işçi bayramı yürüyüşlerinde veya feminen kadın hakları yürüyüşünde  yada ne bileyim herhangi bir eylem, bayram, grev ve aklınıza ne gelirse oluşacak bir topluluğa, polis  kendince ürettiği gerekçelerle biber gazı veya tayzikli su sıkıyor

AMA bir milletin adeta varoluşunu simgeleyen ve her yıl tüm milletçe coşkuyla kutlanması gereken Cumhuriyet  Bayramı nda, meydanlara dökülenleri,  adeta anarşist gibi göstermeye çalışmak ve üzerlerine biber gazı sıkmak neyin nesidir ?

valilik ilginç bir gerekçe sunuyor : "2911 Sa­yı­lı Top­lan­tı ve Gös­te­ri Yü­rü­yüş­le­ri Ka­nu­nu­’na açık­ça ay­kı­rı­dır" yahu bu bir protesto yürüyüşü değil, milletin bayramını kutlaması değil mi ?

AKP An­ka­ra Mil­let­ve­ki­li Tü­lay Se­la­moğ­lu da ga­rip bir ba­ha­ne ile­ri sür­dü. Se­la­moğ­lu, “Ya­sak­la­ma yok, met­ro ça­lış­ma­la­rı ve tra­fik­te sı­kın­tı ya­şan­ma­ma­sı için alı­nan ön­lem­ler va­r” diyor. Bu 10 yılı aşkındır süren metro çalışması varsın "o" gün için dursun, dursun ki  orada çalışan işçiler de bayramlarını kutlasın

Kısacası hükümet büyklerimiz zaten herşeyin her zamanki gibi farkındadır , hem olaylar öncesinde hem de sonrasın da, ozaman yapılmak istenen nedir ? ama her ne olursa olsun ülke tarihine bu anlamsız ve açıklanamayan kara görüntü malesef işlenmiştir.
umarım hayırlı gelişmelere vesile olur ...

sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Kasım 08, 2012, 11:58:48 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Alıntı
Kısacası hükümet büyklerimiz zaten herşeyin her zamanki gibi farkındadır , hem olaylar öncesinde hem de sonrasın da, ozaman yapılmak istenen nedir ?

:o :o :o
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 10, 2012, 03:20:49 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok güzel bir slayt. Bu 29Ekimde'de yaşananlar gerçekten içimi acıttı.

Kasım 29, 2012, 04:11:07 ös
Yanıtla #5

Slayt için teşekkürler. Hükümet yetkililerinin Mustafa Kemal Atamızı ve bize armağan ettiği Cumhuriyeti ne pahasına olursa olsun koruyacağımızı unutmamalarını hatırlatmak isterim. Saygılarla....

Şubat 14, 2013, 09:22:41 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Atatürk’ü paspas yaptılar

Şubat 14, 2013 |

Marmaris’te bir evin girişine paspas olarak koyulan Atatürk posterli duvar halısı görenleri şok etti.

Marmaris Güncel’den İlhan Barlas’ın haberine göre; Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris şubesi yönetim kurulu üyeleri kendilerine gelen bir ihbar üzerine gittikleri evin girişinde karşılaştıkları manzaraya inanamadılar. Kapı girişine paspas olarak koyulan Atatürk resimli duvar halısının bulunduğu evin kapısını çalan yönetim kurulu üyeleri evde bulunan küçük bir kız çocuğu ile karşılaştılar. Anne ve babasının evde olmadığını söyleyen kız çocuğunu uyaran ADD üyeleri, kız çocuğuna Atatürk hakkında bazı bilgiler anlattıktan sonra, yapılanın yanlışlığını izah ederek duvar halısını yerden alıp uygun bir yere koydular. Kız çocuğuna durumu anne ve babasına anlatmasını söyleyen ADD üyeleri evin önünden ayrıldılar.

Marmaris Güncel Habere açıklama yapan ADD Marmaris Yönetim Kurulu üyeleri olayın takipçisi olacaklarını resmin aynı şekilde yeniden yere koyulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

SÖZCÜ GAZETESİNDEN ALINMIŞTIR.

Saygılar ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 20, 2013, 05:12:47 ös
Yanıtla #7

Bazı kesimler Atatürk'ü kötü göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Çoğunun içinde millet,devlet diye birşey de yok zaten. Zaman geçmeden inşallah anlarlar....