Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Said Nursi Tartismalari  (Okunma sayısı 17447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 17, 2007, 12:07:23 öö
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. LEON siz Said Nursi nin Risale sini okudunuz mu ?
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 17, 2007, 12:15:02 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bence hiç uğraşma.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 17, 2007, 12:19:12 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sizce okurmuyum? Siz Kürt Said'i nekadar tanırsınız? Ayrıca kendisine Bediüzzaman denmesini kendisi istemiş nekadarda alçakgönüllü(!) biri değilmi? Peki kendisinin özgür bir kürdistan tohumu ekiyorum onu geliştirip büyütün dediğini bilirmiydiniz? Kürt Said'in içinde büyük bir Türk düşmanlığı yatmaktaydı belirtmek isterim ki yazdıkğı söylenen(!) risalelerinin hepsi Kur'an ı Kerim'de zaten varmış sadece kendisi birkaç ekleme yapmış. Bugünkü fetullah Gülen'de tıpkı hocası Kürt Said gibi onun izinden gitmektedir!!!

Ağustos 17, 2007, 12:23:06 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bence hiç uğraşma.
İyide sana ne oluyor? LuckyEye bana bir soru sormuş bende cevapladım ayrıca o dahi bu konuda sana katılmamış ki yandaşmışsınız gibi yazıyorsun. :)

Ağustos 17, 2007, 12:27:13 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Yandaşlıkla ne alakası var. Bir insanın mesajlarına bakarak nasıl birisi olduğunu anlayabilirsiniz. Ve sorunusun da gayet net bir şekilde bence Said Nursiyi savunuyor.
Belki de yanılıyorumdur.

İlk defa sizden duyuyorum. Böyle büyük bir suçlama hayatımda ne duydum ne yaşadım. Demek ''Özgür bir kürdistan tohumu ekiyorum onu geliştirin büyütün.'' demiş. Böyle bir şeyin olması neredeyse imkânsız bunu söylese bile eski Said söylemişti. Said Nursi hayatını ikiye ayırmıştır. Eski Said yeni Said.

Hani bana diyorsunuz ya senin beynini yıkamışlar bana görede senin beynini yıkamışlar.Bunları neye dayanarak söylüyorsun anllayamıyorum.

Ağustos 17, 2007, 12:38:04 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Ben Kürt Sait'ten değil Sn. Lucky'nin İskender Evrenesoğlu'nu savunmadığından bahsettim.

Eski Said'i yeni Said'i yok Said Said'dir. Kürt Sait'tir. Bu lafı söylemiştir kendisi evet.

Benim beynimin yıkanması mümkün değil çünkü ben herhangi bir tarikata, cemaate onuda geçtik hiçbirşeye mensup değilim. Benim beynimi kim yıkayacak? Hadi diyelim beynim yıkanmış ama Atatürkçülükle yıkanmış eee bunun neresi kötüdür? Bundan iyisi Şam'da kayısı... En azından birilerini  peygamber pardon mehdi kabul etmiyorum. Buarada bu kişi neden Amerika'da yaşıyor açıklamadınız? Bakın Fetullahçılar hocamız ameliyat için gitmişti diyorlar bu ameliyat 10 senedir bitmedi(!) İskender Beydemi hastalıktan Amerika'ya kaçmış? Ayrıca İskender Evrenesoğlu'nun müridleri ile Amerika'da yaşadığını iddia ediyorsunuz ama kendisinin bir eşi varmış ayrıc açokta modern(!) biri imiş. Siz Said'i falan bırakınız. bakın Sayın Skull onca soru sordu cevaplarsınız herhalde ben artık izliyorum zira Mizah bölümünde sizin burada yazdıklarınız kadar gülmüyorumda. :)

Ağustos 17, 2007, 12:43:20 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

O sizin espiri anlayışınızdır ben karışamam. Eğer gözden kaçırdığım soru varsa teker teker sorarsa kendisi sevinirim. Ayrıca Peygamber efendimiz de kendi memleketinden gitmişti çünkü o zaman da ona karşı çıkıyorlardı. Bu da işte aynısı Allah dostları hep hor görülmüştür. Amerika özgürlükler ülkesi orda dini yaşamaya irtica demiyorlar.

Ağustos 17, 2007, 12:50:08 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Eski Said'i yeni Said'i yok Said Said'dir. Kürt Sait'tir. Bu lafı söylemiştir kendisi evet.

Haklsıısnız sanyın leon ..said said dir .ozaman' kürt said 'ifadesi gereksiz sanırım  ...nede olsa ardından milyuonları sürükleyen birinden bahs ediyorsunuz     
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ağustos 17, 2007, 12:53:11 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Herkese iyi geceler. Mesajlarınıza yarın cevap yazarım.

Ağustos 17, 2007, 12:57:43 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Bakın bir üye taoculuk esastır gibi bir imza kullanmış sizede takiyyecilik esastır yakışırdı!

Lafta en azılı ABD-Yahudi düşmanı esasta ise en büyük ABD-Yahudi hizmetkarı takiyyeci tarikatçı-cemaatçi Müslümanlar(!) dinler arası diyalog adı altında kimlere hizmet ediyorlar? Bu dincilerin kıblesi neden hep Amerika? Şeyhleride neden Bush acaba?

Sen Peygamber efendimizden niye örnek veriyorsun? O devirle bu devir birmi? Yada kişiler tarafından sahtekar olarak kabul edilen biri ile Hz. Muhammed'i aynı anda ağza almak - aynı lafta geçirmenin ve dahası o kişiye Allah dostu demenin Müslümanlıkla ne alakası vardır? Hadi diyelim Fetullah Gülen'in suçları vardı Amerika'ya kaçtı. Peki İskender şeyhiniz burada dinini yaşadıda kim karşı geldi? Kim irticacı dedi? Yoksa Bay Mehdi'nin kulağına Amerikan kiliselerinin çan sesi dahamı hoş geldi?

Sevgiler, saygılar, hörmetler, arz-ı endamlar, saygılar bizden, sevgiler sonsuz. vs. vs...