Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SADDAM A.HİTLERİN OĞLUMU?  (Okunma sayısı 9367 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 24, 2008, 12:57:19 öö
  • Ziyaretçi

“Hitler’in sevgilisi 20 Nisan 1937’de Saddam’ı doğurdu. Nazi ajanları hastaneyi basıp bebek Saddam’ı Tikrit’e götürdü.”

İdam edilen devrik lider Saddam Hüseyin hakkında ortaya atılan yeni iddia komplo teorisyenlerini bile dehşete düşürdü. ABD’de önceki gün çıkan bir kitap, Saddam’ın Alman diktatör Adolf Hitler’in gayrımeşru oğlu olduğunu iddia ediyor. J.P De Sales tarafından yazılan “Reich’ın Oğlu” adlı tarihi kitaba göre, 1936’da Hitler’in genç sevgililerinden biri hamile kaldı. Bundan Hitler’in bile haberi yoktu ancak Alman gizli servisi bu bebeğin “Führer” için sorun yaratacağını düşünerek, genç kızı doğum yapması için Beyrut’a kaçırdı. Bu sırada Alman ajan Reinhardt Hoffmann, Bağdat’ta Nazi yanlısı bir Arap genci olan Hayrullah Tulfa’yla pazarlık yapıyordu. Ajan, Tulfa’ya yüklü bir miktar para vererek, nisanda doğacak bebeğe iyi ve güvenilir bir aile bulmasını istedi. Tulfa da bu iş için nisanda doğum yapacak kızkardeşi Subha’yı önerdi.

Nazi ajanları biliyordu

Hitler’in sevgilisi 20 Nisan 1937 günü Saddam’ı dünyaya getirdi. Tam yedi gün sonra Subha’nın doğum sancıları tuttuğunda, Nazi ajanları Beyrut’taki hastane odasını bastı. Annesinin kucağından zorla alınan bebek gece gizlice Tıkrit’te Tulfa ailesinin fakir gecekondusuna götürüldü. Bu sırada Hayrullah kızkardeşinin doğuracağı bebekle, ajanların getireceği bebeği kimseye fark ettirmeden nasıl değiştireceğini hesaplıyordu. Ancak hiç beklemediği bir şey oldu. Bebek ölü doğmuştu ve kızkardeşi de kan kaybından bilincini kaybetmişti. Bu fırsatı değerlendiren Hayrullah, kimseye fark ettirmeden bebekleri değiştirdi. Ölü bebeği de Alman ajanlar ortadan kaldırdı.
Saddam büyüyünce babasının Hüseyin el Macit olduğu ve doğum öncesinde kendilerini terk ettiği söylendi. Bu nedenle ’dayısı’ Hayrullah, Saddam’a bir baba gibi yaklaşıyor ve yaşamı boyunca üzerinde büyük etkisi oldu. Nazi sempatizanı ve aşırı milliyetçi militan olarak tanınan Hayrullah, 1941 yılında İngilizler’e karşı yapılan Raşit Ali İsyanı’na katıldığı için altı yıl hapis yattı. Hayrullah, Saddam Devlet Başkanı olduktan sonra Bağdat Belediye Başkanlığı’na da atandı.

İŞTE İDDİAYI ‘DOĞRULAYAN’
6 ÇARPICI KANIT

1- Saddam kendisi de defalarca babasını tanımadığını söyledi.

2- Babasız bir çocuk olarak dayısı tarafından büyütüldü. Dayısının Naziler’le bağlantısı çok uzun süre önce kanıtlanmıştı.

3- Baba ile oğlu şaşırtıcı derecede birbirine benziyor.

4- Ortadoğu’da babasız bir adam nasıl olur da, Almanya gibi süpergüçlerden yardım almadan büyük bir diktatör haline gelebilir.

5- Saddam Hüseyin hayatının her döneminde Alman ajanlar tarafından korunuyordu. BM ambargosu sırasında Alman şirketleri Irak’a iş yapıyordu.

6- Saddam Hüseyin’in Bağdat’taki sığınağını yapan Alman mühendis Karl Bernd Esser’in dedesi, Alman diktatör Adolf Hitler’in de sığınağını yapmıştı.

TARTIŞILACAK KİTAP

“Reich’ın Oğlu” adlı kitapta iki diktatörün birbiriyle kan bağı olduğu, Saddam’ın, Hitler’in sevgilisinden doğduğu savunuluyor. Nazi ajanlarının da her şeyi bildiği iddia ediliyor.

HİTLER’İN IRAK’A ARMAĞANI

Nazi Almanya’sıyla Irak yönetimi zaman zaman yakın ilişkiler kurmuştu. Adolf Hitler de 1932’de Irak Kralı Gazi’ye Mercedes LK500 model bir araç hediye etmişti. Şimdi Bağdat’ın kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde sergilenen bu araç büyük ilgi çekiyor.

Ocak 24, 2008, 01:01:39 öö
Yanıtla #1

Eğer iddia doğruysa boynuz kulağı geçememiş derim. Diktatörlerin sonu bellidir.
ars longa, vita brevis...

Ocak 24, 2008, 01:28:20 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

3- Baba ile oğlu şaşırtıcı derecede birbirine benziyor.

4- Ortadoğu’da babasız bir adam nasıl olur da, Almanya gibi süper güçlerden yardım almadan büyük bir diktatör haline gelebilir.

Bence tam bir komplo teorisi :D Ben en çok yukarıda ki iki kanıta takıldım.

Baba ve oğul arasında ben pek bir benzerlik göremiyorum açıkçası :D Hayır gözlerim bozuktur, astigmat var bende ama ben pek benzetemedim :D

Babası olmayan biri neden diktatör olamasın ki??? Almanya'nın desteği niye illa ki? Bence biraz fazla zorlama bir kanıt olmuş :D

Tabii fikirlere ve teorilere saygımız sonsuz :) Ama bence bir olasılık teorisi olmuş bu :D

Sevgilerimle,

Ocak 24, 2008, 01:30:33 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Açıkçası kitabın yorumunu görür görmez aklıma kurtlar vadisi geldi :) ama yinede ihtimal olarak sıfır diyemiyorum

Ocak 24, 2008, 01:32:26 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

:D Bence çok farklı değil kurtlar vadisinden Sevgili Galilei ;D İhtimal sıfır değil, işte o yüzden olasılık teorisi :D Ama boş küme (hiçbirşey) olmadığı kesin ;)

Ocak 24, 2008, 01:39:25 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

adolf hitlerin babadan bir üvey kardeşinin çoçukları amerikada yaşıyor ve soyları devam etmesin diye çoçuk sahibi olmama kararı almışlar bu en çok onları üzer sanırım :)

Ocak 24, 2008, 01:45:28 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

adolf hitlerin babadan bir üvey kardeşinin çoçukları amerikada yaşıyor ve soyları devam etmesin diye çoçuk sahibi olmama kararı almışlar bu en çok onları üzer sanırım :)
Demek ki engel olamamışlar :D İlginç bir karar fakat onların adlığı karar. Ama okadar mı korkmuşlar kendilerinden, bilemiyorum... Adolf Hitler' in Yahudi soyundan olduğu da söyleniyor. Bu konu hakkında bilginiz var mı Sn. Galilei?

Ocak 24, 2008, 07:22:34 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Kurtlar Vadisi nin hikayesi genelde daha önceden yaşanmış bir takım olayların perde arkasını gösterirvari tarzda (örn. Üzeyir GARİH, Hrant DİNK ve papaz cinayetleri gibi) bu resmen sallamış bence kıyase edilemez.Bir arada Hitler yaşıyor diye bir iddia atılmıştı Sam Amca kendine bir düşman buluyor onun üstüne  tonla film çeviriyor kurgu hazırlıyor.

Ayrıca bende Hitler in Yahudi soyundan geldiğine dair iddialar duymuştum.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 24, 2008, 08:31:53 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

sevgili blossom yorumunuzu yeni gördüm bu nedenle şimdi cevap yazabiliyorum.Adolf hitler hakkında evet yahudi soyundan geldiği iddia edildi hatta ve hatta antimason bir kaynakta adolf hitlerin İsraiin kurulması planlarına sistem anlamında yardımda bulunduğu bile idda edildi.Sanırım birkaç maddi anlam babında makbuz vs. de bulunduğu iddiaları vardı.Şu anda o kaynağı aramaya başladım yeniden bulduğum takdirde tamamını paylaşmak istiyorum.
Bunların yanında benim en çok ilgimi çeken iddialardan yine birtanesi şu:
Adolf Hitler bildiğim kadarıyla intihar etmişti.(Bu konuda hatam olabilir)Bulunan cesedin diş ve dna tahlilleri ile Adolf hitlerin sağlığındaki tahlillerin sonuçları aynı değil yani cesed Adolf Hitlere ait değil iddiasıydı
Birçok diktatörlüğün temelinde olduğundan fazla bilinmeyenlerin saddam içinde geçerli olduğunu düşünüyorum.Saddam Hüseyin bildiğiniz gibi Baas partisi ve ilerisiyle ırak ı tabiri caizse ele geçirdi.Fakat baas partisinde onu öne çıkaran bir isim Mişel eflak ..Sanırım ortodokstu kendisi...ortadoğuda bir devletin diktatörlüğünün perde arkasında olanlar beni herzaman düşündürür bu nedenle kitap taki iddialarıda kulak arkası etmiyelim derim.
Sevgili LuckyEye2 kurtlar vadisine benzetmemdeki neden polat alemdar rolünün mehmet karahanlı rolü ile yani babası rolüyle olan ilişikisinden ötürü.
Aynı şekilde eğer ki bu iddia gerçekse yani gerçekten Saddam Hüseyin Adol Hitler in oğluysa rastlantı ve şanstan öte bir durum değilmidir.Adolf hitlerin oğlu gizlice tikrite götürülecek o çoçuk daha sonra Irak ı yönetecek...bu yüzden diziye benzettim :)
Nedenini bilmesemde kesnlikle bazı insanların ortak yönleri var.Adolf Hitler,Saddam Hüseyin hatta Elvis ve daha niceleri ölümünden sonra hep ölmedi iddiaları ile gündeme geliyorlar.

Ocak 24, 2008, 09:31:18 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Adolf Hitler' in Yahudi soyundan geldiği iddiası ilginç, çünkü o kadar Yahudinin katledilmesine sebep olan kişi olması düşünüldüğün de değişik geliyor. Bu bir iddiadır ve benim fikirlerim değildir, ayrıca bu iddianın ardından; aslında o kadar fazla Yahudinin katledilmediği ve daha çok çingelerin katledildiği söylenir. İddiaları çok iyi bilmediğimdeni yanlış birşey söylemek istemiyorum...
Adolf Hitler' in intihar ettiği söylenir Sn. Galilei, fakat intihar doğru olmayabilir. Sonuçta tüm olanların sorumlusu olarak Adolf Hitler, bir sürü sorgulama, mahkeme ve belkide işgence sonrası asılacaktı. Diğer Nazi subayları gibi kısa bir süreç yaşamayacaktı. Bence intihar etmeyecek kadar da yaşamayı seven bir dikdatör olsa gerek, en iyi yol bu intihar yalanını düzenlemek olmuştur. Eminim ki, onunda diğer diktadörler gibi dublörleri vardır, tıpki Saddam Hüseyin'in olduğu gibi . Saddam Hüseyin' in de bu durumda asılması doğru olmayabilir. Ama Şiiler işlerini sağlama alıp, belkide Saddam olduğuna %100 emin olmuş olabilirler . Başka bir komplo teorisi de, Saddam sessizce ortadan kaybolmak için, bu intihar gösterisini hazırlayıp dublörlerinden birinin kendini feda etmesini istemiştir. Ama Adolf Hitler' in oğlu olduğuna ihtimal vermiyorum. Birbirleri ile hiçbir benzerlikleri yok bir kere :D
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2008, 09:34:24 ös Gönderen: blossom »