Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tukurdugunu Yalamak Ve Cameron  (Okunma sayısı 1980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 27, 2010, 05:38:42 ös
  • Uzman Uye

Bugun Ingiltere Basbakani David Cameron ile Turkiye Basbakaninin ortak basin toplantisini canli izledim. Her iki lider de kendi ulke cikarlari icin yarisan iki yarismaci gibiydiler. Cameron koalisyon basbakani olarak goreve baslamadan once Turkiye'nin AB uyeligine soguk bakarken, basa gelince nedense siyasi durus ilik bir limana demir atti. Ingiltere krizden aldigi derin darbeyi Turkiye'nin sicak kollarindaki ekonomik sevgi ve sefkatta ararken, RTE, Cameron "iktidariniz doneminde cok iyi bir ekonomik profil cizdiniz, ekonomisi en guclu 13 ulkeden birisiniz" cumleleriyle ovguyle bahsederken RTE kis kis gulumseyerek "Gordunuz mu  eyyandas medya ve ulusalci monser takimi; bakin sizin bir turlu kabul edemediginiz ekonomik takdirnamemizi bizatihi 'Sayin David' veriyor" der gibiydi...

Tabi Cameron'un basa gelisinden sadece 2,5 ay sonra Turkiye'ye damlamasi Turkiye'nin cok ihtiyaci oldugu AB uyeligi moralinin serumlarini vermeye degil, Ingiltere'nin kaybettigi Arap yatirimcilari, Turkiye'nin elinden yeniden almak veya bu kurtlar sofrasinda kendine de bir pay almak icin kosa kosa gelmis olmasiydi. Birinci dunya savasinda da aynisi olmamis miydi sahi. Ingiltere hasta Osmanli pastasindan pay almak icin komsusu bile olmadigi Anadolu'ya yine bir Pazartesi sabahi kosa kosa gelmemis miydi? Tarih tekkerrur eder fakat muhtelif sekillerde tecelli ederek...tekerrur eder.Ben bu konuda taraf tutamiyorum. Akilli olan kazansin vesselam!

Buraya kadar hersey normal, benim takildigim ic siyaset dilinde duymaya alistigimiz RTE dilinin, asiktokrat bir aileden gelen David Cameron'un ve bu vesileyle butun Ingiliz basininin onunde hortlamasi oldu. Aman Allahim, bir Turkiye basbakani kalkmis Iranin nukleer santralleri ile ilgili Hayir oylarinin  Tahran anlasmasinda "tukurduklerini yalamamak" olarak nitelemesi kanimi dondurdu. Tercuman bunu nasil cevirdi acaba, "We are not expected to lick up what we spit out !" mi dedikine? Bir Teksasli olan George W. Bush herhalde bu kadar rezalet bir cingene dili iktidari boyunca kullanmamistir :))

Sn Basbakan, siz tukuruk yalamaya aliskin olmaniz lazim, gencliginizde Kasimpasa'dayken ne tukurukler yalattilar kimbilir size , bizi lutfen yalamayin cunku biz sizin tukurugunuz degiliz! :)

« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2010, 05:43:13 ös Gönderen: Isis »