Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum Istatistikleri  (Okunma sayısı 11781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 28, 2008, 03:12:20 ös
  • Ziyaretçi

Sayın Yöneticiler,

Bildiğim kadarıyla bu siteye/foruma girişte cinsiyet farkı gözetilmiyor. Yoksa yanılıyor muyum?

Bilginiz dahilinde  bu forumda kadın üyeler var mı? Biliniyorsa yaklaşık erkek/kadın oranı nedir?

Forum/Site üyelerine ilişkin   yaş,  ülke,  cinsiyet ve benzeri Demografik İstatistikler nedir?

Şubat 28, 2008, 03:16:43 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Şubat 28, 2008, 03:25:21 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Orhan,

Sorunuz bulundugu basliktan ayrilarak yeni bir konu olarak acilmis ve dogru basligin altina tasinmistir. Burasi bir Loca yada Masonlara ozgu bir yer degildir. Bu nedenle elbette bayan uyelerimizde mevcuttur ki  eminim kendileride bu konuda yorumlarda bulunacaklardir.

Uyelerin kisisel bilgileri (kendileri bunlari profillerinde yayinlamislarsa) kendi profillerinden okunabilmektedir. Bilgilerini merak ettiginiz uyenin ismi uzerine tiklarsaniz sizi profiline yonlendirecektir. Uyelerin kisisel bilgi verme zorunlulugu olmamasindan dolayi bahsetmis oldugunuz gibi genis bir istatistik yapilmamistir. Ancak forumun kendi istatistiklerine bu adresten
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?action=stats
Kisisel olarak merak edilen konulardaki istatistiklerede bu adresten
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?board=51.0
ulasmaniz mumkundur.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 28, 2008, 03:38:08 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın İlgililer,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz sayfalara baktım.

Sanırım üye istatistiklerine ilişkin olarak üyelerin ülkelere  dağılımını  göremedim.
Yani kişiler Türk olabilir ama  hangi ülkelerden üyelerin temsil edildiğine ilişkin bilgi de var mı
örneğin %50 ABD
%30 Almanya gibi

Şubat 28, 2008, 03:42:40 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Orhan,

Yukaridada acikladigim gibi, butun uyeler kisisel bilgilerini yazmadiklari icin bu istatistikler tam olarak yapilamiyor. Ancak size forumdaki uyelerin cogunlugunun Turkiyeden oldugunu ve Amerika, Almanya, Ingiltere basta olmak uzere  bircok yabanci ulkelerden uyelerimizinde mevcut oldugunu soyleyebilirim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 28, 2008, 03:50:47 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

SAyın Mason,
Çok teşekkür ederim.
Ben bu bilgilerin yani hangi ülkelerin siteye girildiğine ilişkin  site istatistiklerini sağlayan web sitesi kuruluşlarınca   sağlandığını sanıyordum.
Belki de benim düşüncem yanlış bir genelleme sonucu oldu.

Sayin Orhan,

Yukaridada acikladigim gibi, butun uyeler kisisel bilgilerini yazmadiklari icin bu istatistikler tam olarak yapilamiyor.

Şubat 28, 2008, 03:52:37 ös
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Orhan,

Soylediklerinize katiliyorum. Her forum sisteminin istatistiki veri tabani vardir. Fakat bu veri tabanlari ayni degildir. Suanda bulundugunuz SMF forum sisteminde ulke ve yasa dair istatistiki bilgiler kayit edilmemektedir.

Saygilarimla

Şubat 28, 2008, 03:55:58 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın Mason,
Çok teşekkür ederim.

Şubat 28, 2008, 06:18:48 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn. Orhan, bayan üyelerimiz var. Ben de bayan üyelerden bir tanesiyim. Fakat Sn. MASON, 11.6:1 oranını bana açıklar mısınız? Açıkçası bu tip oranlar kullanılması yerine yüzdelikler ile vermek bence daha iyi olacaktır. Şimdi erkekler bayanlara göre 11.6 kat daha fazla anlamını mı içeriyor bu bilgi? Kusuruma bakmayın ama benim gözüme hoş görünmüyor. Site istatistiklerinden anlamam ama bilim ve uygulama alanı olarak İstatistikten anlarım.
Saygılarımla,

Şubat 28, 2008, 07:56:10 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Merhaba Sn Blossom,

312 Bay  29  Bayan   hesapladım yanılmıyorsam :  11.6 ya 1 oranını
toplam  341 üye olarak.

Belki de Sn Mason'u bekleyelim daha doğru bir hesaplama için.

Saygılar
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2008, 07:59:46 ös Gönderen: Orhan »