Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İSA'NIN TANRISALLIĞI & SİON TARİKATI & MASONLUK &TAPINAK ŞOVELYELİĞİ  (Okunma sayısı 15172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 14, 2008, 08:49:10 öö

Bunlara Kilise Otoritesi, Haçlı Seferleri, İsa'nın Soyu'nun Devamlılığı'na ilişkin Yorumlamalar ve İsrail eklenebilir.

İsa'nın Soyu; bilindiği gibi Davinci Şifresi'yle gündeme gelmiş ve Bazı Kesimler Bunu Onaylarken, Bazı Kesimler ise Buna Karşı Çıkmaktadır.

Çünkü bu Bilgi'nin Doğru olması halinde Yüzyıllardır Hüküm Süren bir İnanç Sistemi yerlebir olacaktır. Çünkü İsa Bize göre Tanrı ve Tanrı'nın Oğlu ancak  bu Bilgi'nin Doğrulanması Halinde ise normal bir İnsan ve Evlenmiş, Soyu ise hala devam etmekte, bununla beraber birtakım Tarikatlar tarafından Korunmaktadır. Peki açığa çıkarılacak mı? Eğer Doğruysa ne zamana kadar saklanacak ve İnsanlık özellikle bu Konuda Kesin bir Karara nasıl ve ne şekilde varacaktır?

Davinci Şifresi başta olmak üzere bu yolda yapılan tüm çalışmalar Şifreli olarak lanse edilmiş ve her türlü Yoruma açık olunduğundan Açık Bilgi Mahiyetinde Sunulmayıp, tam tersine İnsanlığın Doğru Bilgiye Kendi Akıl ve Mantık İradesiyle bulup açığa çıkarması istenilmiştir.

Not: Yazı Dizinim Devam Edecek!....

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 14, 2008, 09:40:21 öö
Yanıtla #1

Yüzyıllardır Farklı İnançların Oluşmasına sebep olan 4 Kutsal Kitap ve buna ek olarak UzakŞark Dinlerinin Temelde Aynı Öğretileri Kendi Bünyesinde bulundurmasına rağmen birbirinden farklı Değişik İnançların oluşmasını sağlayarak Değişik Algılamalara ve Yorumlamalara neden teşkil etmiştir. 

Farklı İnançların Farklı Mezhepleri ve Dinleri oluşturmuş ve Yeryüzünde istenilmeyen Dinsel Ayrılıklara vesile olarak briçok Dinsel Savaşları meydana getirmiştir. Kiliseler başta olmak üzere birçok Dinsel Kurumlar, Tarikatlar hatta Masonluk ve Tapınak Şovelyeliği biçiminde Değişik Locaların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Yapılan Haçlı Seferlerinin altında yatan en önemli Gerçek de bunlarla sıkı bir bağlantı içersinde ve bir Bütün olarak düşündüğümüzde elde ettiğimiz tüm parçaları birleştirerek Sonuca gitmeyi planlıyorum.

Tanrı, tabiki bu Dinsel Ayrılıklara bir Çözüm bulmak maksadıyla bütün Dinleri Kendi Bünyesinde toplayacak Tek Kitap'ta Bütünleştirerek İnsanlığa Sunmuş ve bunun sonucunda Gerçek gün açığına çıkarılmıştır.

Ancak gelinen bu Son noktada İsa'nın Tanrısallığına ilişkin birçok spekulatif Bilgilere verilecek bir Cevap olması Mahiyetinde bütün bunlara bir yön vermek kaydıyla bir son verme Amacı Güdülmüştür. İpuçlarını Toplayarak Birleştirmek ve Bütünleştirmek yoluyla Sistematik bir Şekilde Sonuca Gelinmesi istenilen bir durumdur. Doğru Değerlendirme, Akıl-Mantık Yoluyla hareket edilerek Evrensel Düşünce Bazında elde ettiğim Bilgileri, yansız-objektif ve aslına uygun olarak Buraya aktarmayı ve Sizlerle paylaşmayı bir Borç olarak gördüğümden, üzerime düşen bu Sorumluğu da '''Gerekeni Gerektiği gibi yaparak''' yerine getirmeye çalışacam.

« Son Düzenleme: Mart 14, 2008, 09:47:10 öö Gönderen: Sevil »

Mart 14, 2008, 10:08:47 öö
Yanıtla #2

Saygıdeğer Mason, Sayın Site Yöneticileri ve Sevgili Arkadaşlarım; daha önceden de tarafımdan yazılmış olunan yazılarımda birtakım Kişisel Polemikler oluşturulmuş ve gereksiz Tartışmalara yol açmıştır.

Edindiğim derin Tecrübelerime dayanarak bir Deneyim Kazandığımı ve bunun sonucunda ise bana atfen yöneltilen Kişisel atıflara herhangi bir cevap vermeyeceğimi burada yazımın devamı esnasında ve bitiminde bilinmesini önemle rica ediyorum.

Polemiklerin ve Tartışmaların gereksizliğine inandığımdan bana soruların soruların bu Konuyla ilgili olarak genel bir bakış açısıyla sadece seviyeli ve düzeyli sorulara cevap vereceğimi şimdiden bildirme gereksinimini duyuyorum. Çünkü her halukarda bana yöneltilen her soruya buna kişisellik de dahil cevap verme zorunluğunda bulunduğumdan bundan böyle herhangi bir Saygısızlık olarak nitelendirilmemesi açısından bir önbilgi mahiyetinde şimdiden Bilgilerinize Sunuyorum.

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Mart 14, 2008, 10:11:44 öö Gönderen: Sevil »

Mart 14, 2008, 10:42:22 öö
Yanıtla #3

Bilindiği üzere Yeryüzüne gelmiş bütün Peygamberler, başta İsa olmak üzere; Tek ve Büyük Amaç'ın gerçekleştirilmesi adına Kendi Görev ve Sorumlulukları dahilinde çok büyük adımlar atarak Tanrısal Sistem Doğrultusunda hareket ederek Dünyanın Gidişatı paralelinde Tanrısal Plan'ı İnsanlık Namına Kendi Ölçütlerince Yerine Getirmeye çalışmışlardır.

Şuanki Günümüz Dünyasında başta Bilberg, İllimunati gibi birtakım Tarikatların Bilimsel Alanda yapmış oldukları Bilimsel Çalışmalarla Dünyayı istenilen Noktaya getirilmesine Katkıda bulunularak Bütünsel Anlamda İşbirliği ve Ortak Hareket Etmek adı altında Tanrı'nın Yeryüzündeki Planı'nın Doğru ve İstenilen Düzeyde gerçekleştirilmesi yolunda birçok Kanaldan yapılan Bilgilerle yön verildiği, böylelikle İnsanlığın Ortak Çalışmaları sayesinde en Son Aşama olan şuanki Duruma gelinmesi sağlanmıştır.

Dünya Ortamına Tanrı tarafından özellikle Seçilmiş birçok Kişi vasıtasıyla bu Süreç istenilen şekilde gerçekleştirilmiştir. Buna Mustafa Kemal Atatürk de Dahil (!)

Mart 14, 2008, 11:30:30 öö
Yanıtla #4

Yeryüzünde birçok Yazarlar tarafından yazdırılan Kitaplar aracılığıyla Dinsel Kitapların dışında birtakım Bilgiler Sunulmuştur. Amaç: Aydınlatmak, İnsanlığı Gerçeğe Doğru Yönlendirmek (!)

İnsanlığa Sunulan Hazır Bilgilerden yola çıkılarak birçok Spekulatif Bilgilerin ortaya çıkması her ne kadar üzücü bir durum teşkil etse de sonuçta belirli bir süre zarfında Gerçekler Açığa er yada geç Çıkartılacaktır / Çıkartılması Zorunludur.

=>    Bakınız buradaki Yazı Dizinimde edindiğim Bilgileri Dosdoğru ve Açık bir şekilde Aslına uygun olarak Aktarırken Kişisel Fikirlerimden/Görüşlerimden uzak herhangi bir yorum katmadan belirtmekle mükellef kılındığım için bazı Görüşlere ters gelinebilineceği ihtimaline karşın bunların Doğru olarak kabul edilmesi yolunda herhangi bir iddiada bulunmadığım açıkça Bilinsin, Lütfen (!) 

İsa'nın Soyu konusunda böyle iddianın hala yürürlükte olması nedeniyle birtakım Tarikatlarca Olayın büyük bir Hassasiyetle Saklandığı / Gizlendiği Vurgulanmaktadır. Peki bu şekilde lanse edilen bu çok Önemli Olay neden hala büyük Gizemliliğini Korumaktadır?

* Gerçek olup olmaması henüz bilinmeyen böyle bir Olayın tüm Hıristiyanlığı baştan başa değiştirecek mahiyette olması münasebetiyle yapılan en ufak bir adımda nelere malolunacağı gözardı mı edilmektedir?

* Tanrı'nın şimdiye dek İnsanlık Adına Gerçekleştirdiği Büyük Amaç doğrultusunda böyle bir iddianın Geçerlilik Kazanılması dahilinde İnsanlığa yönelik yapılan bu büyük Saygısızlığın ve Hatanın Sorumlusunun bu Kesimlerce Taşınması, bunun devamında gelinebilinecek Ağır Sonuçların doğabileceği ve yine bunun Bedelini yine Kendilerinin Ödeyeceği açıkça Belirtilmiştir.

* İnsanlık Yolunda Atılan en Küçük bir Adımın dahi Haddi Hesabı  Adaletli bir Şekilde Ölçülürken / Tartılırken böyle bir Asılsız Olayın Geçerlilik Kazanması / Kazandırılması Mümkün Değildir/ Mümkün Olamaz; Olamayacaktır da!.....

Yeryüzünde yapılan bütün Girişimler Olumsuz Mahiyette olması itibariyle Sonuçlanamamış ve İnsanlığın bu gibi Önemli Derecede Olumsuz olarak Etkilenmesi Muhtemel Olayların Önüne bir şekilde Geçilmiştir / Geçilecektir.

« Son Düzenleme: Mart 14, 2008, 11:32:48 öö Gönderen: Sevil »

Mart 14, 2008, 12:28:54 ös
Yanıtla #5

Yukardaki Açıklamadan da anlaşılacağı üzere Bilgilerin sadece İnsanlığın İlerlemesine yönelik Kullanılacağı ve İnsanlığı yanlış yönlendirecek Bilgilere bundan böyle asla izin verilmeyeceği, Yanlış Kullanımın Sonuçları ( Bu bir Tehdit Biçiminde Anlaşılmasın ) bunu yapanların alehyine bir durum Gelişeceği Bilinmelidir.

İnsanlığa Hizmet adı altında yapılan bütün Katkılar Olumlu olarak Değerlendirilmekle beraber Tanrı Katında istenilen Düzeye Gelinmesi bu yolla sağlanabilinmiştir.

Dünyamızın çok Önemli bir Sürece girdiği ve buna mukabil artık Sürekli bir Denetim altında tutulacağı ve olası muhtemel birtakım Olumsuzluklara şimdiye dek gösterilen Toleransın bundan böyle ASLA GÖSTERİLMEYECEĞİ, ne olursa olsun Kurulan bu yeni Sistemde alehytte bulunan İnsanların hiçbir zan altında kalmadan Gereken İşlemlerin Anında Uygulanacağı Bildirilmiştir.

==> ÇÜNKÜ BU SEVİYEYE BÜYÜK BİR BEDEL VERİLEREK GELİNMİŞTİR.

SİSTEM KANALI ARACILIĞIYLA BİLDİRİDİR_

Mart 14, 2008, 12:32:36 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
SİSTEM KANALI ARACILIĞIYLA BİLDİRİDİR_

Sistem kanalı nedir Sevil abla cım?
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 14, 2008, 12:33:53 ös
Yanıtla #7

Sistem kanalı nedir Sevil abla cım?

Açıklama Yapamam, Üzgünüm. KİŞİSEL YORUM BELİRTMİCEM.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Mart 14, 2008, 12:44:19 ös Gönderen: Sevil »

Mart 14, 2008, 12:36:41 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yorumunu sormadım ki Sevil abla cım. Sistem kanalı nedir diye sordum.Hani bilgi paylaşılmalı diyorsun ya o açıdan.Paylaşırsan sevinirim.Bilmiyorsan başka tabii.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 14, 2008, 12:40:12 ös
Yanıtla #9

Yorumunu sormadım ki Sevil abla cım. Sistem kanalı nedir diye sordum.Hani bilgi paylaşılmalı diyorsun ya o açıdan.Paylaşırsan sevinirim.Bilmiyorsan başka tabii.

Bunun hakkında da herhangi Bilgi veremem demek de  istedim aynı zamanda ))   
« Son Düzenleme: Mart 14, 2008, 12:44:38 ös Gönderen: Sevil »