Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürt Mason Locası Varmı?  (Okunma sayısı 9871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 18, 2017, 08:14:36 ös
Yanıtla #40

Sayın Fay frin, paylaştığım konuları okumak zorunda değilsiniz? Konu uzadıkça uzar.Sizi Irkci gösterme gibi bir çaba içerisinde değilim.Kimseyi eleştirmek gibi bir durumda olmak gibi lanse edilmek istemiyorum.Kisi hakları ve özgürlükler bu sitede sürekli bahsi geçiyor.Sizi üzmek gibi bir durum içinde olmuşsun Özür dilerim.Basliktaki bilgi ilgimi çekmişti.Bu konuda böyle bir kurumda yokmuş.Konuyu uzatmak istemiyorum.. Saygılarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 18, 2017, 08:51:32 ös
Yanıtla #41
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olmayan bir devlet için konuşmak ve tartışmak olanaksız.

Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 18, 2017, 09:01:11 ös
Yanıtla #42

Sayın Malang, Haklısınız.Tartismak, eleştirilmekte bir erdem.İnsanlari güçlendirir kanaatindeyim.Sn Fay frinle,Konular üzerinde bir yanlış anlaşılma olduğunu düşündüğüm için beni kişisel olarak algimamasini herhangi bir kasıt içerisinde olmadim.İnsanları Irkçı gibi göstermek hatimede değil.Bu konuda yukarda da bahsetmiştim.Kisiler değilde başlıkla ilgili bilgiyi araştırma eğilimindeydim.Ben eleştirilere açık biriyim.Elestiriler beni güçlendiriyor.Sayfadaki arkadaşlarımın eleştirilerine açığım ve düzeltmek için çaba sarfediyorum.Eşitlik,özgürlük kardeşlik ilkesi
Zaman,Emek ve Sabır
Bilgi, Akıl ve Paylaşım
Duymak,Görmek ve Konuşmak ama en çokta Dışarıya karşı dilsiz olmak...Cümle güzel ifade etmiş... Saygılarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 18, 2017, 09:12:12 ös
Yanıtla #43
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Fatma,

Kürt Mason Locasi gibi bir şey olmadığını sanırım ilk soyleyenlerden biri benim. Fakat soru söyle de olabilirdi? Mesut Barzani Mason mudur? Ya da Kurtlerden Mason var midir? Bana göstermiş olduğunuz internet sitesinde ki sadece yalan-yanlıştan ibaret bir görüntüydü. Itiraf etmek isterim ki Kürtler çok öncesine dayalıdır varlığı. Fakat suan da cezalandırılmış bir millettir. Tanrı tarafından olmadığı kesin. Şunu da eklemek isterim. Kürtler ne olursa olsun bir devlet kuramayacaktir. Kurulsa bile bu sadece kukla bir devletten ileri gitmeyecek çok geçmeden parcalanacaktir.

Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 19, 2017, 02:27:20 ös
Yanıtla #44
  • Uzman Uye

Konu hakkında bu kadar yazı içinde dikkatimi çeken tek şey, sayın Fatma'nın sayın Fay-Frin'e hitaben/cevaben  yazmış olduğu 18.03.2017 tarih 07:51:09'da yazdığı yazıdaki (sayfada klavye tellallığı yapacağınıza buyurun gidin doğuda eşkıyalara karşı savaşın derim. Tabi giderseniz ?). ifadesi oldu.
        Doğrusu gülesim geldi.  ;D ;D ;D
        Sayın Fatma sayın Fay-Frin'in bir bayan/hanımefendi olduğunu her halde anlayamamış. Ben sayın Fay-Frin'i bu siteden dolayı uzun zamandır tanıyorum ve öyle zannediyorum ki; ona "hadi savaşa gidiyoruz,sana ihtiyacımız var " dediğiniz an, tereddüt etmeden öne atılacak  yüreğe de sahiptir kendileri.
         Sayın Fatma'ya sormak isterim :
         - Doğudaki eşkıyalar dedikleriniz acaba kimler ?
         - Doğudaki o eşkıya dedikleriniz ile savaşıp şehit/gazi olanlar kimler ?
         - Bırakın doğudaki o eşkıya dedikleriniz ile çatışmaya gitmeyi, askerlik bile yapmamak için uyduruk raporlarla çürüğe çıkıp askere gitmeyenler , yada askerliğini annelerinin dizi dibinde yata yata yapanlar kimler ?
           İyi düşünün !!!.
"Vur ama dinle beni"

Mart 19, 2017, 05:30:41 ös
Yanıtla #45

KESER DÖNER, SAP DÖNER, GÜN GELİR HESAP DÖNER

Tayfun TALİPOĞLU
23 Nisan 2016 Cumartesi 08:43

"Kim ki gerekli gereksiz Allah, din, kitap, vatan, millet, tüyü bitmemiş yetim hakkı diye başlıyorsa söze, bil ki ya çalmaya başlamıştır ya da açıklamayacağı bir işin içine girmiştir."

Bu sözler, hep onun gibi olmaya çalıştığım ama hala başaramadığımı bildiğim babam Yunus Yalçın Talipoğlu'nun bizi yaşama hazırlarken sık sık söylediği sözlerden sadece biri. Adım adım dolaşırken ülkemi bu sözün, bir şablon gibi cuk oturduğunu gördüm insanımızın üstüne.

Tüm yediği kazıklara rağmen anlaşılmaz şekilde CHP'li olan babam, benim "kurtarıcılığa" soyunduğum yetmişli yıllarda beni karşısına alıp "bak oğlum" diye başlamış söze ve şöyle devam etmişti: "1960 İhtilali öncesi Vatan Cephesi’nin cepheleşmeyi körüklediği yıllardı. Ben Erzurum Şeker Fabrikasında çalışıyordum. Benim CHP'li olduğumu bilen adam, gelip karşıma oturuyor  ve konu olmadığı halde 'Üç oğlum var üçünü de Menderes’e kurban ederim' diye başlıyordu söze. Aynı adam 27 Mayıs'tan birkaç gün sonra yine gelip benim duyacağım şekilde 'Yahu, bunlar bizi nasıl kandırmışlar?' diye kendince günah çıkarıyordu. Oysa ona soran bile yoktu. Onun için neye, kime güveneceğini bilerek yola çık!" demişti.

Peşin yargılarımdan mümkün olduğunca arınarak çıktığım bu yollarda, bu yüzden hiç hayal kırıklığına uğramadım. Hani, umutsuzluğa kapılan arkadaşlar için anlattım bu öyküleri, bu ülkede keser ve sap çok çabuk döner.

Fıkra mı gerçek mi bilinmez  ama bir örnekle bitireyim sözümü: Bizimkilerden biri hacca gitmiş, şeytan taşlama faslında hep mercimek gibi taşlar arayıp buluyor ve şeytana atıyormuş. Diğer hacıların dikkatini çekmiş ve onca taş varken niye en küçüğünü seçtiğini sormuşlar. Bizimkinin yanıtı Türkiye özeti gibi gelmiş “Nereye gideceğimiz belli olmaz, şimdiden düşman sahibi olmayalım” demiş.

İşte bu davranış biçimi genel karakterimiz oldu neredeyse. Bir gün vatansever olarak ödüller alabilir; ertesi gün vatan haini ilan edilebilirsiniz. Bir gün demokrasi kahramanısındır, ertesi gün "darbeci".

Yani, bizi bu ülkede olanlar artık hiç şaşırtmıyor. Bu yüzden de tepkilerimizi yitirdik ve kolaylıkla alışabiliyoruz her şeye.

Mart 19, 2017, 05:41:24 ös
Yanıtla #46
  • Aktif Uye

Ben sayın Fay-Frin'i bu siteden dolayı uzun zamandır tanıyorum ve öyle zannediyorum ki; ona "hadi savaşa gidiyoruz,sana ihtiyacımız var " dediğiniz an, tereddüt etmeden öne atılacak  yüreğe de sahiptir kendileri.

Sayın Alşah, birileriyle tekrar tartışmaya girmemek adına sadece size cevap yazmak istiyorum. Bu beni onurlandıran sözlerinizden ötürü çok mutlu oldum, hatta gözlerim doldu. Gerçekten çok teşekkür ederim. Size böyle bir izlenim verebilmiş olmam çok güzel.

Askerlik ile ilgili olan sözlerinize ben de şunu eklemek isterim. Parası olmayan, kırık dökük bir gecekonduda yaşayan, kimisi evli kimisi nişanlı gencecik çocuklar vatan uğruna ölürlerken; bedelli askerlik yapmak için paracıklarını sayan hainler var bir de. Vicdanları rahat edebiliyor demek ki. Ne diyelim, Allah ıslah etsin.

Saygılarımla...
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mart 19, 2017, 05:42:58 ös
Yanıtla #47

Mr Alşah'in hatirlatmasi güzel oldu.Sayfadaki paylaşımlar hızlı ilerlediği için neyi takip edeceğim konusunda bazen şaşırabiliyorum.Sayfada bayan olmamasından sikayet ederken dikkatimin bu yöne çekilmesi güzel oldu.Sanirim karşındakinin bir erkek olduğunu düşünerek yazmış olduğum bir paylaşım.Hemcinsimin beni eleştirmesi çok güzel bir duygu😃.Fay frinle,kabalik ve  ince ruhunu kirmissam çok özür dilerim.Nickler zor olduğu için fark edilmeyebiliyor... Alşah,diğer sorular tartışma boyutları açacagi için surunuza cevap vermek isterdim ama uzayicagini düşündüğüm için üsteki bir makaleyle herşeyi ozetledim.

Mart 19, 2017, 05:46:41 ös
Yanıtla #48

Konu hakkında bu kadar yazı içinde dikkatimi çeken tek şey, sayın Fatma'nın sayın Fay-Frin'e hitaben/cevaben  yazmış olduğu 18.03.2017 tarih 07:51:09'da yazdığı yazıdaki (sayfada klavye tellallığı yapacağınıza buyurun gidin doğuda eşkıyalara karşı savaşın derim. Tabi giderseniz ?). ifadesi oldu.
        Doğrusu gülesim geldi.  ;D ;D ;D
        Sayın Fatma sayın Fay-Frin'in bir bayan/hanımefendi olduğunu her halde anlayamamış. Ben sayın Fay-Frin'i bu siteden dolayı uzun zamandır tanıyorum ve öyle zannediyorum ki; ona "hadi savaşa gidiyoruz,sana ihtiyacımız var " dediğiniz an, tereddüt etmeden öne atılacak  yüreğe de sahiptir kendileri.
         Sayın Fatma'ya sormak isterim :
         - Doğudaki eşkıyalar dedikleriniz acaba kimler ?
         - Doğudaki o eşkıya dedikleriniz ile savaşıp şehit/gazi olanlar kimler ?
         - Bırakın doğudaki o eşkıya dedikleriniz ile çatışmaya gitmeyi, askerlik bile yapmamak için uyduruk raporlarla çürüğe çıkıp askere gitmeyenler , yada askerliğini annelerinin dizi dibinde yata yata yapanlar kimler ?
           İyi düşünün !!!.

Bir türk: "kürtler aslında türkmüş"demiş; kavga cıkmış.
Bir kürt: "türkler aslında kürtmüş" demiş; kavga cıkmış.

Ayni cümlelerden yansıyan düşünceler ayrıştırır iken; ayni cümlelerden yansıyan duygular birleştirir derler.Ulaşılmış bir yaşın tarafı yoktur; dengesi vardır. Lakin; tarafların her bir terazisi tanınmış ve içselleştirilmiş olmalıdır ki denge bulunabilsin. Geriye kalan ise sadece bir taraf yaratan ve son anlara gelmişlerin ayrıştırıcı bakışlarıdır.

Sevgiler
Sen Özelsin

Mart 19, 2017, 06:04:50 ös
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

Geri kalmış,  yani kültür, sanayi ve endüstri bakımdan gerekli gelişmeyi gösterememiş  toplumlarda kitleleri ayrıştırmak çok kolaydır.
       İstersen etnik yapı kavramı ile aynı kökten gelen insanları sayısız kabile ve gruplara, istersen din kavramı ile sayısız din , mezhep ve tarikatlarla sayısız cemaat ve guruplara ayrıştırabilir bunları bir birlerine kanlı bıçaklı düşmanlar yapabilirsiniz.
        Şimdi soruyorum, ülkemiz nasıl bir toplumdan oluşmaktadır? yani ; biz bir kültür toplumu muyuz ?, biz bir sanayi tolumu muyuz ?, biz bir endüstri toplumu muyuz yoksa biz bir tarım toplumu muyuz ? Hadi bakalım, bu çerçevede biz neyiz? .
        Saygılar-sevgiler
"Vur ama dinle beni"