Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Chat Odası  (Okunma sayısı 4922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 18, 2015, 02:48:26 ös
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Merhabalar. Sitemizde anlık sohbetler yapacağımız, dilerse mason üyelerin haricilerle sohbet edebileceği ve kimlik bilgilerini açığa çıkartmayacak güvenlikte bir chat sistemi kursak güzel olmaz mıydı?
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 18, 2015, 06:53:17 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Güzel bir düşünce bir konu hakkında sayın mason üyelerin fikirlerini anlık olarak almak faydalı olabilir.

Haziran 18, 2015, 08:36:23 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Üyeliğin özenle seçildiği bu forum da bence sohbet(chat) odası yakışı kalmaz. İçerise zaten yeteri kadar kalabalık. Onca çok konuşan sessizlikler varken. Bu forumda öğrendiğim en büyük şey sabır. İstediğimiz bilgiyi anında aldığımızda ne anlamı olacak ne kıymeti. Adı soru sormak olsun diye bizleri bilgilendirmek isteyen güzel insanları boşuna yormuş olacağız. Bence forum fazlasıyla yeterli.

Saygılarımla.
"Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız." (Mimar Sinan Dergisi S. 7, Sf. 14)

Haziran 18, 2015, 08:38:05 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Üyeliğin özenle seçildiği bu forum da bence sohbet(chat) odası yakışı kalmaz. İçerise zaten yeteri kadar kalabalık. Onca çok konuşan sessizlikler varken. Bu forumda öğrendiğim en büyük şey sabır. İstediğimiz bilgiyi anında aldığımızda ne anlamı olacak ne kıymeti. Adı soru sormak olsun diye bizleri bilgilendirmek isteyen güzel insanları boşuna yormuş olacağız. Bence forum fazlasıyla yeterli.

Saygılarımla.
Chatin amacı masonlarla soru cevap değil. Genel herkesle sohbet.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 18, 2015, 08:49:13 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Risus;

Sadece şahsi fikrimi ilettim amacım karşı çıkmak değildi. Bu konu da forum da bulunan yetkili kişiler gerekeni yaparlar.

Saygılarımla.
"Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız." (Mimar Sinan Dergisi S. 7, Sf. 14)

Haziran 18, 2015, 08:51:23 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Risus;

Sadece şahsi fikrimi ilettim amacım karşı çıkmak değildi. Bu konu da forum da bulunan yetkili kişiler gerekeni yaparlar.

Saygılarımla.
Öneriyi yapan ben olduğum için maksadım soru cevap değildi bunu belirttim. Elbette ki görüşünüze saygım var.
Gnothi Seauton

Haziran 18, 2015, 08:59:18 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Smf Uyumlu Php Tabanlı, Admin ve Mod yetkisi bulunan. İçerisinde farklı gerektiğinde de şifreli bölümler bulunan bir sistem kullanılabilinir.
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Haziran 18, 2015, 09:00:44 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bu tür yazılımlar mevcut, olmazsa biraz sürer ama ben de yazabilirim bir program.
Gnothi Seauton

Haziran 18, 2015, 09:33:10 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Hiyerarşik düzene göre yönetim olur derse, talepte gelirse neden olmasın. Olabilir de Olamayabilir de.
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Haziran 19, 2015, 12:29:44 öö
Yanıtla #9
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Chat soz konusu degildir. Chat su anda su istimale acik ve guvenli bulmuyoruz. Bu sebeble boyle bir uygulama soz konusu degildir. Belki cok ilerde olabilir. Bunun icin kisisel ileti yolu ile sohbet edebilirsiniz.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.