Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Din Tartismalari  (Okunma sayısı 46263 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 24, 2007, 11:29:13 öö
Yanıtla #30
  • Aktif Uye

ltfen   sevgili sevil eger sna birdaha sana sevgili demememi istemiyorsan beni bir daha sakın savun ma hele bunu kendiniz incinmiş gibi asla yapmayın .özelikle incinmiş olsanız bile
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Temmuz 24, 2007, 11:30:33 öö
Yanıtla #31
  • Aktif Uye

eger kırıcı olduysam kusura bakmayın ama alısk olayan mizaca baska biri tarafından savunulmak biraz zor ve agır lütfen beni anlayın sevil hanım

Temmuz 24, 2007, 11:31:53 öö
Yanıtla #32

Sayın Paragon, algı anlayışı çerçevesinde hareket edersek çok açıkça bir şekilde görülür ki bunlar anlam itibariyle birbirinden çok uzak ve tezattırlar!
İnsanı Tanrı'ya bağlayan tek şey İNANÇ'tır_
Maddecilik İnancı tetikler ve ters tepki yapar tıpkı iki mıknatısın birbirini itme şekli gibi anlatabiliyor muyum?
SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 24, 2007, 11:36:02 öö
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

bu felsefe beni sıkar ve asar konuyu ger somut örnekler üzerinden götürürsek çok daha iyi olacak.misal evrim teorisi.bu örnek hem din olgusunun inanç basmagında izah tasır hemde darvinin usulü ile meteryalist basamakta izah tasır .bu konudaki kanaatiniz nedir

Temmuz 24, 2007, 11:38:19 öö
Yanıtla #34

Özür dilerim, bu tamamen Sayın Nietzsche'nin yanlışını ortaya çıkarmak içindi yoksa tarafımdan sizi savunmak gibi bir anlam taşımıyor!Pekala hepimiz kendimizi dış etkenlere karşı bir nebze de olsa savunacak bir yapıdayız, ama herkesin algı anlayışı farklıdır, merak etmeyin bir sonrası asla olmayacaktır_
Şahsen birinin beni desteklemesi yanımda olması ki bu diğer konularımda açıkça görülüyor her zaman için benim açımdan büyük bir onurdur_
Elbette ki olayı yan tutma şeklinde göstermek değil amacım, burada tartışmanın niteliğini ortaya koydum bu arada sadece siz değil sizin yerinizde defalarca ben bulundum, bu nedenle bu davranışı kendime yapılmış gibi hissettim, yani sizi korumak değil tabiki_
Yeterince anlaşıldığımı hissediyorum_    

Temmuz 24, 2007, 11:41:31 öö
Yanıtla #35

Evrim teorisi derken neyi kastettiniz Sayın Paragon?Benim ortaya atmış olduğum Evrim Teorisi'nden mi yoksa bir başka Evrim Teosirinden mi söz ediyorsunuz?
Açıklamanızı yaptıktan sonra Darvin Teorisinden kısaca söz edecem_
SAYGILARIMLA!...

Temmuz 24, 2007, 11:43:27 öö
Yanıtla #36
  • Aktif Uye

tabiki benim sormak  istediğim evrim teorisi hakkında fikriniz deil evrim teorilerinden hangisine inandıgınız dır

Temmuz 24, 2007, 11:45:55 öö
Yanıtla #37

Bakın yeryüzünde birbirinden çok farklı Evrim Teorileri bulunmakta ve doğrusu aralarından birini savunuyorum desem yalan olur!
Bana göre akılcı yönlerini alarak bir şekilde sentez oluşturma teşebbüsündeyim_
Darvin teorisine gelince bazı teoriler gibi o da çürütülmeye mahkumdur Ki çürütüldü de....

Temmuz 24, 2007, 11:51:47 öö
Yanıtla #38
  • Aktif Uye

çürütülmedi sayın sevil bu sadece bazı kesimlerin ideası halen ders kitaplarında yer alır ve bilim çevresince büyük önem tasır.bana sorarsanızda sonsuza kadarda tamamen çürütülemeyecek ve etkisi devam edecektir.nedenine gelince tüm büyük inanaçlarda ortak bir yargı vardır .bu inancın ancak ve ancak kusku ile birlikte var olacagıdır onun içindirki bana sorarsanız darvinin evrim teorisi sonsuza kadar bir süpe olarak din olgusunun karsısında yer alacak ve süpeleri sayesinde bazı insanları normalden dha çok dine baglayacaktır.yani sanılanın aksine bir görev icra edecektir

Temmuz 24, 2007, 01:11:41 ös
Yanıtla #39

O zaman Sayın Paragon, İnsanoğlunun Maymundan türediğini mi iddia ediyorsunuz?(Darvin Teorisine göre)!