Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tarlalardaki Geometrik Sekiller  (Okunma sayısı 12280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2007, 06:11:22 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Tarlalardaki Geometrik Sekiller

1970’lerden bu yana ekin tarlaları üzerinde oluşturulan büyük geometrik şekillerin nasıl ve hangi amaçla yapıldığı araştırmacı bilim adamları tarafından henüz çözülememiş olmasına şaşmamak elde değil. Çünkü matematik, geometri, din vs. gibi konular üzerine araştırma yapan bilim adamlarının bu şekilleri tanımaları  olaya açıklık getirmeleri gerekirdi.

Ekin tarlaları üzerinde birileri tarafından oluşturulan şekillerin hemen hepsi,  Matematik / Geometri sistem şemalarına ait  kesitlerdir.

Sistem şemaları, matematik ve geometrinin keşfi esnasında gönye, pergel, cetvel gibi araç gereç kullanılmadan oluşturulan şemalardır. Piramit, Kilise, Cami vs. gibi tapınakların modelleri ile tapınaklardaki motiflerin tamamı bu sistem şemalarından alınmadır. 

Sistem şemalarının evrenin matematiksel düzenini, ‘Mana alemi’nin de, evrende yaşanmış ve yaşanacak olayları yansıtmakta olduğu dikkate alındığında: Sistem şemalarını “İlahi Plan” olarak tanımlamak gerektiği sonucuna varılmaktadır.

Kaynaklar, Sistem şemalarını (İlahi Plan) ilk oluşturan, sonra da gizleyen kişinin İdris Peygamber (Hermes Trismegustus) olduğunda hemfikirdirler. Oysa Roma’nın efsanevi kahramanı Romulüs’ün dairenin merkezine bir kare çizmesi, Hz. Süleyman’ın yaptığı mabette üçlü plana uyması, İlahi Plan’ın bu kişilerce de bilindiğini açık seçik ortaya koymaktadır.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 03, 2007, 09:46:26 öö
Yanıtla #1

Belki yeri değil ama Süleyman'ın Anahtar'ından bahsedilmekte ve bu konuda beni aydınlatacak ya da aydınlatabilecek biri var mı?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 08, 2007, 01:28:15 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Muhakkak vardır sız bılgıyı arayınız mutlaka bırılerı cıkıp sızı bılgılendırecektır.Çalınan kapı,herkese acılmıstır..Siz calın yeter....:D
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 09, 2007, 08:38:13 öö
Yanıtla #3

İyi o zaman ben cevabımı sizden isterim Sayın Itzhak_
SAYGILARIMLA!......

Temmuz 10, 2007, 02:25:32 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu konuda pek bılgı sahıbı degılım hatta Suleyman'ın anahtarı kitabını bıle okuma fırsatım olmadı ondan once Hıram'ın anahtarı sırada lakın bu konuda herhangı bır bılgı edınırsem sızınle paylasmaktan bende mutlu olurum..Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 10, 2007, 09:05:33 öö
Yanıtla #5

Eylül 18, 2008, 12:10:11 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Syn: Mason
merak ettiğim bir konu, (bizim zamanımızda bilgisayara ulaşmak epey zordu, şurada ev bilgisayarlarının kısa bir geçmişi var, o yüzden gene bir kitap örneğiyle sorayım:) Eric Van Daniken, o da kitabında bu türden şekillerden bahsediyor, Mayalar, İnkalar zamanında da şekiller çizildiğinden bahsediyor, şahsınız bu anlamda görüşlerini öğrenmek isterim,
saygılarımla.

Eylül 18, 2008, 04:40:56 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu tarlalardaki hadiseler için fake yada insan yapımı diyorlar, doğrumu?
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Eylül 18, 2008, 07:23:47 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Syn:Bilgi
işin ilginç yanı belirttiğiniz noktada başlıyor zaten, günümüzden bin yıl öncede mi, insan yapımı, (kopuş noktası... Daniken uzaylılar  diyor .)
saygılarımla.

Eylül 28, 2008, 11:04:28 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ben sunu sorayım tüm bu tarlalar nerede...amerika da mi hepsi? evet derseniz cevabım hazır ona göre
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...