Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 11, 2007, 07:40:35 ös
Yanıtla #110
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Da VInci sifresinde oyle demiyor ama...
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 12, 2007, 08:12:44 öö
Yanıtla #111

Haklı olabilirsiniz Sayın Asi, Davinci Şifresindeki ipuçlarından yola çıkarak bu sonuçlara ulaşabildim_
SAYGILARIMLA
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 12, 2007, 12:08:38 ös
Yanıtla #112
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

soru sormak istiyorum;

toplumsal olaylarda neden-sonuç ilişkisi ya da determinizm meselesinde biraz farklı bir görüş sergiliyorum. Nedensellik ilişkisi her toplumda farklı sonuçlar oluşturabilir. undeterminism siyaset biliminde -e tabi toplumsal olaylarda da- bugün kabul edilen görüştür.

acaba determinizmden kastınız klasik determinizm mi? yani "A olursa B olur" şeklinde bir nedensellik bağı mı kuruyorsunuz

yoksa olasılıkçı determinizm mm yani "A olursa B olur ancak başka bir çok şeyde olabilir" biçiminde bir önerme mi kuruyorsunuz?

....
....

son sözünüze katılıyorum evet Kendi kendimizi yok ediyoruz.

SAYGILARIMLA

Haziran 12, 2007, 02:47:35 ös
Yanıtla #113

Söylediğiniz iki seçenek de sunulabilir Sayın skullG, çünkü  doğada tam bir sabitlik söz konusu değildir;
SAYGILARIMLA

Haziran 12, 2007, 02:54:26 ös
Yanıtla #114

Bir süre buradan ayrılmak zorundayım ve dönüşümde eğer sorularınız olursa cevaplamaya çalışacam_
SAYGILARIMLA

Haziran 12, 2007, 03:11:15 ös
Yanıtla #115

soru sormak istiyorum;

toplumsal olaylarda neden-sonuç ilişkisi ya da determinizm meselesinde biraz farklı bir görüş sergiliyorum. Nedensellik ilişkisi her toplumda farklı sonuçlar oluşturabilir. undeterminism siyaset biliminde -e tabi toplumsal olaylarda da- bugün kabul edilen görüştür.

acaba determinizmden kastınız klasik determinizm mi? yani "A olursa B olur" şeklinde bir nedensellik bağı mı kuruyorsunuz

yoksa olasılıkçı determinizm mm yani "A olursa B olur ancak başka bir çok şeyde olabilir" biçiminde bir önerme mi kuruyorsunuz?

....
....

son sözünüze katılıyorum evet Kendi kendimizi yok ediyoruz.

SAYGILARIMLA

Sayın skullG

Sevil hanım ın da dediği gibi her türlü olayda bir neden sonuç ilişkisi vardır.Bu evrensel bir yasadır.Nasıl ki dünyada bir takım fiziksel yasalar var.Evrenin de kendi yasaları vardır.Tüm bu yasalar kesin ve yanılmaz bir ilahi adalet mekenizması ile insanının ilerlemesine hizmet ederler.

Sevil hanım forumda olaylara spiritüel bakış açısı ile bakan birisinin görmek  benim için ayrıca mutluluk verici.

Sevgilerimle,
Omnia mors aequat

Haziran 12, 2007, 04:08:50 ös
Yanıtla #116
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. MYSTICPROVOCATEUR,

bilgilendirme için teşekkür ederim.

ancak yine de anlamadığım bir yön var, bu neden-sonuç ilişkisi yukarıda da sorduğum üzere klasik bir determinizm bağlamında mı yoksa olasılıkçı bir determinizm bağlamında mıdır? A olursa mutlaka B olur mu? A olursa B olur ama başka bir çok şeyde olabilir mi?

saygılarımla...

Haziran 12, 2007, 04:54:26 ös
Yanıtla #117

sn. MYSTICPROVOCATEUR,

bilgilendirme için teşekkür ederim.

ancak yine de anlamadığım bir yön var, bu neden-sonuç ilişkisi yukarıda da sorduğum üzere klasik bir determinizm bağlamında mı yoksa olasılıkçı bir determinizm bağlamında mıdır? A olursa mutlaka B olur mu? A olursa B olur ama başka bir çok şeyde olabilir mi?

saygılarımla...

Sayın SkullG

Yazmış olduğunuz 2 olasılıkta doğru.Bir örnekleme yapmam gerekirse bir insanın bir diğerine bilinçli olarak yapmiş olduğu bir negatif hareket (kötülük) kendisine mutlaka dönecektir.Ancak bu aynı şekildede olabilir farklı şekillerdede olabilir.Bu yasanın sebebi kötülük yapan insanın ders almasını sağlamaktır.Keza yapılan pozitif hareketlerde aynı yasaya tabidir.Başınıza gelecek olan bir felekatten kıl payı kurtulduğumuzda ne deriz? Verilmiş sadakamız varmış deriz. Umarım açıklamam zsizi tatmin edebilmiştir.

Saygılar
Omnia mors aequat

Haziran 13, 2007, 05:04:11 ös
Yanıtla #118

Öncelikle çok teşekkür ederim Sayın (isminiz gerçekten çok zormuş) MYSTICPROVOCATE, hakikaten çok güzel bir açıklama yapmışsınız ve çok takdir ettim, benim de ifade etmek istediğim şey tam olarak buydu_
Uzun bir süre site dışında kalacağımı sanıyordum fakat Tanrı'ya Şükürler olsun ki gene buradayım, öncelikle şunu belirtmek istiyorum bir süre kadar eskisi gibi sık sık giremicem ama elime fırsat geçtiği gibi sizinle konu paylaşımına girecem;
Öyle birşeyki öncelikle bu Siteyi oluşturan Kişilere burada kendi adıma çok çok teşekkür ederim ve Saygılarımı sunuyorum, çünkü bu Değerli Site meğer günlük yaşamımın vazgeçilmez unsuru olmuş, elimde olmadan birtakım koşullar gerçekleşince uzun bir süre bu Sitenin dışında kalacağımı ummak inanın benim için çok zor bir durum teşkil etmişti_
Burada Bilgili ve Saygıdeğer Kardeşlerimle tanışma fırsatım oldu ve gerçekten çok memnun oldum, günlük yaşamımda bu yönümün yani sitedeki açıklamaklarımın, fikirlerimin, görüşlerimin bilinmemesi ve normal bir insan gibi davranıp bu fikirleri hiçkimseyle paylaşamamak ki inanın bu Sitede sizlerle paylaşmak benim açımdan çok büyük bir rahatlık sergilemiştir, bu denli çok zor bir durumdan kurtulmamı sağlamıştır_
Özür dileyerek hemen çıkmak zorundayım tekrar görüşmek dileğiyle
SAYGILARIMLA   

Haziran 13, 2007, 05:10:40 ös
Yanıtla #119

Tekrar geldim ama birazdan çıkacam, ya elimde olmadan nedenler yüzünden çelişkili davranmama yol açıyor bu durum beni çok rahatsız ediyor, tekrar özür dilerim.