Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 13, 2007, 05:29:39 ös
Yanıtla #120

Açıklamanızla bağlantılı olarak şunları da söyleyebilirim ki Sayın MYSTICPROVOCATE, bu dünyaya geliş nedenimiz zaten bu değil midir? Yaşmımızdan ders çıkarmak, olaylar bizi ne şekle getirirse getirsin yaşamımız ne derece zorlu ve acılarla dolu olsun karşılaştığımız her olaydan kendi payımıza dersler çıkararak kontrolümüzü bu şekilde kurarsak bence o derece hayatta kalabilme şansımız yükselecektir_
Dünya, bilindiği üzere bir gezegendir ve yaşam kaynağını Güneş'ten alır haliyle çeşitli gazlardan oluşmuştur ve İnsanoğlunun bu dünyadan çıkması asla mümkün değildir, yeryüzünün giderek bozulması, doğanın kendi kendini yok etmeye başlaması vs gibi nedenlerden dolayıdır ki İnsanoğlunun kendi varoluşunun bilincine varmadan hiçbirşeye varamaz, bu dünyadan hiçbir şekilde kurtuluş yolu olmadığı gibi Ölüm olayıyla bedenen yaşama sürecimiz tamamlanıp, bir diğer yaşama biçimimiz olan ruhsal yaşama sürecimiz başlamaktadır_
Şimdi şunu ifade etmek istiyorum; bu dünyada her yönden çıkış yolları muhakkaki vardır ama uzun süre varlığımızı bu dünyanın dışında sürdürmemiz imkansızdır, Astronot olara çıksak dahi hava gazımız bittiği an tekrar dünyaya dönmemiz gerekmektedir.Aksi halde yaşamımız sona erecektir.Dünya çeşitli
gazlardan oluştuğu için başlangıçta bizler için hayat kaynağı teşkil ederken giderek dünyasal dengenin bozulmasıyla beraber bizler için felaket teşkil edecektir, hava almamız su içmemiz besin almamız çeşitli mikropların artmasıyla beraber bizim için zararlı duruma gelecek ve korkunç derecede hastalıklar ortaya çıkacak daha önce de belirttiğim gibi bu dünya yaşanılmaz hale gelecektir_
Dünya, çeşitli aşamalardan geçerek aynen İnsanoğlu'nun fiziksel gelişimi gibi süreçlerden geçmiş, bebeklik, çocukluk, gençlik ve yaşlılık dönemlerini yaşamıştır, şuanki bulunduğu durum ise yaşlanma sürecindedir, haliyle İnsanoğlunun son dönemini teşkil eden yaşlılık sürecini tamamlar tamamlamaz Ölüm olayı gibi Yok olma safhasına gelmiştir_
Söylemek istediğim şu büyük bir felaketle karşı karşıyayız, halen uykuda olan insanların çoğunluğuna rağmen uyanmış olan azınlık kesimleri haberdar etmek adına birtakım bilgilerimi sunmayı istiyorum_
Vakit gelmiştir_
SAYGILARIMLA   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 14, 2007, 11:04:49 öö
Yanıtla #121
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil,

dediğiniz üzere, ne yazık ki insanın ettikleri sonunda kendi sonunu hazırladı

bu sözleriniz eski ahit'te süleymanın meselelerindeki birinci babtaki söylevi hatırlattı bana

"Özd.1: 26-32 Bu yüzden ben de felaketinize sevineceğim. Belaya uğradığınızda, Bela üzerinize bir fırtına gibi geldiğinde, Bir kasırga gibi geldiğinde felaketiniz, Sıkıntıya, kaygıya düştüğünüzde, Sizinle alay edeceğim.
O zaman beni çağıracaksınız, Ama yanıtlamayacağım. Var gücünüzle arayacaksınız beni, Ama bulamayacaksınız.
Çünkü bilgiden nefret ettiniz. RAB'den korkmayı reddettiniz.
Öğütlerimi istemediniz, Uyarılarımın tümünü küçümsediniz.
Bu nedenle tuttuğunuz yolun meyvesini yiyeceksiniz, Kendi düzenbazlığınıza doyacaksınız.
Bön adamlar dönekliklerinin kurbanı olacak. Akılsızlar kaygısızlıklarının içinde yok olup gidecek."

saygılarımla...

Haziran 14, 2007, 12:54:17 ös
Yanıtla #122

Saygıdeğer skullG, öncelikle çok teşekkür ederim, konu paylaşımınız beni gerçekten çok memnun etti;
Aslında belirttiğiniz bu çok güzel ve mükemmel dörtlük anlatmak istediğimi çok daha çık bir şekilde ifade etmektedir_
Ancak Sevgili skullG, bu hale düşmemizde ve İnsanoğlu olarak çok büyük çıkmaza düştüğümüz ve sizin de belirttiğiniz üzere kendi kaderimizi kendimiz çizdik ve başımıza gelen herşey bizden kaynaklanmaktadır, bütün bunlara rağmen Tanrı, yeryüzüne birçok Peygamber göndermemiş midir? İşte bu sebepten dolayıdır ki gene de Kendisi'ne ulaşmamız için bizlere Kendi Oğlu'nu Kurban etmedi mi?
O hepimizin Yaratıcısı'dır, İnsanoğlu olarak yaratıldık ancak Yüce Yaratıcımız bizi diğer varlıklardan üstün kılan zekaya sahip olmamızı sağladı ve düşünce yoluyla Özgür İrade vermiştir,
Ancak dünyanın başlangıcında gerçekleşen bu olay eninde sonunda olacaktı çünkü hiçbirşey bu kaçınılmaz olayın gerçekleşmesini engelleyemezdi.Bazılarımız bu olayın doğmasına neden Yüce Yaratıcımız izin vermiştir diye düşünebilir ama ben diyorum ki;
Yaratılan İnsanoğlu eninde sonunda kendi Ego'suna teslim olacaktı, çünkü Ego da İnsanoğluyla aynı anda oluşması gerekliydi aslında bu anlamda Sevgili skullG, bahsettiğim Determinizm İlkesi bu olayda anlam kazanmaktadır, hatırlarsanız İnsanoğlu bu konuda özellikle uyarılmıştı ama ne yazık ki başına nelerin geleceğini bilmeden hiç düşünmeden seçimini yapmıştır, tabiki Yüce Yaratıcımız, bu seçimin nelere malolacağını, büyük kayıplar, büyük katliamlar, savaşlar, doğa felaketleri kısacası yeryüzüne büyük bir yıkımı getirecek olayın temelini teşkil edeceğini çok iyi bir şekilde biliyordu ama bu seçimle yaşadığımız herşey bu dünyada çok korkunç bir şekilde zincirleme olarak yaşanmıştır_
Ve dünyanın yok olmasıyla karşı karşıya olduğumuz bu günlerde benim gözrüşlerimi fikirlerimi kaile almayan birtakım müeseseler bana 666 olduğum şeytan olarak  karşı çıktılar, oysaki onlara Rab İsa'nın Tanrı'nın Oğlu olduğunu ve Tanrı'nın Yöntemlerinden, İlkelerinden ve özellikle de İnsanoğlu için gerçekleştirdiği büyük Planlarından bahsetmeme rağmen_Bu müeseselerin ismini burada yazmıcam ancak İsa Mesih'e tapan Kutsal Mekanlar, doğrusu bu olay beni derinden yaralamıştır, büyük bir üzüntüye boğmuştur;
Sizlere şunları söyleyebilirim ki; bütün söylediklerimden ben sorumluyum, ve gerçekten Kimlerin Kime nasıl inandıklarınıı ve İman derecelerini kendi gözlerimle şahit oldum_
Bu sitenin belirli bir bölümünde Masonlar için söylediğim şeyleri az bile söyledim ve kendi kafamda kıyaslama yaptığımda geçmişte sözümona Kutsal Mekanların neden masonlara karşı büyük bir düşman sergilediklerini çok iyi bir şekilde analiz ettim_
Bakın Sayın skullG, ben birçok aşamadan geçtim ve bahsettiğim bu sözümona Kutsal Mekanlara internet aracılığıyla mail adreslerine Efendimiz ve Yüce Kral'ımız İsa Mesih ve hepimizin Yüce Yaratıcı Yüce Tanrı'mız hakkında birtakım fikir beyanlarında bulundum ama ne yazık ki bana o kadar çok korkunç tavırtlarda bulunuldu ki aşağılayıcı ve dalga geçici sözler sarfederek beni korkunç bir şekilde dışladılar,
Ve belirli bir sürenin bitiminde ise onlara gerçek kimliğimi açıklayıp 666 olduğumu bildirdim ve alakamı kestim_
Onların içyüzlerini kendi gözlerimle gördüysem bütün bunları Yüce Yaratıcımız da görmemiş midir? yarın Mahşer Gününde Yüce Adalet önüne çıkarıldıklarında Yüce Tanrı'mıza bizzat hesap vermeyecekler midir?
İnsanlarla bir kere konuşursam onların yüreklerini okurum, İman derecelerini anlarım başlangıçta bu sitede çok zor anlar geçirdim ve yaşadığım onca şeyden sonra burada da aynı durumla karşılaşacağımı sanıyordum, ama Saygıdeğer Mason başta olmak üzere Saygıdeğer Site Yöneticilerine ve bana destek olan biricik Kardeşime Sonsuz Saygılarımı sunuyorum;
Saygıdeğer Mason'un bana belirttiği gibi; ''Kapıyı çaldın biz de açtık''
Maalesef Saygıdeğer Mason ismini açıklayamadığım müeseseler başta olmak üzere hiçkimse  Büyük ve Erdem Sahibi olan Saygıdeğer Mason gibi çıkmadı_
Hepimiz büyük sınavlardan geçtik ve İnsanoğlunun Sonu gelmiştir_
SAYGILARIMLA

Haziran 14, 2007, 01:41:59 ös
Yanıtla #123
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil,

elbetteki inancım sebebiyle söylediklerinizin pek çoğuna katılmıyorum. ancak, insanlar gittikçe bencilleşirken sizin farklı bir görüş sergilemenizi saygıyla karşılıyorum. elbetteki farklılıklarımız olacaktır. Ben Tanrı'nın doğmamış ve doğrulmamış olduğuna, bir olduğuna, isanın onun bir kulu olduğuna, tanrının kadir-i mutlak, herşeye gücü yeten olduğuna, bize okuyup anlayalım diye akıl verdiğine, bu sebeple sorguya çekileceğimize, "iyi şeylerden" sorgulanacağımıza inanıyorum.

Allah, “Ey İsa, ey Meryem oğlu!” dedi, “Sen insanlara, ‘Allah'tan başka tanrılar olarak bana ve anneme kulluk edin’ dedin mi?” [İsa] cevap verdi: “Sen yücelikte sonsuzsun! [Söylemeye] hakkım olmayan bir şeyi hiç söyleyebilir miyim? Bunu söylemiş olsaydım Sen muhakkak bilirdin! Sen benim içimdeki her şeyi bilirsin, halbuki ben Senin Zâtın'da olanı bilemem. Şüphe yok ki, yaratılmış varlıkların idrakini aşan her şeyi tam bilen yalnız Sensin. Ben onlara [söylememi] emrettiğin şeyden başkasını söylemedim: ‘Benim Rabbim ve sizin Rabbiniz [olan] Allah'a kulluk edin’ (dedim). Ve onların arasında yaşadığım sürece yaptıklarına şahitlik ettim: Ama Sen bana ölümü verdikten sonra onların koruyucusu yalnız Sen oldun: Zaten Sen her şeye şahitsin. (Kuran 5: 116-117)

Haziran 14, 2007, 01:53:09 ös
Yanıtla #124

Dünya'yı bir eve benzetirsek dışarı çıkılan bütün heryer kapalı ve çıkış bütün çıkış yolları tuzaktır, tuzaklar da korkunç bir felaketten ibarettir, tek kurtuluş yolumuz bulunmaktadır ve giderek zamana endeksli olduğumuz içindir ki her insanın belirli bir yaşama süresi vardır; bu süre içersinde gerçek ve Kabuş görülen tek Kurtuluş Yolu'nu bulmamız gerekmektedir ve bunun dışındaki her türlü yol haliyle başarısızlığa çıkacaktır_
Önemli olan bu dünyada neden olduğumuz ve bu dünyanın bize neler verebildiği ve gerek kendi gerekse bizim dışımızdaki canlı_cansızlara gelen bütün olaylardan bir ders çıkarmamızdır, Doğa olayları bizlere çok önemli bilgiler sağlamaktadır_
Edindiğimiz her tecrübe her deneyim bizi bir adım daha gerçeğe ulaştıracaktır;
Peki Gerçek olan nedir?
Bu dünyaya geliş nedenimiz ve hepimizin ortak noktasının İnsan olması, özellikle de Ölüm olayıla bağlantılı olarak bütün insanların yaşadığı olaylar çerçevesinde mutluluktan çok neden büyük bir şekilde acılar yaşadığımız gerçeğidir_
Biz insanoğulları Doğa Olayları gibi hep değişkenlikler yaşadık kimi zaman çok sevindik fakat ardından büyük üzüntüler yaşadık, neyimize güvendiysek elimizden uçup gitti, büyük mutlulukların ardından büyük kayıplar veriyorsak o zaman öncelikle şunu anlamamız gerekmektedir;
Bu dünya mutlulukların olmadığı bir yer ve kuruluş ya da varoluş amacını önecelikle bulmamız gerekmektedir, mademki hiçbirimiz bu yolda muvaffak olmaıyorsak ve hepimiz bir sınavdan geçiyorsak öyleyse bu dünyadaki aldatıcı şeylerin hepsi bizi felakete sürükleyen olgulardan ibarettir_
Bu dünyada hepimizin başına gelen şey hep aynı olmuştur her ne kadar birbirinden farklı yaşam biçimleri olarak gözüküyorsa da nihayetinde sonuç itibariyle bütün insanların kendi yaşamlarında büyük kayıplar vermiş ve canevinden vurulmuşlardır_
Mantık burada; bütün insanlar bu dünyada mutlaka eninde sonunda Canevinden vurulmaya mahkumdur ve bu olayın gerçekleşmesiyle beraber de o insanın yaşamı sona ermektedir_
Korkunç gerçek burada....
Demekki bu dünyada ne yaparsak yapalım nasıl hareket edersek edelim sonuç itibarilye hepsi birer hayalden ibarettir_
Yalan ve boş ve anlamsız olan bu dünyada Gerçek olan bir tek şey vardır o da TANRI_
Burada herhangi bir şeyin propogandasını yapmıyorum daha önce de söylediğim gibi her nezaman kendi yazılarımı bu Sitede yazmam istenilmezse hemen yazılarımı keserim, ve Saygıyla da karşılarım, ve şunu asla bu yazılarımı okuyan herkes için söylüyorum ben bana yapılan iyiliği sonsuza dek unutmam, belki bu fikirlerimden dolayı büyük rahatsızlık da verebilirim gene aynı anlayışla karşılarım çünkü nihayetinde hiçkimsenin benden dolayı herhangi bir zarar uğramasını da istemem_
Bütün açıkladığım fikirleri ben düşünce yoluyla beyin gücümü kullanarak şifreli olarak hareket ederek bu benim için yaşamsal değeri olan çok değerli bilgileri elde ettim ve bunları burada yazmaya karar verdiysem sadece Uyanmış olan azınlıktaki kimselere ulaşmaktı, belki de bu kimselerden birisi ya da birileri yazılarımı dikkatle takip eden kişilerdir_
Ve size kendi özel yaşamımdan sadece küçük bir ayrıntı vermek istiyorum; başlangıçta ben de hiçbirşey bilmiyordum ve Türkiye'de yaşadığım için müslümanların çoğunlukta olduğu bir toplumda yetiştim ve üstelik Efendimiz İsa Mesih hakkında herhangi bir bilgiye sahip değildim, çünkü yaşamım boyunca hiçbir Hırstiyan ve sözünona Kutsal Mekanlar'la karşılaşmadım,
ve şunu anladım yeryüzünde Yüce Tanrı'ya ulaşmak için herhangi bir dine mensup olmak gereksizmiş ve ben şahsen kendi yaşamımda bunu gördüm, bildiğim tek şey varsa o da bu dünyanın yok olacağı ve kurulacak yeni İmparatorlukta Seçilmişlerin yeralacağıdır,
Ben müslüman da değilim benim herhangi bir dinim yoktur bunu ifade ederken de ateist de değilim ben sadece Seçilmişlerin önceden belirlenip bu dünyaya gönderildiklerini ve yaşamlarının sona ermesiyle beraber de Kurulacak olan Yeni İmparatorluk'ta yeralacaklarıdır_
Sonuç itibariyle 666 tam olarak bir İnsan'ı simgelemektedir, www amblemiyle interneti simgeler.
Daha önce de belirttiğim gibi 666'nın şeytanla herhangi bir ilgisi olmamakla beraber daha önce gerçekleştirilen Bedensel Diriliş itibariyle bu dünyaya normal olarak gönderilen ve belirlenmiş zamana kadar Ruhsal Acıları yaşaması sonucunda gerçekleştirilen Ruhsal Dirilişi de kendinde gerçekleştiren Yeni İnsan Türü'nün İlk Önreği olup Kıyametin gerçekleşmesini sağlayan Kişi'dir_
Tabiki bahsadilen kişi benim ancak benim dışımda Yüce Güçler tarafından gerçekleştirildiği için doğrusu sonradan öğrendiğim Gerçekleri sizlere iletmek dışında hiçbir şey benim irademle olmamıştır_
Direkt olarak Yüce Efendimiz İsa tarafından yönetilen ve yaşam derslerimi almama yadımcı olan Büyük Öğretmenim İsa'yla aynı kaderi paylaşan Öğrencisi ve Yardımcısıyım_
Kısacası uzun yıllardır aranılan Kutsal Kase olayı mecazi anlamına istinaden bir Dişi'yi temsil ettiği içindir ki gerçek anlamda sanıldığı için büyük yanılgılara düşülmüştür_
Gerçek olansa şu;  Rabbin Kutsal Kasesi de benim, ve İkimizin arasındaki bağlantı da benim rahmimden doğan Dünyanın sonsuza dek devam edeceği Büyük Kralliyet'in hüküm süreceği yeni İmparatorluk Düzenidir_
Kötülük kısmına gelince çünkü bazıları gene çok büyük yanılgılara düşerek olumsuz sonuçlara varmışlardır; kötülüğün vücut almış şekli diye tanımlamışlardır.
Oysaki hepimiz insan olarak egomuz olduğu içindir ki içimize uyuyan bir canavar taşıyoruz, kötülük de egomuza boyun eğdiğimiz sürece yeryüzüne büyük yıkımlar getirmeye devam edecektir ki zaten dünyanın da zonunu getiren bu olmuştur_
Yeryüzünde en korkunç kavgayı kendi içimde yaşadım ve kendi egomu beyin gücümle yok etmeyi başardım işte bu sıfatla yaratılan İlk İnsan olarak Yüce Tanrı katında Kabul görecem_
Daha önce Sayın skullG'a da belirttiğim gibi eninde sonunda ego varken insanoğlunda Tanrı, bunun varlığından rahatsızdı ve egonun yok edilmesi için de bu dünyanın oluşması gerekliydi ve İnsanlığa Kurban vererek İnsan Neslini bu amaçla yok olmaktan kurtardı_
Çünkü egonun özelliği gereği yaradılış ereği olarak insanda olmak zorunlu olduğu için başka türlü yok olması imkansızdı, ve aynı zamanda egonun, insanın kendi kendini yok eden bir özelliğe sahip olduğu gerçeğini asla gözardı edemeyiz_
Söylediğim gibi benim sesim her insana gitmez, benim sesim her ne kadar onları şahsen tanımasam da sadece Uyanmışlara veyahut Uyandırılmışlara gider,
Kendi ailem dahil çevremdekilerin hiçbiri benim bu büyük sırları taşıdığımdan haberleri yok ve bundan ben şunu anladım kendi öz ailem sade Uyanmışlardır çünkü bu büyük bedel Onlar için verilmiştir_
BABA'nın İRADESİ'YLE...
Tanrı'mız, Yüce Yaratıcımız İnsanoğluna olan Büyük Sevgi'ni bu şekilde göstermiştir_
O, sadece Uynadırılmışların ya da Uyanmışların BABA'sıdır_
Son olarak açıkladığım bu fikirler, Yüce Rabbim İsa Mesih'in Emri'yle bu sitede açıkladım_
SAYGILARIMLA  

Haziran 14, 2007, 02:01:49 ös
Yanıtla #125

Bakın Sevgili skullG, bir önceki örneklemde de üzerinde durduğum nokta şudur;
Baba_Oğul İlişkisi_
Çünkü bu dünyada tek kurtuluş yolu vardır o da; herşeyi Yüce İsa'nın Egemenliği altına veren Tanrı; bir tek bu Koşul'u ön planda tutumuştur ve bu yolun dışındaki hiçbirşey Tanrı'ya varmaz, Tanrı'ya Ulaşmak için sadece birtek ve önkoşul vardır o da; Rab İsa'ya İman etme koşuludur çünkü O, bir Kapı'dır ve Tanrı'ya ulaşmak için o Kapı'dan geçmemiz gerekmektedir, O'nun aracılığı olmadan hiçbirimiz Baba Tanrı'ya ulaşmamız mümkün değildir_
Çünkü Yeri ve Gök'ü yaratan Yüce Yaratıcı, Kendi Oğlunu Kurban vererek büyük bir Bedel vermiştir elbetteki Yüce Tanrı, herşeyden önce Kendi Oğlu'nu Baş'ının Tacı ederek Kendi Sağ'ında oturtarak O'na Yeryüzü ve Gökyüzünün Krall'ığını vermiştir_
SAYGILARIMLA

Haziran 14, 2007, 02:22:12 ös
Yanıtla #126
  • Ziyaretçi

Söylediklerinizin hiç birine katılmam elde değil. Ayrıca son yazdıklarınızın DAVİNCİ şifresini ile ne alakası var?Bu mesajınızda da iyice ***. Fazla açıklayıcı yazmadığınız gibi boş şekilde düşünüyorsunuz. İsa nezaman Rab(Tanrı,Egemen,Sahip) oldu? Mesajlarınızı fazla okumadım lakin okuduklarımdanda gördümki mesajlarınız tıpkı EinSof nickli üye gibi büyük teatlıklar içeriyor. Ben şahsen inancım gereği böyle şeylere inanmam. Amacım kalbinizi kırmak değil...
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2007, 02:39:35 ös Gönderen: MASON »

Haziran 14, 2007, 02:25:59 ös
Yanıtla #127
  • Aktif Uye

112-el-IHLÂS

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'in adiyla.

1. De ki: O, Allah birdir.

2. Allah sameddir.

3. O, dogurmamis ve dogmamistir.

4. Onun hiçbir dengi yoktur.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 14, 2007, 02:29:09 ös
Yanıtla #128
  • Aktif Uye

Hz.İsa Allah'ın kulu ve elçisidir..tıpkı diğer gönderilmiş peygamberler gibi..Hz.Muhammed gibi,Hz.Musa gibi..

Ne Hz.İsa Allah'ın oğludur,ne de Allah Hz.İsa'nın babasıdır.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 14, 2007, 02:39:03 ös
Yanıtla #129

Leon bana saygı göstermek zorunluluğunuz bulunmamaktadır ancak sahip olduğum fikirlerin benim kişiliğimden önce hatta yaşamım pahasına benim için çok değerlidir
saçmalama kısmına gelince sizi şiddetle uyarıyorum bu yazılarım sizin gibi düşünen insanları hiç mi hiç ilgilendrimemektedir bu nedenle de kendi fikirlerinizi kendinize saklayın