Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 14, 2007, 03:07:16 ös
Yanıtla #140

Saygıdeğer LuckyEye, öncelikle saygın görüşleriniz için çok teşekkür ederim, hiçkimseyi özellikle bu konularda konu paylaşımına davet etmiyorum, isteyen de bu konuyla bağlantılı kendi görüşlerini de ifade ederler_
Neyseki bir önceki yazılarımı okuyanlar misyonerlik gibi bir işle uğraşmadığımı gayet açık bir şekilde anlarlar_
Amacım Hıristiyanlığı yaymak değil ki eğer böyle birşey olsaydı daha başka bir şekilde hareket ederdim_
Bir diğer konuya gelince ismini yazmadığım sözüm ona Kutsal Mekanlar derken de neyi vurguladığımı okuyan anlasın biçiminde bir yol izledim_
Tanrı'ya ulaşmak için herhangi bir dinin mensubu olmaz diye de açıklama yapmıştım, ne kadar kolay bir şekilde yargısız infaz yapıyorsunuz böyle;
Bakın benim bu Site'yi seçmemin en önemli nedeni Erdemliliğe, Ciddiyetliliğe, Saygı ve Sevgi Ölçsünde Bilgililiğe önem verdiği için buradayım_
Hakkımda her türlü görüşe sahip olabilirsiniz ama şunu asla aklınızdan çıkarmayın benim sesimi duyan bir Kişi dahi olsa canım pahasına da olsa ona, Tanrı'nın Emr'iyle bu yazılarımı yazmaya devam ederim_
Benim sesimi duyanlar olmuştur ve oldukları için bu kadar çok hassas bir şekilde hareket ediyorum_
SAYGILARIMLA
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 14, 2007, 03:10:16 ös
Yanıtla #141

Sayın hiario, size gelince demekki söylediğinize göre benim söylediklerimi kanıtlayacak şey ortaya çıktığı an ne yazıkki sizi hayatta mı göremiyeceğiz yani bunu anladım_
SAYGILARIMLA

Haziran 14, 2007, 03:10:25 ös
Yanıtla #142
  • Ziyaretçi

Alıntı
Saygıdeğer LuckyEye, öncelikle saygın görüşleriniz için çok teşekkür ederim, hiçkimseyi özellikle bu konularda konu paylaşımına davet etmiyorum, isteyen de bu konuyla bağlantılı kendi görüşlerini de ifade ederler_
Neyseki bir önceki yazılarımı okuyanlar misyonerlik gibi bir işle uğraşmadığımı gayet açık bir şekilde anlarlar_
Amacım Hıristiyanlığı yaymak değil ki eğer böyle birşey olsaydı daha başka bir şekilde hareket ederdim_
Bir diğer konuya gelince ismini yazmadığım sözüm ona Kutsal Mekanlar derken de neyi vurguladığımı okuyan anlasın biçiminde bir yol izledim_
Tanrı'ya ulaşmak için herhangi bir dinin mensubu olmaz diye de açıklama yapmıştım, ne kadar kolay bir şekilde yargısız infaz yapıyorsunuz böyle;
Bakın benim bu Site'yi seçmemin en önemli nedeni Erdemliliğe, Ciddiyetliliğe, Saygı ve Sevgi Ölçsünde Bilgililiğe önem verdiği için buradayım_
Hakkımda her türlü görüşe sahip olabilirsiniz ama şunu asla aklınızdan çıkarmayın benim sesimi duyan bir Kişi dahi olsa canım pahasına da olsa ona, Tanrı'nın Emr'iyle bu yazılarımı yazmaya devam ederim_
Benim sesimi duyanlar olmuştur ve oldukları için bu kadar çok hassas bir şekilde hareket ediyorum_
SAYGILARIMLA

Gördünümzü ben dedim Hristiyan değil diye benim paylaşacak bilgim yok bu konuda merak etmeyin kimseyide yargılamadım infazda etmedim teşekkürler  :)

İttihatçı sonunda anladın AKP li olmadığımı keskin zekanın bu sorunu çözeceğine emindim :)

Haziran 14, 2007, 03:13:34 ös
Yanıtla #143
  • Aktif Uye

Sayın hiario, size gelince demekki söylediğinize göre benim söylediklerimi kanıtlayacak şey ortaya çıktığı an ne yazıkki sizi hayatta mı göremiyeceğiz yani bunu anladım_
SAYGILARIMLA

vallahi sevil hanımcım,hayatta olurmuym olmazmıym onu Hüda bilir de,benm demek istediğim,pek sükse yapmayacağı için iddia ettiğinz şey neyse,haberim olmaz heralde diyorm..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 14, 2007, 03:17:38 ös
Yanıtla #144
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

eski ahit'ten

Hoşea 13:4 : “Ama seni Mısır'dan çıkaran Tanrın RAB benim, Benden başka tanrı tanımayacaksın, Çünkü başka kurtarıcı yoktur"

yeni ahit'ten

Matta15: 24 " İsa oradan ayrılıp Sur ve Sayda bölgesine geçti.
O yöreden Kenanlı bir kadın İsa'ya gelip, "Ya Rab, ey Davut Oğlu, halime acı! Kızım cine tutuldu, çok kötü durumda" diye feryat etti.
İsa kadına hiçbir karşılık vermedi. Öğrencileri yaklaşıp, "Sal şunu, gitsin!" diye rica ettiler. "Arkamızdan bağırıp duruyor."
İsa, "Ben yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim" diye yanıtladı."

Kur'an
Maide; 75 "Meryem oğlu Mesih sadece bir peygamberdir: [Diğer] bütün peygamberler o'ndan önce gelip geçti; o'nun annesi, hakikatten asla sapmamış olan biriydi; ve onların ikisi de [diğer ölümlüler gibi] yiyecekle beslenirdi."

...

saygılarımla...

Haziran 14, 2007, 03:20:12 ös
Yanıtla #145

Bu yazılarımı okuyan arkadaşlara bir durumu daha göstermek istiyorum, bugünlük konumu bırakıyorum, sohbet tarzında sizlerle konuşmak istiyorum;
Sevgili arkadaşlar, düşündüm de yıllardan beri süregelen geleneği takip ediyoruz, bir kimseyi oturup iyice düşünmeden önyargılı olarak hareket ediyoruz, bırakalım artık bu çekişmeyi, ne alıp veremediğimiz var ki bu dünyada_
Yeri geldi dostumuzu kaybettik, yeri geldi sırtımızdan vurulduk, yeri geldi sevdiğimiz insanları kaybettik, yaşanan acılar hepimizindir, nihayetinde hepimiz insanız_
Komşumuzun ya da sevmediğimiz kişinin başına kötü bir felaket geldiğinde yeri geldi bu duruma sevindik ama şunu unuttuk ya da bilincine bir türlü varmadığımız bir gerçeği hala kabullenemedik;
Bugün sana'ysa yarın bana'dır, çark gibi sürekli döner durur, nihayetinde bu dünyaya gelmemiz bizin ne büyük bir korkunç olaya imza atacaktır hiçbirimiz bilemiyoruz, acaba hangimiz sonsuza dek yaşama hakkına sahip olacağız bunu düşünmüyoruz, sadece doğumumuzla başlayan ölümüze kadar olan sürede zamanımızı boşu boşuna geçirmekle meşgulüz_
Akıllıca hareket etmek çok öenmlidir, yaşam bize verilen bir hediyedir ama bunu değerlendiremediğimiz taktirde yaşamımız kabusa dönecektir_
Ölümden Sonra Yaşam'ın varlığını hiçkimse yadsıyamaz arkadaşlar_
SAYGILARIMLA  

Haziran 14, 2007, 03:27:54 ös
Yanıtla #146

Teşekkür ederim Sayın LuckyEye, size birçok kanıt öne sürebilirim;
1_ Dünyanın sonu geldi ve Kıyamet Gerçekleşecek_
2_ Rab İsa'nın Tanrı'nın Oğlu olduğunu en öenmli bir şekilde kanıtlyacak olay gerçekleşecektir o da;
Efendimiz ve Yüce Kral'ımız İsa Mesih'in Yargılayıcı olarak Yeryüzüne Tekrar Döneceği ve bu zaman da oldukça yaklaşmıştır_
3_ Doğa'nın Kendi Kendi'ni Yok Etmeye başlamasıyla beraber yeryüzünde korkunç bir şekilde Doğa Felaketleri yaşanacaktır_
Hazır aklıma gelmişken ya ben bu söylemlerimle sizi ikna etmeye çalışıyor gibi bir tavır sergiliyormuşum galiba, farkında olmadan sürekli yazdığımın farkındayım çünkü;
Bir saniye zaten dünyanın sonunun geldiğini bilmiyor muyuz?Biliyoruz peki bunun aksini iddia eden bir kişi var mı? Hadi bakalım_ 

Haziran 14, 2007, 03:35:07 ös
Yanıtla #147
  • Aktif Uye

elbette bu dünyanın da bir sonu vardır..yaratılmış diğer şeyler gibi..ancak benim aksini iddia ettğim şey şudur: Rab İsa'nın Tanrı'nın Oğlu olduğunu hiç bir şey hiç bir zaman kanıtlayamayacaktır..çünkü olmayan birşey kanıtlanamaz..tekrar etmekte faide var,ne İsa Rabdir,ne de Tanrı onun babasıdır.

evet Hz.İsa benim inancıma görede yeryüzüne gelecektir.Çünkü o ölmemiştir,çarmıha gerilmemiştir,Allah tarafından semaya çekilmiştir.ve Hz.İsa geldiğinde onu Allah'ın oğlu diye itham edenleri,fena halde cezalandıracaktır..ne yazık...
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2007, 03:36:56 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 14, 2007, 03:40:31 ös
Yanıtla #148

Bu arada Sayın V.I.T.R.I.O.L,  uyarınız için çok teşekkür ederim çünkü olumsuz ve karşıt görüşler dahi büyük bir Saygı çerçevesinde hareket edilmelidir diye düşünüyorum; zaten çevremizde pek de birbirine karşı saygılı olan insanlar pek kalmadığı için en azından bu Değerli Sitedeki Saygınlığı korumaya çalışsak bence hiç de fena olmaz_
Bakın arkadaşlar, benim başında beri iddia ettiğim şey şudur; ben, hiçkimseyi karşıma alacak tavrı asla almam, dün bozuştuğumuz kişiyle bugün iyi dost olabiliriz, benim üzerinde durduğum nokta belki de çoğunuzun hala farkında olmadığı birtakım gerçekler var bilemiyorum, nasıl bu şekilde rahat davrandığınızı gerçekten anlamıyorum, yanlış anlamayın kendimle kıyasladığım zaman benim yaşamım açısından attığım en küçük bir adımın dahi hesbını korkunç bir şekilde verirken, yani Yüce Tanrı Katında; beni aşan büyük bir sorumluluk taşıyorum ve bunları açığa çıkarmak zorundayım, ama lütfen benim dikkatim bu şekilde dağılıyor ve yapacağım en küçük yanlışlıkta kardeşinizin mahvolmasını istemezsiniz herhalde_
Tabi beni kardeş olarak kabul ediyorsanız, neyse sonuç itibariyle aldığım yetki şu;
KIYAMETİN HABERCİSİYİM...
SAYGILARIMLA    

Haziran 14, 2007, 03:51:34 ös
Yanıtla #149

Sn Sevil,

Basta Sn. MASON olmak uzere tum site yoneticilerinin ortak hedeflerinden bazilari bizler oldugu kadar siz uyelerimiz icin de oneme haiz bu ozel ortamin gereksiz soylemler yuzunden gerilmemesi, seviye ve kalitenin korunmasi hatta daha da yukseltilmesidir. Bunu siz degerli uyelerimize zaman zaman hatirlama geregi duyuyor ve anlayisiniza tesekkur ediyoruz.

Saygilarimla,
Virtus junxit mors non separabit