Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 05, 2007, 03:56:05 ös
Yanıtla #90

İnsanoğlu, sürekli olarak kendi egosuyla hareket ettiği için ve her nedense Tanrısal Gerçeklere karşı hep önyargılı olarak davrandığından kusura bakmayın hiçbiryere bu şekilde varamayız.
Benim ya da bir başkasının Tanrı Hakkındaki bahsetmiş olduğu gerçekleri ki bu gerçekler bana göre gerçektir bir başkasına göre hayaldir onu bilemem, en ince detayına kadar irdeleyebilirsek bizim insanoğlu olarak bu bilgilerden kendi payımıza bir anlam çıkarmamız gerekirken ne yazık ki içimizde halen bulunan birtakım insanlar var ki burada herhangi bir kişiyi de hedef almış değilim, benim ileri sürdüğüm fikirlerden dolayı bu şekilde seviyesizce hareket ediliyorsa o zaman ben de fikirlerimi büyük bir saygınlıkla bir tarafa bırakırım o zaman Sevil olarak o kişiyle gereken hesabımı görürüm_ben, bu son mesajlardan sonra çekip gittiysem bu tamamen Yüce Tanrı'ma olan Sonsuz Saygımdan ibarettir_   
Çünkü o zaman Fikirlerimi temsil ettiğim için hiçkimseyle tartışmak istememiştim_
Görülüyor ki insanoğlu olarak bazılarımız halen küçük fikirlerle hareket ediyoruz, bu tamamen onların iradesiyle değil tamamen ot gibi yaşadıklarından dolayıdır_
Bu dünyada bilinicne varılmamışsa bir gerçeğin kusura bakmayın sizin gibi insanlarla da kaybedecek vaktim yok çünkü ben zamanımı sizin gibi başkalarının fikirleriyle dalga geçerek değil tam tersine Kul olarak yapmam gereken neyse onu yaparak geçiririm_
Bana karşı söylenmiş olan her türlü söze açığım, eleştiri bu şekilde hafifçe yapılmaz adam gibi yapılır, eğer yardımımı isterlerse ben onlara nasıl İnsan olunur diye bir açıklama yapardım fakat hayat onları adam edememişse ben hiçbirşey de yapamam!
  Birçok insan bunun farkında olmadılar, sizi yaşamınız süresince hareketlerinize göre değerlendiren bir Yaratıcınızın olduğunu_
Bu konuyla ilintili olarak söyleyeceklerim bunlardan ibaret_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 05, 2007, 04:08:46 ös
Yanıtla #91

Bunlara ek olarak şunu söyleyebilirim ki;
Şu güzel umutla hep yaşayacam, bu dünyada her cins insan bulunmakta fakat kurulan olan yeni İmparatorlukta yani Yüce İsa Mesih'in Kralliyetinde sadece hakdenler bulunacaktır, yani SEÇİLMİŞLER_
HEPİNİZE SAYGILARIMI SUNUYORUM
HOŞÇAKALIN_

Haziran 05, 2007, 05:30:20 ös
Yanıtla #92
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sevgili Sevil...
Gene cok guzel yazmissin ama... Kimse senin inancini veya Tanrisal gercegini sorgulamamis ki...
Sen Eger tanrisal gercek olarak one surdugun sey Istanbul'un t sini atip ISA ya ulasmak ise, Ismail'den de M yi atsak tanrisal gercege ulasabilirmiyiz?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 05, 2007, 05:43:58 ös
Yanıtla #93
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. Sevil,

burada elimden geldiğince ve dilimin döndüğünce saygı sınırları içinde kalarak tartışmak istedim. ki hala da bu isteği güdüyorum.

sizin neye ve nasıl inandığınızın tarafımca gram önemi yoktur. istediğiniz tanrıya istediğiniz biçemde inanabilirsiniz. bu inanç hakkı aynı şekilde bana ve diğerlerine de aittir. bazılarımızın küçük fikirlerle hareket ettiği düşüncenize sonuna değin katılıyorum. kimin küçük fikirlerle hareket ettiğini de mesajları okuyanların takdirine bırakıyorum.

adam gibi eleştiri yaptık, cevap vermediniz. hangi kaynaktan ne tür bir araştırma yaptığınızı, araştırmacı kişiliğinizin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. ama araştırmacılığın nasıl olduğunu bir hukuk doktorantı olarak çok iyi biliyorum.

nasıl insan olunacağı hususunda yardım edebileceğinizi söylüyorsunuz ki bu da kabuledilemez derecede ağır bir hakarettir. hayat onları adam edememiş gibi boyu aşan laflarınızı ise aynen iade etmekten başka bir diyeceğim olamaz.

bizim gibi insanlarla kaybedecek vaktinizin olmaması ziyadesiyle sevindirici ve ne gariptir ki aynı vakitsizlik bizim için de geçerli.

bu başlıkta yazılanları sabırla baştan sona değin okuyan hiçkimse bir seviyesizlik göremez (ki böyle bir seviyesizlik olsaydı site yönetimi gerekeni yapardı, gereğinin yapıldığına dair de örnekler var)

kaldı ki sizin inandığınız gibi inanmak gibi bir mecburiyetimiz de söz konusu değildir. bu bizi ne ot yapar ne insan dışı bir yaratık...

18. beytin türkçesini de yazmak boynumuza borç oldu

Olgunun halinden ne anlar hâm olan
sözü kısa kesmek gerek ves-selâm

Haziran 05, 2007, 11:14:11 ös
Yanıtla #94
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sn. skullG

Cahilin yanında kitap gibi sessiz olmak gerek vesselam.

Sevgiler,
Tempus fugit...

Haziran 06, 2007, 02:04:00 öö
Yanıtla #95
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Omnia Tempus Alit sanırım Sevil Hanıma cahil imasında bulundunuz.Burada saygı ve forum kuralları cercevesınde herkesın dusunduklerını anlatma hakkı vardır.Bunu gozetmelısınız.Sevgıler & saygılar
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 06, 2007, 04:31:48 öö
Yanıtla #96
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sn. Itzhak... Soylediklerinizde dogruluk payi var ama okursaniz ilk yakistirmalari Sevil hanim yapmis (en normal lestirileri bile seviyesizlikle suclayarak)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 06, 2007, 08:32:54 öö
Yanıtla #97

Ben hiçkimseyi hiçbirşeyle kendi fikirlerime inandırmak için herhangi birşey yapmadım ki, sadece başlangıçtaki çıkan tatsızlıklara bir nokta koymak amacıyla her ne kadar uğraşsam da görüyorum ki bu böyle devam edip gidecek_
Bütün söylediklerinizi kabul ediyorum_
666

Haziran 06, 2007, 08:34:57 öö
Yanıtla #98

Tapınak Şovalyelerinin Masonlardan aldığı sırları haketmedikleri için korkunç bir şekilde öldürülmüşlerdir_
Artık bundan da ne demek istediğimi anlarsınız herhalde!

Haziran 06, 2007, 08:51:46 öö
Yanıtla #99

Yaşamın size neler vardiğini öğrenmeniz gerekirken böylesi küçük şakaların dozunu arttırmanız beni gerçekten çok üzmüştür, sanırım sürekli olarak tekrarladığım şeyi gene aktarayım;
Herkes fikirlerinde özgürdür, kendi iddiasını savunur, kimse kimseyi düşünce yoluyla telkin edemeyeceği gibi hiçkimsenin de bir başkasını fikirlerinden dolayı yargılayamaz_
Açıkçası sizlerle kendi fikirlerimi paylaşma hevesimi daha başında kırdınız, araştırmalarım size tuhaf gelebilir, burda oturup da size araştırmalarımda kulladığım yöntemleri de açıklayacak değilim,
Araştırmalarım neticesinde bulmuş olduğum bilgileri de bir başkasına kabul ettirme gibi bir isteğim de olmamıştır, anlamadığım konu neden kısır döngü gibi bir birşeyin ucundan tutup etrafında dönüyorsunuz_
Bakın sizinle tartışarak zamanımı boşuna harcayamam, eğer fikirlerimin yanlış olduğunu düşünüyorsanız açıklamalarımı okumazsınız bu kadar, yani neyi sorguladığınızı tam olarak anlamış değilim,
Burada tartışma yapmayı bırakıyorum ve son noktayı ben koyuyorum_
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2007, 08:53:55 öö Gönderen: SEVİL »