Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İncinsen de incitme  (Okunma sayısı 2257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2009, 10:25:35 öö
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

İncinsen de incitme

Bir gün bir taksiye atladım ve havaalanından hareket ettik. Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola, önümüze çıktı. Taksi şoförü sert bir şekilde frene bastı, kaydı ve diğer arabaya çarpmaktan milim farkıyla kurtuldu. Diğer arabanın  sürücüsü camdan başını çıkartıp bağırmaya ve küfretmeye başladı. Taksi şoförü ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı. Ve  gerçekten çok arkadaşçaydı.

Taksiciye sordum:

'Neden bunu yaptınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastaneye gönderecekti.'

Taksi şoförü bana, simdi 'Çöp Kamyonu Kanunu' dediğim şeyi öğretti. Şoför pek çok insanin çöp kamyonu gibi olduğunu açıkladı:

'Birçok insan her tarafta çöp dolu olarak dolaşıyor. Bunlar kızgınlık, öfke ve hayal kırıklığı dolular. 'Çöpleri ' biriktikçe onu bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar ve bazen sizin üzerinize bırakabilirler. Sakin kişisel olarak üstünüze almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların 'çöpünü' alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın. İşin ana fikri su ki, başarılı insanlar,
bu 'çöp kamyonlarının' günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler. Hayat, sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa; dolayısıyla 'size iyi davranan insanları sevin, iyi davranmayanlar için de dua edin.' Hayat, %10 onunla ne yaptığınız; % 90 onu nasıl alıp karşıladığınızdır. Ne demiş atalarımız: 'İncinsen de incitme...'

'Yüzünü güneşe dönen insan gölge görmez.'

ALINTIDIR.
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 23, 2009, 06:45:13 ös
Yanıtla #1

Cok anlamli. Paylasim icin tesekkurler.
Spes mea in Deo est

Mart 24, 2009, 09:23:57 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

cok guzeldi ... paylasim icin tesekkurler..

Mart 24, 2009, 12:12:20 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Harika...Çok net....Ah..yakalayıp muhafaza edebilsek...Bunları kim unutturur bize bilmem ki...?
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mart 26, 2009, 11:38:33 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

tesekkürler

keske bu düsünceler bulasici bir hastalik olsa yada insanlarin agzina pelesenk olabilse, kimi insanlarin nokta veya virgül yerine kullandigi küfürler yerine....