Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ustad Aydın DOĞAN, İçinde din geçen her şeye saldırıyor  (Okunma sayısı 16670 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 30, 2012, 07:11:29 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Alıntı
Bir toprak ağasının çocuğudur.

ALLAH' ım bak burdaki yazıdada çıktı bu ülkemin halkının elinden GASP edilen TOPRAK ' lar . ???

Siz hala uyuyun bakalım . Benim bildiğimde OTO GALERİCİ  olarak biliyordum . Yalnız bundan sonrası beni aşar sonuçta Ustad ibaresi var ne olur ne olmaz . Emin Çölaşanın  bile sesini kesti .

Saygılar

ÖZGÜR BASIN mıııı ...  Hani iflas edip İntihar edenlerin haberleri , hep siteler ve villalar , Laylaylom , Boyalı basın .SİZİ GİDİ SİZİ Derdi bir zamanlar biri şimdi de , yetiştirdiği ile Oyuna devam ediyorlar AÇIK TOPLUMCU büyüklerim .  Sayın SAROS' un önderliğindeki İnsanlar nasıl yanlış bir  ''A . A '' oynarlar hala çözemediğim bir saplantı .  8)
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2012, 07:20:30 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 30, 2012, 09:44:08 ös
Yanıtla #11

Sayın Aydın DOĞAN Beyefendi, evet bir toprak ağasının oğludur. Babasının ismi İrfani Doğan'dır.
Ancak ülkemizin değerli işadamlarını,  lütfen gereksiz ve hiç bir değer taşımayan polemiklere malzeme yapmayalım
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Aralık 01, 2012, 12:33:25 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sence değerli olmak için SANAYİCİMİ olmak lazım . Bu kadar yazıdan bunumu anladınız yada TÜRKİYE CUMHURİYET ' i denen bu ülke bu şahısın babasının Tapulu malımı .
Küçük düşünüyorsun , Ben hiç bir zaman ZENGİNLİK aleyhinde olmadım . Adam gibi EMEKÇİNİN alın terini ödesinler benim EMEKÇİM' de  eline geçen paranın bir kısmıyla kendi aralarında birleşerek küçükte olsa kendi İşlerinin Patronu olsunlar derdimiz ve sizin gibi belli bir çevrenin sağladığı küçük menfaatların karşısında Malum kişilerin savunmasıda size düşmezdi. Değer taşımayan POLEMİK' lere malzeme yapmayalım derken sizin gibi düşünen İnsanların yüzünden bir sürü İnsan canından oldu . Lütfen sevgiler... saygılar demek biraz bana SAMİMİYETSİZ GELDİ ...
YOK EĞER SİZDE TOPRAK AĞASI İSENİZ içinizi  dökersin bizde eteğimizdekini dökelim . Asgari Ücretle İnsanları çalıştıran SANAYİCİ kim olursa olsun saygım olamaz .
Emekçi ve İnsan olana Saygılarımı sunuyorum .
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2012, 01:13:46 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 01, 2012, 12:49:56 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Alıntı
Ancak ülkemizin değerli işadamlarını,  lütfen gereksiz ve hiç bir değer taşımayan polemiklere malzeme yapmayalım

sahnesarsan,   Merakımı celp etti değer taşımayan Polemik dediğin kıvılcımı ULU ÖNDER LİDERİM BÜYÜK İNSAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Beyefendi gerçek HALKÇI , GERÇEK DEVRİMCİ İnsan bu Toprak refarandumunu ortaya çıkardı lakin o malüm meclis başkanı MENDERES HÜKÜMETİNİN MİLLETVEKİLİ
Adana mebusunun çabasıyla ortadan temelli silindi . Haklısın o toprak ağası olan adamlar mamleketi tek başlarına savundular .Yazık ya , bu İnsanları hala SALAK yerine koymanın mantığını Çözemedim.
Saygılar..

Atatürk kadarda kısıtlamada yapın demiyoruz , ATATÜRK  50 dönüm sınır getirme taraftarıydı . Neyse bilen bilir , arayan bulur.

Not: Ben dediğiniz şahısı hiç bir şekilde tanımam lakin ben ZİHNİYETE karşıyım .BEN HİÇ BİR ZAMAN KİŞİ BAZINDA FİKİR YÜRÜTMEM , GENELE BAKARIM. HİÇ bir zamanda bu devlet KOMÜNİST olsun demedim ,sadece hakça halkların zenginleşmesini SAVUNDUM .NEDE OLSA BU TOPRAKLAR anadolu .Güzel bir alıntı ile konuyu bağlayayım Yunanistan krizdeyken malum PARA babaları UKALALIK yapınca O akıllı neslin İnsanı lafı gediğine yapıştırmış ANLAYANA .. ''  SİZİN atalarınız Ağaçlarda yaşarken , benim ATALARIM FELSEFE '' yapıyor du diyerek sözü bitirdi .
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2012, 01:26:28 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 01, 2012, 02:01:10 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Atatürk, İsmet İnönü ve Celâl Bayar
1929 bunalımı ve II. Dünya Savaşı arası geçen yıllarda, dünyada Faşizm ve otoriter yönetimler güçlenmekteydi. 1924 ve 1930'da iki defa çok partili demokratik yaşama geçmeyi deneyen Türkiye, bunda başarısız olunca, özellikle 1930'dan sonra iktidarı elinde bulunduran Cumhuriyet Halk Partisi devlet ile özdeşleşmeye başladı.[2] Parti ilkeleri (1937), anayasaya girince de bu süreç doruk noktaya ulaştı. CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Atatürk 1938'de hayatını kaybedince yerine seçilen İsmet İnönü, II. Dünya Savaşı başlayınca (1939), eski devrin küskünlerini de etrafında toplayarak ülkede, savaş günlerinin yıkıcılığı yanında bir çok başlılığın çıkmasına engel oldu, bunda başarılı olduğunu söylemek yanlış olmaz.[3] Savaşın özellikle ekonomiyi kötü yönde etkilemesi, büyük kentlerde karaborsacılığın ortaya çıkması, sermayenin belirli ellerde toplanmasını kolaylaştırdı ve bu, bir Kent Burjuvazisi oluşturdu. Kırsalda, genç nüfüsun silah altına alınması küçük ve orta büyüklükteki çiftçinin üretimini düşürdü. Büyük toprak sahipleri arzı kendileri kontrol etmeye başladı. Artan talep karşısında arzdaki daralma enflasyonu ve hayat pahalılığını arttırdı. İktidarın önlem olarak düşündüğü çözümlerden ilki Varlık Vergisi oldu. Devlet tarafından salınan ağır vergileri ödeyemeyen bütün işadamları Aşkale'ye gönderilerek orada taş kırmak gibi işlerde amele olarak kullanıldı. Keyfi uygulamalara sebep olan bu vergi kent burjuvazisini iktidara cephe almaya itti. Diğer önlem ise Çiftçiyi Topraklandırma Kanunu idi. Bu kanunla büyük toprak sahiplerinin toprakları bölünerek, küçük çiftçiye destek sağlamak hedefleniyordu. Ancak bu, Devletin Türkiye'deki bütün arazilerin zaten %70'ten fazlasına sahip olduğunu bilen toprak sahiplerini muhalefet saflarına kanalize etti. İsmet İnönü'nün devletçilik uygulamaları sonucu oluşan ekonomik darboğaz zaten toplumu da aynı yöne iletmiş durumdaydı.[4] II. Dünya Savaşı 1945 de demokrasilerin zaferi ile son bulduğunda Türkiye bu durumda idi. Aynı zamanda savaşın sonlarına doğru ülkede özellikle basın ve aydın çevrelerde, demokrasi arzusu artık yüksek sesle dillendirilir olmuştu. Bir yandan da 2. Dünya Savaşının galiplerinden olan Sovyetler Birliği'nin lideri Stalin, Türkiye'den Kars, Ardahan ve Artvin'i istiyordu. Sovyetlere karşı Amerika ve İngiltere'ye yaklaşan Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, 19 Mayıs 1945 günü yaptığı konuşmada bu arzuya yeşil ışık yaktı. Zaten TBMM içinde muhalefet 1945 bütçe görüşmelerinde su yüzüne çıkmıştı. Atatürk'ün son başbakanı Celâl Bayar, Adnan Menderes, Feridun Fikri Düşünsel, Yusuf Hikmet Bayur, Emin Sazak bütçeye red oyu verdiler. Asıl kırılma Çiftçiyi Topraklandırma Kanunu görüşülürken ortaya çıktı. Tasarının 17. ve 21. maddeleri tartışılırken Celâl Bayar, Adnan Menderes, Refik Koraltan ve Emin Sazak sert eleştiriler dile getirdiler. Bu yasanın görüşüldüğü günlerde Celâl Bayar, Adnan Menderes, Fuad Köprülü ve Refik Koraltan, CHP Grubu'na Dörtlü Takrir adlı bir önerge verdiler. Önerge ülke ve parti yönetiminde özgürlükçü bir anlayış içeren düzenlemeler yapılmasını öngörüyordu. Ancak dörtlü Takrir reddedildi (12 Haziran 1945). Bunun üzerine, Menderes ve Köprülü o günkü Vatan Gazetesi'nde CHP iktidarına karşı o güne değin örneğine rastlanmayan sertlikte yazılar yazmaya başladılar. Sonuç olarak Menderes, Koraltan ve Köprülü partiden ihraç edildiler (Eylül 1945). Aynı gruptan olan Celâl Bayar ise önce milletvekilliğnden sonra da CHP'den istifa ettti. Celâl Bayar, 1 Aralık 1945'te parti kuracaklarını açıkladı. İnönü tarafından Çankaya Köşkü'ne çağrılan Celâl Bayar, cumhurbaşkanından gerekli desteği aldıktan sonra [5] 7 Ocak 1946 günü Demokrat Parti (DP) kuruldu.

ALINTIDIR- ANLAMAK İSTEYEN ANLAR...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus