Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÖLÜMÜN ENSE VE KALBİMİZ DEKİ BUĞULU KOKUSU !  (Okunma sayısı 3693 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 02, 2017, 12:48:38 öö
Yanıtla #10

Sayın ADAM Ve Sayın Tij,
   Mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Sayın ADAM; Konu başlığı ile Kafa karıştırdıryam özür dilerim. Sağlık sıkıntılarımı ve ölüm korkusunu yaşama tecrübemi paylaşmak istemiştim.
  Sayın Tij'in de  bahsettği gibi bu gruptaki Saygıdeğer Masonlara birçok sorum var. Sorularım bazen çok direkt ve bazen de anlaşılmaz  oluyorsa tekrar kusuruma bakmayın ve lütfen uyarın.
  Ben Mason değilim. Mason olmaya sürekli çalışacağıma inanıyorum.  Masonluğu Masonlardan öğrenmek ve hayatımında kendini sürekli yenileyen  ve daha da iyi bir insan olma felsefesinin ışığında bir Mason olmayı gerçekten çok  istiyorum. Bu Bağlamda Öğrenmeyi Öğrenmek istiyorum.
  Kolaylıkların bile bu hayatta zora hazırlık olabileceği gibi, tam zıddının da ciddi önemi göz ardı edilemez. Asıl ve Asil olanın, Zorun zorluğunun; temelinde sorunu en aza indirgemeyi hedefleyen, bütünleştirici bir  birlikte ki Ve bir birliğe odaklı felsefenin temellerinden olabileceği algısını; hayatımın bu evresinde çok güçlü bir şekilde hissediyorum.
Alegorik ve Metaforik Işıkların Aydınlığında ; kör noktalarıma inat, ciddi mesafeler kat ediyor gibiyim sanki. İleri ve özellikle uzun bir yola giderken; dikiz aynamızı ne kendimize bakmaya, ne de sürekli arkadan gelen trafiği kontrol etmek için kullanırız. Gittiğimiz yol ileridedir. Kat edilen geride kalmıştır. Geride kalan, ileri gitmemize kötü niyetli bir tehdit oluşturmadığı sürece, diye düşünüyorum.
Bir Tren istasyonunda farklı yönlere gitmek için yan yana bekleyen İki trenin birinde otururken; hareket eden mi, etmeyen miyiz ?  İleri mi yoksa geri mi gidiyoruz sorusunun cevabını; Lokomotiflerin birinde iken, her nereye bakarsak bakalım; bulabilir miyiz acaba ?

Masonluğu öğrenmek ve Siz Değerli Mason Üyelerden bu konuda bana da katkıda bulunmazı arz ediyorum.

En Kalbi Sevgi Ve Saygılarımla

Omega-3... Vagonları az olan... yollar sınırlarla doludur. Bir dağın ortasından kalkan uçağın pilotunun, ilk gördüğü manzara ve berraklığı kadar net görmek lazım dünya'yı; bence  :) :) :)
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2017, 12:50:46 öö Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ocak 05, 2017, 12:25:40 ös
Yanıtla #11

Omega-3... Vagonları az olan... yollar sınırlarla doludur. Bir dağın ortasından kalkan uçağın pilotunun, ilk gördüğü manzara ve berraklığı kadar net görmek lazım dünya'yı; bence  :) :) :)
[/quote] Tik Tak

Teşekkürler Sayın Tik Tak, Bazen kuş Bakışı Bazen en zorlu şartları en ustalıkla ve en sisli havaları en iyi farlarla aydınlatmak gerekir. Saygı ve Sevgiler