Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Klifot ve Klifotik Invokasyonlar  (Okunma sayısı 26528 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 23, 2013, 11:22:54 öö
Yanıtla #30
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Nosam33

Bir kişiye değil, araştırmalar sonrası, kesin sonuç bulgu ve ispatlara inanmalısınız.

Araştırmadan inanmayın.Zira inandığınız kişide hep bunu söyler.

Saygılarımla.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 23, 2013, 11:26:07 öö
Yanıtla #31
  • Uzman Uye

Sayın Arais ; benim sorduğum kişi YOK BÖYLE BİR ŞEY DEDİ İSE YOKTUR ...
Ben Şeytan yok demiyorum Masonlukta böyle bir iletişimin olmadığına yok diyorum ve DİYOR ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 23, 2013, 11:59:57 öö
Yanıtla #32
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Çok güzel hareketlerdekilerin çektiği Fındık reklamındaki gibi uçuşan muçuşan olmasın sonra  :D

Şaka bir yana,  insanın bu varlıklarla ne işi olabilir ki, daha doğrusu onlarla neyin deneyi yapılabilir ki ? Majikal yolda ilerlemek için yıllar alan deneyler ve sürekli eğitim gerekiyor, daha sonra belki onun bir noktasına ulaşılır.. Klifot da neymiş diye merak edip bununla uğraşmak mümkün tabi ama ritüelle olacak iş değil elbette ki. Astral çıkış v.b çalışma ile mümkün olur ancak.

Not : Ritüelle klifotik alana girmekle, evdeki hamamböceğini çevirgel kullanarak çağırmaya çalışmak aynı şey aşağı yukarı. 

Sayın Melina, bir başka konu başlığı altında şöyle demişsiniz:

Gerçek olduğuna dair kesin kanıtlar olduğu bilinmekte. Ben bu konu hakkında çok araştırma yaptım. Çeşitli siteler var ve verdikleri bilinçaltı mesajlar her yerde görülebilir. Bu anlamda önereceğim tek şey youtube'da "Gelenler Serisi"nin izlenilmesi olur; Orada neyin neden olduğunu çok detaylı olmasa da açıklıyorlar, detaylı bir araştırma çok zaman alır. Fazla bulaşılmaması da öneriler arasında yer alabilir kanımca ...

Gelenler Serisi'nin izlenmesini tavsiye etmişsiniz ve orada açıklanıyor demişsiniz. Bir de eklemişsiniz "Fazla bulaşılmaması da öneriler arasında yer olabilir kanımca" diye... Lakin şimdi soruyorsunuz "insanın bu varlıklarla ne işi olabilir ki, daha doğrusu onlarla neyin deneyi yapılabilir ki ?" diye. Oysa bu sorunun cevabı sizin önermiş olduğunuz Gelenler Serisi'nde verilmiş.

Ben de üşenmedim gittim 50 bölümden oluşan bu yaklaşık 10 saatlik seriyi izledim (sizin tavsiyeniz üzerine). Orada sizin de gayet iyi bildiğiniz üzere bu soruya verilen cevap şu şekilde:

"Masonik Ezoterizm adı altında yapılan bilgi aktarımı, belli bir aşamadan sonra bu ritüeller sırasında çağrılan cin ve ifritlerden öğrenilen kadim bilgilerin paylaşılmasıdır ve bunun elbetteki bir karşılığı olacaktır." Hatta daha da ileri giderek deniliyor ki, "Masonlar, bu ifritlerin ustası olan Şeytan'a tapmakta ve Deccal'in dünyaya gelmesi için boyut açmaya çalışmaktadırlar". Yani Adnan Oktar'ın iddialarının bir tekrarı aslında.

Buna inanmıyorum ve inanmak da istemiyorum. Nitekim Nosam33 de belli ki kaynağından öğrenmiş böyle bir şeyin olmadığını... Fakat belirtmeden geçemedim burada, sizin tavsiyenizle izlediğim bu belgeselden öğrenmiş olduklarımın bir kısmını. Çünkü, "insanın bu varlıklarla ne işi olabilir ki?" sorunuz, bu belgeseli seyretmiş ve tavsiye etmiş bir kişi olarak bir çelişkiye yol açmakta.
Live long and prosper.

Mart 23, 2013, 01:36:48 ös
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

Tavsiyem; bunlarla yatıp bunlarla kalkın anlamında değil, merak edenler için küçük bir tavsiyeydi yalnızca. Yanlış anlaşılmak istemem.
Adequatio intellectus et rei

Haziran 03, 2014, 01:48:27 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Elemental  varlığı veya yokluğu üzerinde kanıt sahibi olabilmek için  bunların tecrübesini yaşamış kişiler az çok vardır ve onlarda bunların açıklamasını yapamaz;  Bunun açıklamasını  İnisiye olmuş ve bilinçli çalışan bir operatör yapabilir. Tabi bunu paylaşmayı  da düşüneceğine pek ihtimal vermem. Çünkü bunu yapmakta bir amacı vardır ve amacının sorgulanması kaçınılmazdır...Neyse.
        Burada küçük bir alıntı paylaşmak istiyorum. Bu belki  bazılarına küçük bir dokunuş'ta bulunabilir.
-----------------------------------------------------------------------

" ...Abramel'in ilkelerine bakabiliriz. Abramelin sistemine göre operatör, uzun bir arınma ve hazırlık safhasından sonra, yalnızca meleksel güçleri değil, aynı zamanda şer güçleri çağırır.
       Abramelin sisteminde birçok insanın canı yanmıştır. Bunun nedenini tahmin etmek çok zor değildir. Çünkü kişilerin günlüklerini okuduğumuzda, sistemi tümüyle takip etmediklerini, ruh hallerine göre, şuradan bir seremoni, buradan bir çağrı ritüeli alıp uyguladıklarına tanık oluruz.  Sonuç olarak Abramalin sistemi, benzersiz bir biçimde tehlikeli bir formül olarak ünlenmiştir.  Oysa eksiksiz bir şekilde uygulandığında  bilhassa güvenli bir formüldür. Çünkü çağrılan kuvvetlerin laboratuvar koşulları diyebileceğimiz şartlar altında tepkileriyle uğraşır ve onları nötüralize eder.
           Bir Sefira'nın   (eski yorumumda kullandığım kap bu değil)  pozitif yöne ile çalışmak isteyen herkes, onun ayrıca bir negatif yönü  olduğunu unutmamalıdır. Kuvvetlerin gerekli dengesini koruyamadıkça negatif yan üste çıkıp  operasyonu etkisi altına alabilir.  Her majikal operasyonda  negatif yönle mücadele edilmesi gereken bir aşama vardır.  Negatif yönle mücadele edilmezse  operatör kendi açtığı çukura yuvarlanır.  Güvenilir bir majikal kural der ki, bir gücün ters etkisiyle baş edecek gücünüz yoksa, asla onu çağırmayın.
         İsterseniz Mars'ın ( Geburah ) vahşi enerjisini, Mars güçlerini aşırı uçlara gidip zalimliğe ve yıkıcılığa yol açmasını engellemek için önce kendinizi arındırıp disipline etmeden kendi doğanıza çağırın bakalım. ne olacak?
Eğer insan doğası  hakkında en ufak bir bilginiz varsa, herkesin iyi yanlarının kötü tarafları olduğunu da bilirsiniz, örneğin bir insan canlı ve enerjik ise zalim ve baskıcı olma ihtimali vardır.  Sakin ve  alicenap ise herkesin dilediğini yapmasına izin verme ve atalete kapılma gibi bir hataya düşebilir."

alıntı
--------------------------
Bazı bilgileri haddim  olmadan açmak beni biraz üzmüyor değil. Fakat bu konular artık  sıkça rastlanır olduğundan bazı yanlışlıklara kapılma zafiyetine düşebiliriz  endişesiyle biraz daha derinleştirmek istedim. Tabi ki bunları bilmek  yaşamımızın parçasıdır. Bunu da ancak değerli Kadim yazarların eserlerinde görebiliriz.

Sevgi ile kalın

Haziran 23, 2014, 07:10:36 ös
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böyle bilgiler eksik verilmelidir ki doğru bir şeydir.

İyi Forumlar.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi